• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Pytanie doc. Marek Orkiszewski - stulejka- maść sterydowa

Witam

Mam z synkiem problem dotyczący stulejki.
    Miał miejscowy zabieg jakieś 2 lata temu ale po
    przebytym zakażeniu znów mamy problem.
    Byłam juz w szpitalu i lekarz (podobno bardzo dobry fachowiec)
    stwierdził że nie obędzie się bez operacji.
    Od przyjaciela wiem, że nie musi się to tak skończyć.
    Rozmawiał już na ten temat z innym lekarzem - Mariem Orkiszewskim,
    do którego jesteśmy umówieni na wizytę.
    Oczywiście wizyta wszystko wyjaśni.
    Metoda polega na użyciu maści sterydowej.
    Chcę jakoś przygotować się na wizytę.
    I raczej chcę uniknąć stresu i bólu.
    Może ktoś to przechodził i ma jakieś doświadczenia.
    I czy ktoś miał do czynienia z tym lekrzem.
    Budzi skrajne emocje.
    REKLAMA
    Rudasek i Mikuś (16.08.2003)

Miasto
    Toruń

Domyślnie

A nie jest on z Torunia? ze szpitala dzieciego?

Wg mnie wspaniały fachowiec.
    O masci sterydowej na stulejke to ja wiem od swej pediatry

Mam recepte. Bo stulejke też mamy...dam znać, jak efekty.

Miasto
    Warszawa ukochana:)

Domyślnie

my stulejke prawie juz zlikwidowalismy. przez pierwsze trzy miesiace dwa razy dziennie musielismy odciagac i smarowac mascia... Locoid lipocream dostalismy. przez nastepne dwa miesiace odciagac musielismy codziennie a smarowac raz-dwa razy w tygodniu. teraz odciagamy co drugi-trzeci dzien a smarujemy raz na dwa tygodnie.dlugo to trwalo ale systematycznosc poplaca u nas tez grozili zabiegiem ale udalo sie tego uniknac...
    O&P

Szanuj moda swego, zawsze możesz mieć gorszego.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Marta Zobacz posta
    my stulejke prawie juz zlikwidowalismy. przez pierwsze trzy miesiace dwa razy dziennie musielismy odciagac i smarowac mascia... Locoid lipocream dostalismy. przez nastepne dwa miesiace odciagac musielismy codziennie a smarowac raz-dwa razy w tygodniu. teraz odciagamy co drugi-trzeci dzien a smarujemy raz na dwa tygodnie.dlugo to trwalo ale systematycznosc poplaca u nas tez grozili zabiegiem ale udalo sie tego uniknac...
    My też smarowaliśmy maścią sterydową (Locoid) codziennie po kąpieli, przez 6tygodni. Efekty rewelacyjne! Po kłopocie.
    Damian (2004) i Ania (2009)

Domyślnie

My tez mamy smarowac 2 razy dziennie. Poniewaaz obawiam sie skutkow ubocznych to smaruje tylko raz dziennie po kapieli, masc ze sterydami jakas na D... pozniej dopisze nazwe, ale juz widze efekty a to dopiero pare dni. Do niedawna nie bylo szans zeby napletek zszedl, a jak cos to krew leciala, teraz zchodzi juz ladniej. Zobaczymy co dalej bedzie, bo to poczatek.

Domyślnie

Masc: Diprolene.

Z reguly u maluchow zostawia sie ja i czeka wlasnie do 4 roku zycia, powinno sie samo wszystko "naprawic". Tylko u nas podczas pobtu w szpitalu pielegniarki musialy mu sciagnac napletek zeby umyc dokladnie wszystko co jest pod nim (posiew z moczu robilismy) no i musialy naciagnac mocno i lekko skorke naderwaly no i teraz nie mamy wyboru (chyba, tak mowila lekarka ze szpitala??) bo podobno moze sie teraz zarosnac i bedzie jeszcze gozej niz bylo, wiec musimy codziennie odciagac. Masc spowoduje podobno ze napletek cienszy sie zrobi i latwiejszy do odciagania, bardziej elastyczny i bedziemy mieli wieksza pewnosc ze nie bedzie nas chirurg w przyslosci czekal. Tak do konca to wlasnie nie jestem przekonana dlatego stosuje ta masc tylko wieczorem, bo skutki uboczne brrr no i to juz bardzo mocny jest steryd. Mysle ze do 2 tyg posmaruj (wtedy podobno sterydy jeszcze nie dzialaja na organizm tak bardzo) i potem jak napletek bedzie schodzil tak ladnie jak dzis i wczoraj, to odstawie (ale skonsultuje sie jeszcze z innym lekarzem wmiedzy czasie)

Miasto
    Toruń

Domyślnie

Ale nie mylicie przyklejonego napletka ze stulejką?

A co jak zwezenie jest już na tyle silne, że sie NIE DA napletka odciągnąć?
    Obawiam sie,że zaraz tak sie zwezy, że nie bedzie mógł siku robić.

Domyślnie

Ahimsa: ja sie tam nie znam, pisze jak lekarze mowili: stulejka fizjologiczna powinna sama sie "naprawic" ale poniewac u nas skorka sie wlasnie naderwala to musimy cos robic ze wlasnie nie zaroslo. A i u nas czasem kropelki pod napletkiem byly tzn niedobrze, bo mocz do konca nie splywal i bakterie sie gromadzily. Pewnie dlatego takze ta masc.
    I wlasnie jak jest tak wasko to zalezo jak duze dziecko, to wlasnie albo nadrywaja napletek lekko (w sumie mojego nie bolalo to) i potem kaza wlasnie albo sterydami albo tylko naciagac codziennie zeby nie zaroslo. A czy na pewno dobrze sciagasz, bo ja osobiscie nie wiedzialam tez jak to robic i wydawalo mi sie ze sciagam napletek, a okazalo sie ze nie, trzeba odpowiednio nastawic siusiaka i dopiero sciagac napletek, troche to skomplikowane jest. A jak dziecko za duze to chirurg podobno i wlasnie tego chcialabym uniknac...

Majowamama: same sterydy sa niedobre dla dzieci (nie wiem dokladnie jakie one maja "zle" dzialanie ale wiem ze maja, a ponadto smaa masc moze powodowac i bardzo czesto powoduje swedzenia (skad bede wiedziala ze swedzi, dziecko sie nie poskarzy), zaczerwienienia (to w najlepszym wypadku) dalej (nie pamietam dokladnie) bol, podraznienia, bable, ropienie itd...
    A znalazlam linka:
    http://babyonline.pl/?page=encyklope...&enent_id=1049 ale to nie konkretnie o tej masci, tylko takj ogolnie o sterydach
    Ostatnio edytowane przez swiki ; 12-10-09 o 20:22

Miasto
    Toruń

Domyślnie

Bo- przyklejony napletek da sie odkleić i juz potem powinien sie sciagac do konca- i ten zabieg J. miał już,

Natomiast okazało sie, ze ma dodatkowo stulejke- czyli napletek ładnie "chodzi" tyle, że jest za wąski u góry, więc nie można go odciągnąć.

I nie wiem, czy nie czeka go kolejny zabieg.

( odklejanie miał w narkozie przy okazji wodniaka i przepukliny)

Domyślnie

Mi mowili, ze jezeli do 4 roku zycia napletek nie bedzie chciala schodzic i bedzie wlasnie za waski, to trzeba bedzie zabieg, ale to pewnie musi dokladnie lekarz obejzec, bo byc moze mozna byloby wlasnie masciami sterydowymi. One powoduja ze napletek staje sie cienszy i bardziej elastyczny.
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów