• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: abonament rtv

Miasto
    wschodni koniec polski

Domyślnie abonament rtv

obowiązkowy czy nie? płacicie czy nie?
    a może wogóle nie macie telewizorów?

jak to jest z wami przyznawać się - oby tylko żaden urzędas nas nie sprawdził
    REKLAMA
    KROK OD OBŁĘDU

Miasto
    Warszawa ukochana:)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rena12 Zobacz posta
    obowiązkowy czy nie? płacicie czy nie?
    a może wogóle nie macie telewizorów?

jak to jest z wami przyznawać się - oby tylko żaden urzędas nas nie sprawdził
    płacę abonament w "n"
    zwykłej telewizji siatkowej ( czy jak to sie tam nazywa) nie posiadam
    O&P

Szanuj moda swego, zawsze możesz mieć gorszego.

Miasto
    Lublin

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Marta Zobacz posta
    płacę abonament w "n"
    zwykłej telewizji siatkowej ( czy jak to sie tam nazywa) nie posiadam
    Abonemt płacić się powinno za posiadanie telwizora i oglądanie publicznej tv. Tak mi się bynajmniej wydawało.

Moj mąz opłaca, pomimo, że kabłowkę opłacamy i cyfrę plus.

No i chyba tu nikt rozsądny nie przyzna się, że nie opłaca abonamentu
    Moi chłopcy '05, '06

Miasto
    wschodni koniec polski

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ulaluki Zobacz posta

tak też myślałam

ale jest on obowiązkowy czy nie? jak to jest w sensie prawnym?
    KROK OD OBŁĘDU

Miasto
    Lublin

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rena12 Zobacz posta
    tak też myślałam

ale jest on obowiązkowy czy nie? jak to jest w sensie prawnym?
    Myślałam, że tak.

Takie coś znalazłam:

Abonament (nie) obowiązkowy
    mak, jac

2004-09-11 00:01:00

Mimo że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłaty za abonament RTV są niezgodne z konstytucją, wciąż powinniśmy go płacić. Prawo jest jednak na tyle dziurawe, że nikt nie może nas do tego zmusić.

Zdaniem TK abonament ma charakter daniny publicznej i zasady jego określania powinny być zawarte w ustawie, a nie w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ale Trybunał był łaskawy dla Sejmu ? otrzymał on czas na poprawki, a posiadacze odbiorników płacić muszą, choć to niekonstytucyjne...

Wczoraj dzwonili do nas zdezorientowani Czytelnicy. Maria Z. od roku nie płaci abonamentu: ? Przestałam, gdy okazało się, że żaden z 53 lokatorów bloku tego nie robi. Wyszło to na osiedlowym spotkaniu. Po orzeczeniu TK mam mętlik w głowie ? denerwuje się pani Maria.

Krzysztof Zawała, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach wyjaśnia, że abonament trzeba obowiązkowo płacić i dla niego uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego jest jasne. ? Sędziowie nie podważyli samego aktu prawnego, na podstawie którego musimy płacić abonament. Zakwestionowali jedynie jego rangę, uznali, że powinna być wyższa, nie rozporządzenie a ustawa ? wyjaśnia Krzysztof Zawała.

Tymczasem osoby publiczne, wśród nich np. senator Robert Smoktunowicz, nawołują do niepłacenia na telewizję.
    ? Są w błędzie. Gdyby tak miało być, TK uznałby cały zapis za niekonstytucyjny i posłał go do kosza. A sędziowie uznali, że jeszcze przez rok rozporządzenie będzie ważne ? wyjaśnia sędzia Zawała.

Faktycznie Trybunał nie zakwestionował konieczności płacenia abonamentu. Zastrzegł, że opłaty, które uiścili obywatele, nie podlegają zwrotowi. ? Wszyscy jesteśmy obowiązani ponosić koszty utrzymywania państwa, w tym misji publicznej ? mówi przewodnicząca składu sędziowskiego Teresa Dębowska-Romanowska.

Z takiego rozstrzygnięcia cieszyła się szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek. ? Trybunał nie zakwestionował uprawnień Krajowej Rady.

Ale zwyczajni ludzie mają jeszcze większy zamęt w głowie.
    ? Sama nie wiem jak to rozumieć ? denerwuje się rybniczanka Urszula Nowak. ? Dotychczas płaciłam, ale teraz się zastanawiam co dalej. Opłata ta i tak nie jest traktowana przez ludzi jako coś obowiązkowego, ale jako akt dobrej woli.

Płacić trzeba, ale... nikt nie może nas do tego zmusić. A każdemu z ponad 80 kontrolerów Poczty Polskiej, którzy chodzą po śląskich mieszkaniach, możemy zamknąć drzwi przed nosem.

> Przed wejściem do Twojego mieszkania kontroler musi powiedzieć po co przyszedł, pokazać upoważnienie do kontroli i legitymację. Na Twoje życzenie musi się wylegitymować dowodem osobistym. Dopiero kiedy się zgodzisz, może wejść i sprawdzić, czy masz telewizor i radio.
    >Możesz nie wpuścić kontrolera do domu, nawet gdzbz przychodził kilkakrotnie. Powołaj się na rozporządzenie ministra łączności z 3 sierpnia 1993 roku w sprawie wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. ?
    Moi chłopcy '05, '06

Domyślnie

Abonemt płacić się powinno za posiadanie telwizora i oglądanie publicznej tv. Tak mi się bynajmniej wydawało.

Mi się też wydaje, że płaci się za posiadany tv i radio. Niezależnie od opłacanych kablówek, czy innych cyfr i polsatów.

Na końcu książeczki opłat jest taki świstek, na którym można zrezygnować z opłaty, np z powodu wyjazdu (tam się wpisuje powód rezygnacji.) Nie wiem co będzie w przyszłości, ale przynajmniej nie rośnie dług i nie przychodzą upomnienia z rosnącą należnością. Tylko żeby zrezygnować to nie można mieć zaległości, trzeba być na zero (bo wyjeżdżam np od 1 lutego, więc do końca stycznia się płaci).
    odkryłam w sobie naturę podglądacza
    http://www.lasy.gov.pl/zubr

Miasto
    Lublin

Domyślnie

A to stary artykuł, nie sprawdziłam daty
    Moi chłopcy '05, '06

Domyślnie

nie płacę

Domyślnie

za samo posiadanie
    nie musisz ogladac nawet publicznej

masz tv placisz
    takie jest prawo

a zycie swoje
    zakaz

kropka. Guest

Domyślnie

Płacimy chociaż telewizora nie posiadamy
    Mamy tylko kartę tv w komputerze.
    REKLAMA