• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stare lozysko?

Miasto
    Chicago ,USA teraz Skomielna Biała

Domyślnie Stare lozysko?

Dziewczyny! Oswieccie mnie w temacie starzejacego sie lozyska-skad wiadomo,ze jest juz stare,jakie sa tego objawy,jakie badania wykrywaja ten stan.....itd.Pozdrawiam kinga i Pawelek(39+3)

KINGA

Edited by kinga10 on 2003/02/27 19:39.

REKLAMA
    KINGA+Daniel+Marysia+Pawelek
    1975-1996-2002-2003

Miasto
    Kraków

Domyślnie Re: Stare lozysko?

Myślę że widać to na USG. Przez to określa się stan łożyska. Tylko tyle wiem

Aniaaa i 38 tyg synuś
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/9/18/_187901_s.jpg[/obrazek]Aniaaa i Sebastianek- 14 m

Miasto
    Chicago ,USA teraz Skomielna Biała

Domyslalam sie ze usg....ciekawa tylko jestem,czy sa jakies mniej zaawansowane technicznie metody wykrywania tego stanu....bardziej staroswieckie znaczy....o! albo kiedy lekarz podczas zwyklego badania kontrolnego moze podejrzewac ,ze lozysko sie starzeje,na jakiej podstawie?

KINGA
    KINGA+Daniel+Marysia+Pawelek
    1975-1996-2002-2003

Raczej przy badaniu wew. nie... ale u Ciebie to raczej nie problem, bo chyba jesli jest stare łożysko, to przyspiesza sie akcja porodowa i tyle, a Ty juz jestes w terminie ;-)

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

Miasto
    Siedlce

Inną metodą na określenie stanu łożyska jest test oct czyli test oxytocynowy określający wydolność łożyska ,podaje się ciezarnej kroplówkę w pompie infuzyjnej zawierającą tenże hormon i obsetwuje tentno dziecka przed w czasie i po skurczu jeśli jest dobre,, to łozysko spełnia swoją funkcję, jeśli jest coś nie tak to rozwiązują ciązę jak najszybciej

Kaśka i majowa Nadia
    REKLAMA
    Kaska i Nadia 17.05.03[obrazek]http://foto.onet.pl/upload/32/71/_311375_n.jpg[/obrazek]

Uprawnienia umieszczania postów