• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Miasto
    Gliwice

Domyślnie Temperatura a owulacja

Witajcie, mam takie pytanie ...

Otoz znowu zaczelam mierzyc sobie temperature (poprzednie wykresy byly takie chaotyczne i bezsensowne ze je potargalam i wyrzucilam ).
    Podobno owulacja (prawidlowo) zaczyna sie 14 dni przed nastepnym okresem. Podobno sluz wtedy jest przezroczysty.
    Podobno.

A jak z temperatura ? Bo doczytalam ze temperatura przed owulacja minimalnie spada w dol, a po owulacji podnosi sie do ponad 37 st. Czy to prawda ? Czy faktycznie podniesienie temperatury do 37 stopni oznacza koniec owulacji ? I czy wtedy mozna jeszcze liczyc na to, ze dzidzi zostanie poczete czy juz mozna sobie przestac robic nadzieje i przytulac sie jedynie dla czystej przyjemnosci ?

Pomozcie.

Pozdrawiam, Jagaa

REKLAMA
    [obrazek]http://malenstwo.iinf.polsl.gliwice.pl/~yankee/piotrus.jpg[/obrazek]

Domyślnie Re: Temperatura a owulacja

polecam stronę www.starania.host.sk tam są wykresy dziewczyn z różnych cykli przed ciążą i ciążowe. Parę wykresów jest bardzo książkowych a parę ..... no sama najlepiej zobacz, bo z tą temp. nie zawsze jest tak, że mocno rośnie , będąc w ciąży niektóre dziewczyny nie osiągają 37 st. a i owulacja czasami nie pokrywa się ze skokami temp, generalnie liczy się 6 niskich temp i 3 wyższe temp.( to te wyższe od najwyższej temp z tych 6 niższych ) ale różnica między najwyższą temp. z 6 niskich i temp po skoku do góry musi być conajmniej o 0,2 st,C jeżeli tak nie jest to trzeba czekać na 4 wysoką temp wtedy wiadomo, że ovu była w dniu szóstej niskiej temp. Sluz kurze jajko może być, ale za śluz płodny uznaje się równierz śluz wodnisty. Jeżeli to jeszcze jest nie wystarczające to zawsze możesz wspomóc się testami ovulacyjnymi, tylko cena może być szokująca.

Pozdrawiam.

Mysia

Mysia i Piotruś 07.07.05

Miasto
    Katowice

ja właśnie mam ten sam problem, nie dośc,że zawsze miałm "cyrki" jeżeli chodzi o długość okresu, to jeszcze niedawno odstawiłam tabletki, właśnie weszłam na strone www.starania.host, mam nadzieje,że tam dowiem się o co w tym wszystkim chodzi
    Powodzenia, Kasia zaczynajaca się starać

Kasia & Julcia 30.11.2004

Cześć !
    Generalnie to jest tak, że przed owulacją jest o 0,2 stopnia niższa niż po owulacji. I nieważne jest czy osiąga 37 stopni, tylko czy jest wyraźny skok tej temperatury. Wtedy dni płodne liczy się tak: 6 dni przed skokiem i 3 dni po skoku temperatury. A najlepiej przytulać się blisko tego skoku temperatury i oczywiście w sam dzień skoku. Śluz jest przeżroczyst i rozciągliwy. Z mężusiem przytulaliśmy się w każdy dzień dni płodnych, żeby było dużo plemniczków i żeby któryś z nich trafił gdzie potrzeba. Wcześniej próbowaliśmy przez 7 miesięcy i nic z tego nie było. Więc powodzenia i życzę sukcesu na tej płaszczyźnie!!!

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów