• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Domyślnie pomysły na proste prace plastyczne dla 3-latka .. HELP!!;)

dziś pani w p-lu powiedziała mi, że T unika wszelkich zajęć plastycznych ... gdy malowali palcem farbami - nie chciał, gdy stawiali pieczątki z ziemiaka- nie chciał... wczoraj robili sygnalizator świetlny... T miał posmarować klejem kłeczko - nie chciał, rozpłakał się

przyznam się bez bicia, że w domu raczej używałliśmy mazaków, kredek, plasteliny ... ale nie malowałam z nim, nic nie kleiłam...

podejrzewam, że może ma opory by nie umazać się jakimś mazidłem ...

kupiłam brakujący sprzęt ... i będe działąć...

moze macie jakieś pomysły na proste prace plastyczne dla 3-tka, moze jakieś strony z kolorowankami, szablony... podpowiedzcie coś... ja nie mam pomysłów
    REKLAMA

Domyślnie

może faktycznie boi się umazać sobie ręce
    a zabawy w kleju z maki i wody?
    coś a la ciasto, co może miał okazję w domu widzieć
    a i sam może się tym tematem pobawić
    możecie okleić napompowany balonik kawałkami gazety

polecam w tym wieku mały balonik = mała powierzchnia do opanowania i spore kawałki gazety, żebyście się przy tym nie zadzióbali na amen

efekt końcowy to przebicie balonika kiedy już skorupa będzie sucha
    albo i nie przebicie - powstanie sztywna kula

Domyślnie

Wycinanko-wyklejanki - rysujesz (drukujesz) jakiś rysunek (najlepiej prosty - osoba, samochód, drzewo)
    Młody wycina/wydziera z kolorowych gazetek/papieru kolorowego fragmenty i je nakleja na rysunek
    można też używać waty (np. włosy) czy folii aluminiowej

W taki sam sposób można ozdobić np. koronę doczepioną do paska brystolu
    czy czapeczkę - Młody będzie mógł potem to nosić

Kwiatki z rolki po papierze toaletowym - rolkę okleja papierem,
    dokleja listki i wycięty przez Ciebie a ozdobiony przez siebie kwiatek

Domyślnie

A jeszcze mi się przypomniało - J. dostała kiedyś taki fajny zestaw:
    gips i foremki do wykonania zwierzątek
    i farby do pomalowania ich
    Fajną miałyśmy zabawę

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez karen. Zobacz posta
    dziś pani w p-lu powiedziała mi, że T unika wszelkich zajęć plastycznych ... gdy malowali palcem farbami - nie chciał, gdy stawiali pieczątki z ziemiaka- nie chciał... wczoraj robili sygnalizator świetlny... T miał posmarować klejem kłeczko - nie chciał, rozpłakał się

przyznam się bez bicia, że w domu raczej używałliśmy mazaków, kredek, plasteliny ... ale nie malowałam z nim, nic nie kleiłam...

podejrzewam, że może ma opory by nie umazać się jakimś mazidłem ...

kupiłam brakujący sprzęt ... i będe działąć...

moze macie jakieś pomysły na proste prace plastyczne dla 3-tka, moze jakieś strony z kolorowankami, szablony... podpowiedzcie coś... ja nie mam pomysłów
    stempelki z ziemniaka albo styropianu. farby na spodeczki, macza i stępluje

Miasto
    CHORZÓW

Domyślnie

ciastolina i różne akcesoria typu wałeczki,wyciskarki,foremki....

marcin jak był młodszy to tez nie pałał miłością do prac manulanych wiec wymyslałam mu rózne zajęcia zeby zaczął wycinac ,kleic ,kombinowac .
    bardzo lubił bawić się w sklep
    bralismy ulotkę z marketu (sprzed drzwi),wycinalismy rózne artukuły spozywcze/agd/ciuchy i układalismy na stole.na kartce z bloku rysowałam kosz zakupowy i marcin sobie wybierał co dzis "kupuje" i wklejał do swego kosza
    wymyslał przy tym historyjki ze coś tam kupuje dla kogos bo idzie na urodziny itp....

Domyślnie

piszcie dalej... pomyślałam sobie, że fajnie byłoby gdyby powstał taki wątek z galerią prac naszych maluchów

w necie znalazłam cudną żabę ... jutro ją poczynimy
    T będzie kleił...

Domyślnie

Mój ma nieco ponad 2 ale od lutego idzie do przedszkola u nas cieszy siępowodzeniem ciastolina ( mamy kilka ) najukochańsza to taka ze śmiesznymi częściam ciała tzn nosy , oczy , uszy , wąsy , nogi , ręce, czułki i kapelusze ( wykonane z plastiku ) które można doklejać ludkowi - ułatwi pracę maluchowi , może zniechęają go drobne części , ulkejenie ust nie jest łatwe nawet dla mnie a tam masz gotowe . Poza tym standardowo farbki - najlepiej w tubkach , mój syn uwielbia je wyciskaćstempelki drewniane ( nie ślinią się tak jak kartofel ) modelina - kleimy razem a potem gotujemy i mamy gotowe ludki do zabawy , wyklejanki - ja wycinam z papieru samoprzylepnego a on nakleja . I jeszcze propozycja kulinarna dekorowanie ciastek ( chyba nie ma dziecka które tego nie lubi ) możesz upiec pierniki , albo kruche , kupić pisaki do ciast , posypki itp albo zrobić lukier , przygotować bakalie , ciastek też nie musisz piec możesz kupić gotowe herbatniki np w kształcie zwierzątek - zabawa gwarantowana. A i jeszcze jedno proponuję żeby w tej zabawie brały udział zawsze min 2 osoby tzn Ty i On

Domyślnie

u nas w pl-u robia duzo rzeczy z tutek po papierze toaletowym - teraz smoka. obklejają paieem, rysuja, robia drzewa

Domyślnie

http://www.filthwizardry.com/
    Jak dla mnie pomysły fantastyczne ale nie na moje nerwy - chętnie porobiła bym to sama ale nie z moimi dziećmi
    REKLAMA
    Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód

Uprawnienia umieszczania postów