• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Domyślnie Cytrusy w ciąży zakazane???

Na wizycie kontrolnej usłyszałam od lekarki, że w ciąży cytrusów jeść NIE WOLNO. Ja pożeram tonami. Uznałam, że skoro mam taką ochotę - to organizm potrzebuje. A teraz ten tekst... Więcej na ten temat lekarka powiedzieć nie była w stanie, niestety - może poza faktem, że do 3 roku dzieci też mają nie jeść....
    Ktoś wie o co chodzi z tymi cytrusami???

Tori w 28 tyg.

REKLAMA

Miasto
    warszawa

Domyślnie Re: Cytrusy w ciąży zakazane???

nie wiem o co chodzi z cytrusami ale wydaje mi sie ze organizm sam najlepiej wie czego potzrebuje

zetta+12.07.2003

zetta

w zyciu nie slyszalam podobnych rzeczy! zajadam sie grejfrutami jak nienormalna. w pierwszej ciazy tez jadlam, nawet same cytryny! nie wierze, ze mozna cos takeigo powiedziec pacjentce w ciazy.
    nie wierz wszystkiemu co mowia lekarze, tak na marginesie. pozdrawiam i jedz ile chcesz, smacznego!

pola
    [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] adam jan 13/3/01
    [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img][img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] jeszcze nie mam imion 13/4/03

Miasto
    Warszawa

Wg mnie chodzi tylko o to by je porządnie wyszorować przed zjedzeniem, bo nie wiadomo czym je sypią!!!

Pozdrawiam [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img]
    GOHA
    mama kwietniowa
    GOHA z Darkami i Olafem

Tak się przejęłam tym co powiedziała, że... zgadnijcie co wcinam w tej chwili przy kompie :-)
    Tak na marginesie - coś Wam opowiem. Byłam dotąd na 3 kontrolach. 1 i 3 u tej samej lekarki, środkowa u innej. Ta środkowa badała mnie20 minut - wizyta trwała 40, robiła to tak, że mało oczy mi nie wyszły. Bo szyjka to, szyjka tamto (że krótka - a na USG 3 tyg. później - długa jak ch...). Panikowała strasznie, tony prochów, żelazo, kwas foliowy 30 mg dziennie 5 mesiącu! Coś na grzyby, milion badań. Ta druga natomiast wogóle mnie zbadać nie chciała, skoro nic poważnego mi nie jest, na wzmiankę o bólach w pochwie dała nospę, badania kazała robić dopiero pod koniec 8 miesiąca, rzuciła ten tekst o cytrusach, a w rozmowie wyszło na to, że o Toxo wiem więcej, niż ona (takiech głupot z ust żadnego lekarza jeszcze nie słyszałam), o cytomegalii nic nie powiedziała (zapytałam dla jaj - miałam fałszywie dodatni wynik na zakażenie pierwotne w ciąży), bo... nie wiedziała. To wszystko w renomowanej, dość drogiej klinice. Takie rozbieżności między diagnozami i zaleceniami, takie niedouczenie. O rany...

A nie wspomnę, że już ze proponowano mi już aborcję (szczepienia z niewiedzy), grożono wadami (ta cytomegalia, której naprawdę jak się okazało nie miałam) itp. itp....
    A dzidzia? Zdrowaaaaaaaaaa!
    Ech... ci lekarze.

Miasto
    Warszawa

Brrrr!!! Aż mi ciarki przeszły!!! Broń Boże od takich lekarzy!!!

Pozdrawiam [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img]
    GOHA
    mama kwietniowa
    GOHA z Darkami i Olafem

Miasto
    Stockholm

Ja jadlam tony, doslownie tony. Nic mi nie bylo a i dzidzia zdrowiotka [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

Pozdrawiamy - Anetka i ząbkujący[b] Adaś [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]
    Anetka Adas`02 i Paulinka`05

A badanie na cytomegalię wyszło dodatnio w renomowanym labolatorium. Wyobraź sobie widmo chorego,głuchego, slepego, z mnóstwem wad dziecka... W takiej atmosferze żyłam kilka tygodni. do czasu, aż powtórzyłam badanie (za radą lekarzy) w instytucie. Wyszło ujemnie!!! Podobno (spec. od cytom. w inst. powiedział), to się często zdarza, bo... labolatoria mają zawyżoną czułość testów.
    Dobre.
    Drobna różnica....

Miasto
    Polska Lublę

Pierwsze słyszę??????????????????

Pozdrowienia Anka i Gluś , który się pojawi koło 24 grudnia
    REKLAMA
    17 grudnia 2002.
    Trzymaj się Anka!

Uprawnienia umieszczania postów