• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    Miasto
    Varna, bg

Domyślnie nie chce robic kupy :(

Mowi, ze nie zrobi i nie robi Wstrzymuje, prezy sie, ukrywa, ale pocisnac nie chce. Co mam robic? Co jej dac? Czopki glicerynowe nawet nie dzialaja. Jak czuje, ze cos idzie, wpada w histerie, troszke wyleci, ale reszta zostaje w srodku. Rozmowa, typu ze pojdzie do szpitala, bo nie mozna tak po prostu kupy nie zrobic, nie skutkuje. Nic nie skutkuje. Dodaje do picia rano i wieczorem dupalac, daje pic oliwe z oliwek na lyzce, codziennie zremy kiwi, na prozno.
    Nie jest to kwestia zwyklego zaparcia, gdzie dziecko steka i nie moze. Ona po prostu nie chce i nie robi. Przy wkladaniu dzis czopka wyczulam, ze ta kupa tam jest (twarda i gruba - takie zwykle robi i pewnie boli ja przy tym i dlatego nie chce).
    Moze ktos zna jakis srodek, po ktorym z czlowieka leci doslownie bez parcia?
    REKLAMA
    Jane plus trzy super dziewczyny

Miasto
    Kraków

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jane Zobacz posta
    Mowi, ze nie zrobi i nie robi Wstrzymuje, prezy sie, ukrywa, ale pocisnac nie chce. Co mam robic? Co jej dac? Czopki glicerynowe nawet nie dzialaja. Jak czuje, ze cos idzie, wpada w histerie, troszke wyleci, ale reszta zostaje w srodku. Rozmowa, typu ze pojdzie do szpitala, bo nie mozna tak po prostu kupy nie zrobic, nie skutkuje. Nic nie skutkuje. Dodaje do picia rano i wieczorem dupalac, daje pic oliwe z oliwek na lyzce, codziennie zremy kiwi, na prozno.
    Nie jest to kwestia zwyklego zaparcia, gdzie dziecko steka i nie moze. Ona po prostu nie chce i nie robi. Przy wkladaniu dzis czopka wyczulam, ze ta kupa tam jest (twarda i gruba - takie zwykle robi i pewnie boli ja przy tym i dlatego nie chce).
    Moze ktos zna jakis srodek, po ktorym z czlowieka leci doslownie bez parcia?
    dawałam colon c, do kupienia w aptece, nie wchłania sie z przewodu pokarmowego, wymiata z jelit, najlepiej poczytaj o tym sobie bo dokładnie nie pamietam (problem był ze 2lata temu)
    na pewno nie zadziała od razu, ale działał u Radka na pewno i jeszcze nie dostawał tak jak tam napisane tylko mu mieszałam z czymś, w czym to było mniej wyczuwalne (raczej bez smaku jest ale takie drobne wiórka) i działało, jak już się dziecko przestało bać robić to odstawilismy, teraz też czasem kombinuje i mówi, że nie zrobi, ale w końcu i tak się udaje bez takiej paniki jaka była (było strasznie)

pozdrawiamy

Miasto
    Varna, bg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bea_bea Zobacz posta
    teraz też czasem kombinuje i mówi, że nie zrobi, ale w końcu i tak się udaje bez takiej paniki jaka była (było strasznie)
    No wlasnie, u nas tez jest strasznie... Popytam tu w aptece, czy to maja, bo te aptekarki malo kumate i malo pomocne. Jak czlowiek nie pojdzie z konkretna nazwa specyfiku to rece rozkladaja, albo daja jakies dziadostwo, co nie pomaga...

Domyślnie

colon c jeśli się nie mylę, to po prostu błonnik w proszku.Jak nie dostaniesz akurat tego,to spytaj o jakiś zamiennik w aptece.
    myślę tak jeszcze o suszonych śliwkach węgierkach-to przegania
    ale piszesz też,ze czopki glicerynowe nie pomagają
    może lewatywa-ale myślę,że jak taka twarda kupka jest w środku-to trzeba ostrożnie,żeby nie poranić odbytu.
    pipipi i Maja (17-07-2007)

Avocado Guest

Domyślnie

Sok z kiszonej kapusty działa rewelacyjnie, ale czy wypije?
    Miałam ten sam problem ze starszą córką, codziennie robiłam jej kompot z suszonych śliwek, zmieniłam sposób odżywiania, zrezygnowałam z kakao itp i przede wszystkim cierpliwie czekałam, aż strach minie... Nie straszyłam, nie naciskałam. Trochę to trwało, ale udało się.

Miasto
    Varna, bg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pipipi Zobacz posta
    colon c jeśli się nie mylę, to po prostu błonnik w proszku.Jak nie dostaniesz akurat tego,to spytaj o jakiś zamiennik w aptece.
    myślę tak jeszcze o suszonych śliwkach węgierkach-to przegania
    ale piszesz też,ze czopki glicerynowe nie pomagają
    może lewatywa-ale myślę,że jak taka twarda kupka jest w środku-to trzeba ostrożnie,żeby nie poranić odbytu.
    A, jesli blonnik, to mam, daje codziennie do jogurtu. Ni hu hu... jakis twardy egzemplarz mi sie trafil. Czopek wsadzony wczoraj wieczorem wyszedl w nocy, bo nagle Marti zerwala sie z lozka i poszla siedziec do kacika (na spiaco!). To ja ja wzielam i sup na ubikacje, bo moze jednak, ale gdzie tam... nieco pobrudzone spodnie od pizamy i ten czopek cholerny. Jak to mozliwe, ze sie tam w srodku nie rozpuscil???
    Sliwki, wiem, ze gonia, ale nie ma rady - moje dziecko ich nie tknie. Nadzieje mam jeszcze w ananasie, bede dzis robic sok, ponoc tez goni niezle. Tylko ciekawe, czy moja pogoni, ona naprawde twarda jak Rus...

Miasto
    Varna, bg

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Avocado Zobacz posta
    Sok z kiszonej kapusty działa rewelacyjnie, ale czy wypije?
    Miałam ten sam problem ze starszą córką, codziennie robiłam jej kompot z suszonych śliwek, zmieniłam sposób odżywiania, zrezygnowałam z kakao itp i przede wszystkim cierpliwie czekałam, aż strach minie... Nie straszyłam, nie naciskałam. Trochę to trwało, ale udało się.

soku z kapusty nie sadze, by wypila.. Pomijajac to, ze tutaj kiszonej kapusty jeszcze nie widzialam.
    Ja wiem, ze zle postepuje, bo za nerwowa jestem i juz mi te nerwy puszczaja w stosunku do niej, chyba sie na jakas psychoterapie wybiore dla zestresowanych rodzicow

Staram sie odzywiac ja w miare racjonalnie. Ale nie na wszystko mam wplyw - do 17 jest w przedszkolu i w domu je tylko kolacje, ewentualnie jakis owoc (po wyjsciu z przedszkola zwykle mam dla nich jablko), no i na sniadanie ten jogurt badz danonek - ostatnio z domieszka blonnika.

A jakichs farmakologicznych srodkow, takich zeby "woda z niej poszla" nie znacie moze?

8. Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Jane Zobacz posta
    A jakichs farmakologicznych srodkow, takich zeby "woda z niej poszla" nie znacie moze?
    znacie dupalak

i fruktolax - toffiki z owocow (glownie figa) tylko nie wiem czy dzieciom mozna

no i ja bym raczej szla w kierunku proby przejcia kontroli przez marti. w domu: przeprowadzka, nowa siostra, nowe przedszkole i moze miec podloze psychiczne niestety.

skontaktuj sie z k8_77 - ona ma problem od kilku lat juz ze starszakiem.

Miasto
    Pokochałam Bielsko

Domyślnie

Zrób jej mocny kompot z suszonych śliwek, 3 razy dnia po pół szklanki, wiem, niedobre, dzieci nie lubią, moja Zosia piła z łyżeczki, zagadywana i zaśpiewywana, dała rade
    U nas też zaparcia, już kilkakrotnie lewatywa szła w ruch...jeżeli czujesz (przy wkładaniu czopka) że kupka bardzo twarda i kilka dni już nie robiła, zrób lewatywę....bo porani sobie odbyt, Zosi zdarzało się już drobinkami krwi robić...
    U nas ostatnio jakby lepiej, a ciągnie się od września
    Na pewno nie strasz żadnymi szpitalami i nie naciskaj, bo się wystraszy, a zaparcia psychogenne to nic ciekawego

Ja też byłam w desperacji....
    Rysowałam na klapie od kibelka oczy, nos i paszczę i mówiłam, że kibelek chce zjeść kupkę
    Siedziałam przy niej i razem stękałyśmy tzn ona w większości się darła ale to dobrze, bo przy płaczu się napinała i szło
    Teraz robi co 2 , 3 dni, jeszcze z płaczem, ale chyba już coraz mniej tfu tfu.
    Powodzenia

Love actually

Miasto
    okolice Łodzi

Domyślnie

A może stary babciny sposób pomoże zamiast czopka - kawałek masła. U nas działa jak młody nie może kupy zrobić.
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów