• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Cytologia

Joas Guest

Domyślnie Cytologia

Odebralam wyniki z cytologii. I niestety II grupa i stan zapalny.
    Co to znaczy? Powiedzcie mi, prosze. Nigdy nie mialam problemow, buuu.... Boje sie i juz sie denerwuje....

Joas

REKLAMA

Domyślnie Re: Cytologia

O ile dobrze pamiętam I i II grupa to jeszcze nic poważnego, dopiero III i IV to coś poważnego

Miasto
    Gdańsk

Mam dokładnie tę samą diagnozę - zupełnie nie wiedziałam co to znaczy, ale strachu się najadłam ponieważ wiadomość o wynikach przekazano mi telefonicznie na numer komórkowy który podałam "w pilnych sprawach".
    Jestem już po wizycie w tej sprawie u mojego lekarza i dlatego jestem spokojniejsza - dostałam urosept i nestatynę i za tydzień mam zrobić ponowne badania (u mnie sprawa sie jeszcze bardziej skomplikowała ponieważ jak się okazało w pierwszych wynikach miałam jakieś bakterie w moczu). Jestem spokojna bo wiem że nerwy to dużo większe zło dla dzidziusia niż to badanie. Nie mniej jest to istona sprawa i przede wszystkim trzeba się nią zająć.
    Twój lekarz powinien Cię uspokoić.
    Pozdrawiam Marita

Joas Guest

Wlasnie jutro ide do lekarza, ale smutna juz jestem, bo oczywiscie sie zdenerwowalam maksymalnie....

Joas

Miasto
    Częstochowa

grupa I to brak nieprawidłowych komórek i jakichkolwiek niepokojących zmian
    grupa II to stan zapalny, ale raczej nic złego, lekarz mówił mi , że większość kobiet, które współżyje ma grupę II, nie powinnaś się martwić, ale oczywiście wizyta u lekarza wskazana !
    pozdrawiam
    magda

magda

Miasto
    Stockholm

Dwa lata temu mialam operacje w Poznanskiej Klinice Onkologicznej.Mialam guza na jajniku.Na szczescie nie byl zlosliwy, co przezylam nie musze chyba opisywac. Cytologia wykazala grupe 2. Byla to klinika, wiec moglam uzyskac bardzo duzo informacji na ten temat. Moj lekarz z usmiechem na twarzy stwierdzil, iz grupe 1 maja dziewice Ale grupa druga wcale nie swiadczy o tym, iz jest cos powaznego. Komorki nablonka sa prawidlowe, duza liczba krwinek bialych i limfocytow. A stan zapalny, ktory Tobie towarzyszy wcale konkretnie nie swiadczy o tym, iz grupa 2, ktora dostalas z wyniku swiadczy o czyms zlym. Zdrowe kobiety, ktore wspolzyja regularnie maja grupe 2, tak wiec nie martw sie. Nie iwem jak dobry jest lekarz, do ktorego chodzisz. Ale pamietaj, iz na badanie cytologoczne najlepiej jest zglosic sie na tydzien po miesiaczce, 3-4 dni wczesniej nie mozna stosowac zadnych lekow dopochwowych, a w ciagu 24h poprzedzajacych badanie nalezy powstrzymac sie od wspolzycia . tak wiec grupe 2 moga miec zupelnie zdrowe kobiety jak i te, ktore maja jakies tam lekkie dolegliwosci, bez zmian komorkowych. Grupa 3 - wystpepuja zmienine komorki tzw. dysplastyczne, zadko nowotworowe. Grupa 4 - stwierdza pojedyncze komorki nowotworowe, a grupa 5 - komorki nowotworowe sa liczne. Tak wiec bez obaw Zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Anetka
    Anetka Adas`02 i Paulinka`05

Joas Guest

Jesescie Kochane

Napisze jak to sie skonczylo juz jutro

Joas

Miasto
    Stockholm

Trzymam kciuki!! Glowa do gory! Bedzie dobrze, zobaczysz))))))) Pozdrawiam!

Anetka
    REKLAMA
    Anetka Adas`02 i Paulinka`05

Uprawnienia umieszczania postów