• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Domyślnie PRZYSPIESZONY ODDECH U 3-MIESIECZNEGO DZIECKA

hejka

Moja córcia ma juz 3-miesiaca i od jakiegos czasu ma przyspieszony i głosny oddech. ja sie smialam, ze ona oddycha jak piesek...pediatra zworcila na to uwage, ale nic nie powiedziala wiecej...a ja zaczelam sie denerwowac...obliczylam ze ma 60 oddechow na minute. Czy ktos mial cos podobnego? I od czego to moze byc?
    REKLAMA

Miasto
    Lublin

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Anioleczekk78 Zobacz posta
    hejka

Moja córcia ma juz 3-miesiaca i od jakiegos czasu ma przyspieszony i głosny oddech. ja sie smialam, ze ona oddycha jak piesek...pediatra zworcila na to uwage, ale nic nie powiedziala wiecej...a ja zaczelam sie denerwowac...obliczylam ze ma 60 oddechow na minute. Czy ktos mial cos podobnego? I od czego to moze byc?
    Pediatra zwróciła uwagę i nie zareagowała? oddech nie jest bardzo przyszpieszony. Policz jej oddechy kilka razy w ciągu dnia, zapisz sobie. Także podczas snu. I z tym udaj się do innego pediatry. Radzę nie zwlekać.

Domyślnie

Wiem, że przyspieszony oddech to np. jeden z głównych objawów w chorobach układu oddechowego u noworodków czy małych niemowląt (czasami innych objawów może w ogóle nie być). Nasza pediatra, kiedy Kalina była przeziębiona, kazała obserwować i mierzyć podczas snu, przy przekroczeniu 60 oddechów na min szybko do lekarza, a nawet wzywać pogotowie. Tylko właśnie podczas snu, bo podczas zabawy potrafiła mieć bardzo szybki oddech i nie było to nic złego.
    Z drugiej strony skoro Twoja córeczka głośniej oddycha, może ma przytkany nosek? Może sól fizjologiczna, jakiś sterimar baby zapuszczany kilka razy dziennie pomoże? Ja bym posłuchała, czy to odgłos w nosku czy posapuje bardziej tak z płuc.
    Jest też opcja, że to alergia.
    Ja bym w każdym razie skonsultowała z innym lekarzem i raczej nie zwlekałabym z tym.
    Ostatnio edytowane przez kallarepka ; 01-06-09 o 18:24
    Kasia i Kalinka 6l

Domyślnie

No wiec, mierzylam jej te oddechy podczas snu i kurcze ciagle wychodza rózne, to wychodzi mi 11 oddechow na 15 sek, to 10 to 14...podczas snu oczywiscie...nie jest przeziebiona, robie jej tym sterimarem, bo ma gluty w nosie, które fridą wyciągam i widze ze dosc sucho ma w nim, wiec zwilżam jej te śluzówki...Alergie? moze? ale my nie jestesmy alergikami...ja mam wrazenie, ze w ciagu nocy te oddechy ma jako takie, gorzej w ciagu dnia, to ma bardzo przyspieszony oddech i głosny jak sapiący piesek...

Domyślnie

No wiec, mierzylam jej te oddechy podczas snu i kurcze ciagle wychodza rózne, to wychodzi mi 11 oddechow na 15 sek, to 10 to 14...podczas snu oczywiscie...nie jest przeziebiona, robie jej tym sterimarem, bo ma gluty w nosie, które fridą wyciągam i widze ze dosc sucho ma w nim, wiec zwilżam jej te śluzówki...Alergie? moze? ale my nie jestesmy alergikami...ja mam wrazenie, ze w ciagu nocy te oddechy ma jako takie, gorzej w ciagu dnia, to ma bardzo przyspieszony oddech i głosny jak sapiący piesek...
    Ja bym ją pulmonologowi pokazała...
    Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Miasto
    Lublin

Domyślnie

oddechy liczy się na minute. przez minute musisz siedziec i liczyc. Takie przez 10-15 sekund nic nie mówią

I idź do innego pediatry. Nie czekaj, bo potem pretensje nie wiadomo do kogo, jak coś nie tak.
    Ostatnio edytowane przez Wasyl ; 02-06-09 o 12:46 Powód: literówki

Domyślnie

A może jest to związane z wiotkością krtani?
    pipipi i Maja (17-07-2007)

Miasto
    Lublin

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pipipi Zobacz posta
    A może jest to związane z wiotkością krtani?
    Proszę Was, nie bawcie się w lekarzy, nie stawiajmy diagnozy. Ja się dziwię,że taka zwłoka z tym pójsciem do innego lekarza...

Domyślnie

Pediatrę to zaciekawiło i nic dalej w tym kierunku nie zrobiła? Szok!
    Żona mojego kuzyna zauważyła, że jej nowo narodzona córka dziwnie oddycha. Lekarze (na stałe mieszkają w Irlandii) nie widzieli nic niepokojącego, ale kuzynka drążyła temat. Okazało się że mała ma wadę serca z którą przyszła na świat!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ewasilek Zobacz posta
    Proszę Was, nie bawcie się w lekarzy, nie stawiajmy diagnozy. Ja się dziwię,że taka zwłoka z tym pójsciem do innego lekarza...
    Nikt tutaj w lekarza się nie bawi-jedynie staramy się coś podpowiedziec-bazując na własnych doświadczeniach i wiadomosciach-diagnozy przecież nie postawimy.
    REKLAMA
    pipipi i Maja (17-07-2007)

Uprawnienia umieszczania postów