• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie jakie witaminy przed ciaza

Dziewczyny , zastanawiam sie jak to jest naprawde ztymi witaminami , jeden lekarz przepisal mi tylko folik , inny caly zestaw dla kobiet przed ciaza VITAFOL .
    Sa opinie ze nadmiar witamin szkodzi ,ale kiedy mozna mowic o nadmiarze ? Bo wydaje mi sie ze taki zestaw nie powinien zaszkodzic , a sa w nim :
    A 1700 IU
    D 400 IU
    C 60 MG
    E 30 IU
    FOLIC 1 MG
    B1 1.6 MG
    B2 1.8 MG
    B6 2.5 MG
    B12 5 MCG
    + mineraly ,
    Na ogol nie jadam swiezych owocow i warzyw , wiec pomyslalm ze wten sposob wzmocnie swoj organizm .
    Nie chcialabym sobie zaszkodzic .
    Jakie jest wasze zdanie na temat witamin ?

REKLAMA
    [niebieski]Aga i lipcowe sloneczko[/niebieski][usmiech]

iwonasg Guest

Domyślnie Re: jakie witaminy przed ciaza

Witaj droga Malajko!!
    Ja przed ciążą łykałam witaminy dla ciężarnych. Podczas wizyty u gina powiedziałam jej o tym, i nakazała absolutnie odstawić wszystkie witaminy. Powiedziała, że do 13 tyg nie powinno się nic przyjmować oprócz kwasu foliowego w dawce 0,4. Stwierdziła, że tak wczesne przyjmowanie witamin zwłaszcza wit A może mieć negatywny wpływ na rozwój dzieciątka. Zgodnie z poleceniem od m-ca jadę wyłącznie na foliku. Staram się odżywić w miarę zdrowo i dostarczać witaminek naturalnych. Dużo owoców, warzyw , rybki, chude mięsko i takie tam...
    Pozdrawiam i życzę owocnych starań

Miasto
    Atlanta

Mieszkam w USA. Tu ginekolog zaleca branie witamin dla kobiet w ciazy (Stuartnatal lub Prenatal Vitamines) juz na pare lat przed planowana ciaza i kontynuowanie branie ich przez cala ciaze. Przy kazdej wizycie jestem pytana, czy regularnie zazywam! Witaminy A przedawkowac nie mozna, bo w preparatach witaminowych jest ich bezpieczna dawka, a to co przyjmujemy z jedzeniem jest inna jej postacia (beta karoten), wiec sie nie dubluja. Witamine A mozna jedynie przedawkowac jesli pije sie dodatkowo tran.

Popieram BeaMonica - bardzo ciezko jest przedawkowac witamine A... Poza tym moge ci powiedziec jedno tak w pierwszej ciazy jak i teraz zazywam witaminy dla kobiet ciezarnych przepisane przez mojego lekarza ktory ma rowniez specjalizacje w ciazach i porodach z powiklaniami. Fantastycznie poprowadzil moja pierwsza ciaze dlatego nie mam zadnych podstaw by mu nie ufac. Poza tym gdziekolwiek nie zajrzysz jest napisane ze kobieta przed zajsciem w ciaze powinna sie odpowiednio przygotowac tj zadbac o zdrowa diete dowartosciowac organizm w witaminy bo twoja kruszyna bedzie ciagnac z ciebie wszystko aby dobrze sie rozwijac. Jesli ty bedziesz miala jakies niedobory w witaminach czy mineralach dzidzi rowniez bedzie tego brakowac. Nie oklamujmy sie w codziennym menu bardzo czesto brakuje nam odpowiednich ilosci mineralow i witamin. Moge cie rowniez zapewnic ze witaminy dla kobiet ciezarnych maja bardzo szczegolowo dobrany sklad jak i proporcje... Dbaj o siebie i nic sie nie martw :-)
    buziaki

Melanie i marcowa kruszyneczka

Miasto
    Ruda Śląska

Popieram Iwonkę. Mój lekarzprzy 1 ciąży też twierdził, że do 13 tygodnia nie powinno się brać żadnych dodatkowych witamin oprócz kwasu foliowego. Ja pomiimo tego co powiedział brałam feminatal.
    W 10 tygodniu straciłam ciążę. Oczywiście powodem pewnie nie był nadmiar witamin, ale tak czy inaczej nastepnym razem już bez szemrania będę spełniać zalecenia lekarza, któremu ufam.

malibu

Hej Mój lekarz zwrócił mi uwagę, że poza kwasem foliowym we wczesnej ciąży nie należy przyjmować żadnych witamin w preparatach. Dopiero w późniejszym czasie, po ewentualnych badaniach krwi itd., jesli stwierdzi niedobory jakiś pierwiastków zaleci jakieś preparaty. Myślę, żę jeśli zadbamy o odpowiednie zywienie w czasie ciąży dodatkowe "koksy" nie będą potrzebne. Pozdrowienia

Alexxia

Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi , ale nadal nie jestem pewna , bo jak widac czesc lekarzy mowi tak a czesc inaczej
    Ja nie bralam witamin w poprzedniej ciazy i ja stracilam
    Chyba bede brala te witaminki ale jak okarze sie ze jestem w ciazy to je odstawie .
    Aga

REKLAMA
    [niebieski]Aga i lipcowe sloneczko[/niebieski][usmiech]

Uprawnienia umieszczania postów