• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 172
    Miasto
    Świętochłowice

Domyślnie województwo śląskie -co warto zobaczyc?gdzie jechac?

gdzie jezdzicie?? co fajnego widziałyscie??
    napiszcie
    park miniatur,dinozaurow nam juz znane szukamy cos innego i ciekawego
    REKLAMA

Miasto
    Tychy

Domyślnie

może Muzeum Piwowarstwa w Tychach a potem Zamek w Pszczynie i Starówka
    czekam na lato 2012

nesfree Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyshotka Zobacz posta
    KONIECZNIE!!!
    Stara część,przejście do nowej fabryki, a potem degustacja piwa

Jest bardzo ciekawie i .... z adarmo

Miasto
    Świętochłowice

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez nesfree Zobacz posta
    KONIECZNIE!!!
    Stara część,przejście do nowej fabryki, a potem degustacja piwa

Jest bardzo ciekawie i .... z adarmo
    zapisałam tam nas nie było

Domyślnie

Stoktotko, to zależy, czy chodzi o rozrywkę/zwiedzanie dla dziecka czy dorosłego.

zgodzę się z przedmówczyniami, ze koniecznie zamek w Pszczynie (tam wszystko wygląda tak, jakby się zatrzymało w czasie)

Ja polecam Planetarium, Skansen chorzowski (moje dzieci były zachwycone!), Muzeum Chleba w Radzionkowie (dzieci mają możliwość wypiekania chlebka), sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach (zwiedza się kopalnie).
    Jak coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę.

Domyślnie

Gliwice
    palmiarnia w parku Chopina prócz roślin małe zwierzątka, rybki, z tyłu palmiarni przyzwoity plac zabaw, obecnie wystawa rysunków Mleczki

Gliwice Bojków wiejska chata tu dzieci z naszego przedszkola jeżdżą na wycieczki i zajęcia np. pieczenie chleba, wyrabianie naczyń, można pokarmić zwierzęta domowe

Willa Caro (4 i 5 latek dali radę przelotem) - muzeum, bywają fajne wystawy czasowe byliśmy na rycerskiej, osobne pomieszczenie gdzie dzieci mogą spędzić czas na zabawie wtedy na wyposażeniu elementy związane z rycerzami

Zamek w Toszku - w soboty i niedziele zwiedzanie wieży ok. pól godziny, miejsce by dzieci mogły się wyhasać, zjeść lody, na piknik

Rudy tzw. raciborskie - pocysterski zespół pałacowy, spacer po parku; niedaleko przejażdżka wąskotorówką

wioska indiańska w Stanicy na trasie wyżej wymienionej kolejki wąskotorowej, zapraszają w niedziele po południu, pełny program raczej dla grup zorganizowanych / strona www niezaktualizowana/

pałac Ballestremów w Pławniowicach

Chudów - w sezonie co tydzień jakaś impreza tematyczna, trzeba liczyć się z tłumami i parkowaniem daleko od zamku

I jeszcze jedna wąskotorówka Bytom - Miasteczko Śląskie

muzeum pożarnictwa w Mysłowicach

Zbrosławice - ośrodek jeździecki
    oraz folwark Józefka

Aquapark w Tarnowskich Górach
    Sztolnia Czarnego Pstrąga

Skanseny górnicze Królowa Luiza i Guido, Zabrze

Muzeum Chleba Radzionków

Rybnik
    Gdyby ktoś czuł niedosyt w temacie dinozaury
    Dino Park
    Bajkowa kraina
    a wszystko nad Zalewem Rybnickim oraz w pobliżu Elektrowni Rybnik, która daje na to megawaty aby pigmentu przybyło na skórze Beaty
    Ostatnio edytowane przez ewike ; 20-07-10 o 09:15 Powód: Chowanie linków :); dodaję jeszcze parę miejsc
    E&P&M

Domyślnie

Kopalnia Guido w Zabrzu - koniecznie! Świetna sprawa dla każdego.
    I też już wymieniona Kolejka wąskotorowa w Rudach Raciborskich, z taborem zgromadzonym na stacji Rudy - frajda dla małych chłopców, ale nie tylko ;-)
    I rezerwat przyrody Łężczok:
    http://www.ladnemiejsca.pl/ladne-i-c...gory&catid=314
    Park w Świerklańcu.
    Jeśli Muzeum Chleba w Radzionkowie, to i Kopiec Wyzwolenia nieopodal :-)
    Brynek - park i pałac.
    Radiostacja gliwicka - oświetlona wieczorem.

Miasto
    Varna, bg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pyshotka Zobacz posta
    Zamek w Pszczynie i caly park jest tak zatloczony, ze wg mnie nie warto tam jechac. Wszystkie moje pobyty wspominam z niesmakiem.
    Jane plus trzy super dziewczyny

Miasto
    Tychy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jane Zobacz posta
    Zamek w Pszczynie i caly park jest tak zatloczony, ze wg mnie nie warto tam jechac. Wszystkie moje pobyty wspominam z niesmakiem.
    Ale może teraz w okresie wakacji jest to mniej uczęszczane miejsce, tak czy inaczej ja lubię to miejsce
    czekam na lato 2012

Domyślnie

Jura Krakowsko-Częstochowska!!!! Od Ogrodzieńca, po Częstochowę, to tak jeżeli chodzi o pólnocne województwo

Na Podzamczu oprócz zamku, mnóstwo atrakcji - Suchy Połeć - charakterystyczna skała wznosząca się na północ od Góry Zamkowej, po drugiej stronie drogi. Żeby do niego dotrzeć, trzeba skręcić w ul. Partyzantów, za drogowskazami na Górę Birów.

Góra Birów -co zachwyca, to przed wszystkim widoki. Stając na galeryjkach mamy pod sobą morze drzew niesamowity widok na rozpościerający się poniżej las. Wrażenie jest wspaniałe.

Obok zrekonstruowany gród z XIII/XIV wieku. U stóp góry obok kasy (wstęp 5 zł) zastaliśmy stragan ze wszelkiej maści drewnianą białą bronią (wyraźne akcenty grunwaldzkie w 600 rocznicę). Stąd stromymi stopniami idzie się ku bramie w palisadzie grodu. Zwiedzający wpuszczani są co 30 minut, a z grodem zapoznaje ich przewodnik. Ekspozycje znajdują się w chacie oraz jednej z wież. Obejmują wnętrze chaty ze sprzętami oraz strojami i uzbrojeniem.

Ponadto parki linowe, imprezy, koncerty i miniatury
    http://www.park-ogrodzieniec.pl/

Jakbyś Kasia jechała w tamte strony, to po drodze wpadnijcie na kawę do mnie
    REKLAMA
    Ostatnio edytowane przez Redyna ; 19-07-10 o 13:03
    Tam, gdzie pamięć, nie trzeba słów...

Uprawnienia umieszczania postów