• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: ciemieniucha??

Miasto
    Niemcy

Domyślnie ciemieniucha??

Czy znacie jakies stare domowe sposoby aby zlikwidowac te wstretna ciemieniuche, wiem ze trzeba nasmarowac oliwka a wieczorem wykapac i wyczesac, czy znacie moze jakies inne sposoby pozbycia sie tego.
    Dziekuje i pozdrawiam Aga

REKLAMA
    Agatka i Chrystian[obrazek]http://www.zahrt.net/cr/IMG_0013.JPG[/obrazek]

Domyślnie Re: ciemieniucha??

Najlepszym preparatem jest Salicylol (jest to oliwka salicylowa).Smaruj nia 1 raz dziennie owłosioną skórę głowy dziecka ,po kilku dniach ciemieniucha sama zacznie odchodzic,bedziesz tylko zdejmowac suche strupeczki.Mojej córce po tym preparacie ciemieniucha zniknęła bezpowrotnie,kosztuje to około 10 zł.

Wiem , ze jest wstretna ale jak to lekarze w Niemczech mowia - samo przejdzie. To nie choroba. Ja Jasiowi smarowalam oliwka ( na waciku delikatnie wycieralam , na noc i potem mycie ) pa
    EWA

Mój Mateuszek miał taki problem. Troszeczkę on trwał ale w końcu minął dzięki oliwce na ciemieniuchę firmy MacKar "Skarb Matki". Można kupić w niektórych aptekach. Kosztuje kilkananaście złotych.
    Życzę cierpliwości i skuteczności w zwalczaniu tego problemu.

Miasto
    Braniewo

Też miałam ten problem, ale kupiłam oliwkę i pólgodziny przed kąpielą smarowałam główkę dziecku. Potem myłam i zczesywałam malutkim męskim grzebykiem. Zyczę powodzenia i wytwałości. Pozdrawiam Gosia

Miasto
    Londyn, Wlk.Brytania

Ja tez mam ten problem, tzn. nie dokladnie ja tylko moj Oles.
    Mnie polecono,zebym smarowla glowke oliwa z oliwek na noc, a nie zaadna oliwka dziecieca, rano zmywala glowke, osuszala recznikiem troszke szorujac(delikatnie) i wyczesywala grzebyczkiem.Tak podobno tzreba robic bardzo systematycznie...mnie sie nie udalo zlikwidowac i poszlam do lekarza.Lekarz powiedzial,zeby nic nie robic, bo samo przejdzie tylko nawilzac i nawilzac. Nawilzam i biedne dziecko wyglada strasznie, a ja sie czuje strasznie - jak niedobra matka co nie dba o dziecko :-((.
    Krotka mowiac chyba to jest jedyna metoda z ta oliwka i wyczesywaniem. Syzyfowa praca.
    Tez zycze wytrwalosci!
    Zosia i Oles

Miasto
    Nowy Dwór Maz

mi oliwka nie pomagała - zdesperwana (bo Jaś strasznie to drapał i miał do tego jeszcze krwawe ranki) udałam sie do pediatry - dostałam Laticort - maść niestey sterdyowa - ale posmarowałam 3!!! razy i znikneło bezpowrotnie

8. Domyślnie Re: ciemieniucha??

U mojego synka ciemieniucha przerodzila sie w istnego potwora. Poszlam z nim do dermatologa, ktory przepisal mu masc robiona w aptece. Posmarowalam dwa razy glowke (potem zmylam) i efekty sa piorunujace. Jak sie zreszta okazalo krosty na policzkach i szyi to nie zadne uczulenie na jedzenie (jak uporczywie wmawial mi pediatra) tylko skutki olbrzymiej ciemieniuchy. Rowniez smarowalam ta mascia twarzyczke. Teraz buziaczek jest piekny jak u laleczki.

Monis i Igorek (19-10-2002)
    Monis i Igi (19-10-2002)
    http://www.igor.to.pl

Miasto
    Warszawa

Jak dokladnie wyglada ta okropna ciemieniucha ?

Moj maly ma krostki na glowce i policzkach i na uszkach mu skorka schodzi ... czy to równiez moze wyc wyolbrzymiona ciemieniucha ? a na pleckach, brzuszku, nozkach - -czy to jednak alergia pokarmowa ?

I co to za mosc z apteki ? Slyszalam o jakiejs z witamina A, czy to to ?

Nita i biedny Mateuszek (3.11.2002)

Miasto
    Warszawa

Monis, prosze cie napisz co to za masc, bo ciemieniucha mojego synka to juz nawet nie potwor a monstrum i czy ta masc jest na recepte ? czy wystarczy poprosic w aptece ?
    Blagam o pomoc!
    Nita i biedny Mateuszek

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów