• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Domyślnie Mrowienie w palcach

Mam pracę przy komputerze, jednak staram się być aktywna, sporo chodzę i uprawiam aerobik.

Od kilku dni palce rąk mi drętwieją, czuję mocne mrowienie. Czasem siedząc przy kompie, czasem po prostu zwyczajnie na fotelu. Zauważam ten problem często w ciągu dnia i jest to dość nieprzyjemne

Macie jakiś pomysł oprócz zwiększenia ilości magnezu w posiłkach? Czy powinno mnie to niepokoić? Konsultować z lekarzem?
    REKLAMA

Miasto
    Gdzieś

Domyślnie

Może być od kręgosłupa, jakiś nacisk
    Przydałoby sie mięśnie kręgosłupa wzmocnić i zadbać o prawidłową postawę ciała przy siedzeniu i nigdy nogi na nogę nie zakładać bo to zabójstwo dla kręgosłupa

Jeżeli miałoby coś wyjść to przy rezonansie

Ja mam mrowienie cały czas (może nie cały czas - często) - przez ucisk na rdzeń i idę się ciąć no ale ja mam też przewlekły zespół bólowy i cuda na rezonansie wyszły
    Ostatnio edytowane przez ciapa ; 14-01-12 o 18:01

Miasto
    Gdzieś

Domyślnie

Esmena dodam jeszcze jedno - objawy ucisku (własnie mrowienie) miałam już po 1 ciązy i długo nie mogłam zajść w drugą ciążę, masażysta/rehabilitant, który mnie nastawiał i leczył twierdził, że przyczyna niepłodności często tkwi właśnie w odcinku lędźwiowym, zaszłam w ciążę w czasie rehabilitacji b. szybko małż się smiał, że masażysta w tym maczał ręce
    Może coś w tym jest...
    Znajdź może dobrego, polecanego kręgarza/masażystę nich Cię tam wymaca , na dotyk wiele Ci potrafi powiedzieć, czasami naprawę można na magików trafić

To tyle moje doświadczenia z mrowieniem

Ale to nie musi być to co u mnie
    Ostatnio edytowane przez ciapa ; 14-01-12 o 20:15

Domyślnie

Może masz niedobór magnezu.
    Zdarzają Ci się jakieś skurcze mięśni?
    Ostatnio edytowane przez chilli ; 02-02-12 o 10:55

Domyślnie

może być od kręgosłupa, (gdyby poprzedzało to ból głowy mogło by być jednym z objawów aury migrenowej co mi się kilka razy zdarzyło)...

nie wiem czy pracując przy komputerze często zmieniasz pozycję siedzenia i to na czym siadzesz... ja np. polecam klękosiad (choć u mnie jest jakby skuteku uboczny w postaci utwardzenia się nakórka tam gdzie jest kość piszczelowa ale plecy nie bolą i innych objawów negatywnych pracy siedzącej też brak nie licząc obrastania w tłuszczyk)

.... a jak byłam zdrętwieniem (i równoległymi innymi objawami jak np. zwolniony czerowy obraz) u rodzinnego dostałam skierownie do: okulisty, neurologa i RTG kręgosłupa (zaliczyłam okuistę i neurologa, na RTG już nie poszłam po diagnozie neurologa że to aura migrenowa)

...te palce mi tak dziwnie drętwiały zaczynało się od małego potem mały OK a zaczynał serdeczny i tak poklei obie ręce...

idź do lekarza a ten niech da Ci kolejne skierowania (do neurologa też)...

Ja+3 córki

Domyślnie

Właśnie żadnych skurczy, a jedyne bóle to czasem przez kilka dni bóle w okolicach barków, łopatek, mięśniowe, nie kręgosłupowe. Piję dwie kawy dziennie, ale czekolady (która ponoć ma sporo magnezu) jem kilka tabliczek tygodniowo

Co do nacisków w kręgosłupie to wydaje się już poważne Zwłaszcza że mam osobę w rodzinie, która cierpi właśnie z takiego powodu Podejrzewam, że polecany kręgarz/masażysta to za jedną wizytę weźmie sporo, więc się z tym wstrzymam - może w końcu przejdzie

Brak magnezu, nacisk na kręgi, a co z krążeniem? Może to być objaw tego typu problemów?

Dziękuję za odpowiedzi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez awkaminska Zobacz posta
    może być od kręgosłupa, (gdyby poprzedzało to ból głowy mogło by być jednym z objawów aury migrenowej co mi się kilka razy zdarzyło)...

nie wiem czy pracując przy komputerze często zmieniasz pozycję siedzenia i to na czym siadzesz... ja np. polecam klękosiad (choć u mnie jest jakby skuteku uboczny w postaci utwardzenia się nakórka tam gdzie jest kość piszczelowa ale plecy nie bolą i innych objawów negatywnych pracy siedzącej też brak nie licząc obrastania w tłuszczyk)

.... a jak byłam zdrętwieniem (i równoległymi innymi objawami jak np. zwolniony czerowy obraz) u rodzinnego dostałam skierownie do: okulisty, neurologa i RTG kręgosłupa (zaliczyłam okuistę i neurologa, na RTG już nie poszłam po diagnozie neurologa że to aura migrenowa)

...te palce mi tak dziwnie drętwiały zaczynało się od małego potem mały OK a zaczynał serdeczny i tak poklei obie ręce...

idź do lekarza a ten niech da Ci kolejne skierowania (do neurologa też)...
    Bóli głowy raczej nie mam. W pracy często zmieniam pozycję, bo 8 godzin siedzieć jest mi po prostu niewygodnie - krzesło zwykłe obrotowe, choć nie zupełnie najtańsze.

Tak sobie pomyślałam, że miałam kiedyś wykryte lekkie skrzywienie (a raczej wyprostowanie) części kręgosłupa, może coś mi faktycznie zaczęło uciskać Tylko możecie sobie wyobrazić jak mi się nie chce biegać po lekarzach i badaniach

Okulista?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez esmena Zobacz posta
    Bóli głowy raczej nie mam. W pracy często zmieniam pozycję, bo 8 godzin siedzieć jest mi po prostu niewygodnie - krzesło zwykłe obrotowe, choć nie zupełnie najtańsze.

Tak sobie pomyślałam, że miałam kiedyś wykryte lekkie skrzywienie (a raczej wyprostowanie) części kręgosłupa, może coś mi faktycznie zaczęło uciskać Tylko możecie sobie wyobrazić jak mi się nie chce biegać po lekarzach i badaniach
    ... póki co spróbuj z klękosiadem to naprawdę dobre rozwiązanie dla długiej siedzącej pracy... (ja siedzę dużo dłużej niż 8 godzin), oczywiście do lekarza też marsz ... i nie ma co się bać...

Okulista?
    u mnie okulista byl związany z problemem z wiedzeniem który pojawiał się równolegle z mrowieniem...

Ja+3 córki

Domyślnie

Właśnie żadnych skurczy, a jedyne bóle to czasem przez kilka dni bóle w okolicach barków, łopatek, mięśniowe, nie kręgosłupowe. ......
    Moja propozycja to zamień na jakiś czas aerobic na pilates (wiem nudne ).
    Ja chodziłam po kręgarzach (majątek !), ortopedach... Miałam mrowienie, bóle w okolicach łopatek - też mi się wydawało, że mięśniowe, ale wszystko było od kręgosłupa (w najgorszym czasie budziłam się z bólu i przyblokowało mi rękę - mogłam podnieść tylko do wysokości barku - miałam wtedy malucha i myślałam, że to od karmienia i noszenia)...
    Wszystko okazało się zmianami w odcinku szyjnym - prawdopodobnie "pamiątka" po ju-jutsu.
    Od jakiś 2 lat ćwiczę 1-2 razy w tygodniu pilates tak po 20 minut i NIC nie boli . Nie wymyśliłam sobie tego pilatesa sama - ortopeda sportowy mnie tam wysłał. Powiedział, żebym odstawiła inne sporty dopóki nie przestanie boleć. Potem już mogę

Aerobic jest fajny, ale niestety tak fajnie nie działa
    Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Domyślnie

Lekarza na razie odkładam. Mam szczerą nadzieję, że może się jakoś przeciążyłam czy coś i mi ta dolegliwość minie

awkaminska, ten klękosiad rzeczywiście jest taki wygodny? I masz go bez oparcia? Nie wiem czy bym dała radę usiedzieć 8 godzin w takiej samej pozycji non stop

kurczak, po prawdzie na jesieni oprócz tego masakrycznego TBC, który wprost uwielbiam, chodziłam i na Pilates, ale po kilku razach zrezygnowałam. Nudne to było Piłki były ciekawsze (też na plecy), ale z kolei ciasno na tych zajęciach było A to wyprostowanie też mam w odcinku szyjnym właśnie.
    Może faktycznie od przyszłego miesiąca wrócić na Pilates

Dzięki, dziewczyny
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów