• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
    Miasto
    Prawie środek Polski :)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ahimsa Zobacz posta
    Czy aerius ma lepsze działanie pomocnicze w zapaleniu płuc niż Zyrtec?
    Przy zapaleniu płuc ??
    A po co podawac leki na alergie przy zapaleniu płuc?
    REKLAMA

Miasto
    Polska - Wielkopolska

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Edysia Zobacz posta
    Przy zapaleniu płuc ??
    A po co podawac leki na alergie przy zapaleniu płuc?
    alergiczne zapalenie płuc/zapalenie płuc na tle alergicznym

jak myslisz dlaczego lekarze na początku tak często mylą u dzieci alergię z infekcjami ładując antybiotyk za antybiotykiem? Ponieważ u dzieci przebiegają bardzo podobnie
    Dzień dobry, czym mogę pomóc

1.
    - Mamo dziś założę rajstopy w kolorze cielęcym

2.
    - Tato muszę dziś zrobić animowaną kartkę bo w czwartek są Walentynki
    - Jaką???
    - Animowaną, no wiesz żeby B. nie zorientował się że to ode.

Miasto
    Prawie środek Polski :)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Klucha Zobacz posta

jak myslisz dlaczego lekarze na początku tak często mylą u dzieci alergię z infekcjami ładując antybiotyk za antybiotykiem? Ponieważ u dzieci przebiegają bardzo podobnie
    To trochę źle było sprecyzowane pytanie, bo nie było słowa o tym, ze to zapalenie płuc jest u osoby z alergią.
    A poza tym, to przecież leki typu xyzal, zyrtec czy aeriusz u osób z alerigą podaje sie właściwie stale, nie tylko jak dojdzie do najgorszego, czyli zapalenia płuc.
    I wtedy z tego co wiem nie ma znaczenia który z tych leków podasz, a do tego i tak potrzenby jest antybiotyk

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Klucha Zobacz posta
    Ponadto nie zawsze zyrtec podajemy na alergię, twierdzi się też , że lek ten ma właściwości przeciwzapalne - niejednokrotnie podawany jest wspomagająco przy infekcjach
    Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód

Miasto
    Toruń

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ania_st Zobacz posta
    Ponadto nie zawsze zyrtec podajemy na alergię, twierdzi się też , że lek ten ma właściwości przeciwzapalne - niejednokrotnie podawany jest wspomagająco przy infekcjach
    No dokładnie! O to tu tym razem chodzi....

Edysia...nie, nie powiem nic jednak. Szkoda języka strzępić sobie.

Miasto
    Polska - Wielkopolska

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Edysia Zobacz posta
    To trochę źle było sprecyzowane pytanie, bo nie było słowa o tym, ze to zapalenie płuc jest u osoby z alergią.
    A poza tym, to przecież leki typu xyzal, zyrtec czy aeriusz u osób z alerigą podaje sie właściwie stale, nie tylko jak dojdzie do najgorszego, czyli zapalenia płuc.
    I wtedy z tego co wiem nie ma znaczenia który z tych leków podasz, a do tego i tak potrzenby jest antybiotyk
    a ahimsa jest zameldowana w alergikach nie od dziś

1.

2.
    - Jaką???

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

A czy któreś dziecko brało/bierze teraz Amertil?
    Kuba pierwszy raz ma przepisane coś takiego.

Do tej pory od niemowlęctwa przyjmował Zyrtec, w międzyczasie były: Ketotifen, Clemastinum, Xyzal, Aerius.
    Dorota i Kuba

Miasto
    Polska - Wielkopolska

Domyślnie

moja przez długie lata brałą zyrtec, a na początku samym loradynę
    ostatnio dziwna lekarka zmieniła jej na amertil
    ale w sumie brała go przez miesiac

teraz jest na xyzalu

1.

2.
    - Jaką???

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ania_st Zobacz posta
    twierdzi sie...... ale nie ma specjalnych dowodów ze działa przeciwzapalnie. owszem jak ma ktos alergie to tak. Ale teraz lekarze nagminnie przepisują antyhistaminowe WSZYSTKIM chorym...
    a swoją drogą - czy ktoś mi powie czy jest róznica w stosowaniu tych drogich - xyzal i aerius a tych starych - zyrtek i claritine ?. Sama nie brałam wiec nie wiem.

A wracając do tematu. Leczenie alegii u małych dzieci to problem. Była na wykładzie gdzie lekarka pisała ze starych antyhistaminików wcale sie niepowinno stosowac (clemastin, diphergan). A nowe- tez ostroznie u dzieci do 3 roku życia - bo one jednaj lekko otepiają wiec jak bedzie sie rozwijac dziecko cały czas na lekach. Ja sama widze ze Ala po zyrtecu podanym na noc rano jast nieprzytomna i marudna. No a sterydy do nosa - wszystkie sa zerejestrowane od 3-4 lat. Te budesonidy i flixonase dla maluchów to wszystko troche na wyrost...
    Ja własnie moje dzieci dzisaj potraktowałam - eurespalem , clemastinem, inhalacja z pulmicortu i berodualu, oxalin do nosa i buderhin . Mają dwa dni na wylecznie gluta bo mi ich do przedzszkola nie wpuszczą

Miasto
    Polska - Wielkopolska

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez aborka Zobacz posta
    a swoją drogą - czy ktoś mi powie czy jest róznica w stosowaniu tych drogich - xyzal i aerius a tych starych - zyrtek i claritine ?. Sama nie brałam wiec nie wiem.

A wracając do tematu. Leczenie alegii u małych dzieci to problem. Była na wykładzie gdzie lekarka pisała ze starych antyhistaminików wcale sie niepowinno stosowac (clemastin, diphergan). A nowe- tez ostroznie u dzieci do 3 roku życia - bo one jednaj lekko otepiają wiec jak bedzie sie rozwijac dziecko cały czas na lekach. Ja sama widze ze Ala po zyrtecu podanym na noc rano jast nieprzytomna i marudna. No a sterydy do nosa - wszystkie sa zerejestrowane od 3-4 lat. Te budesonidy i flixonase dla maluchów to wszystko troche na wyrost...
    Ja własnie moje dzieci dzisaj potraktowałam - eurespalem , clemastinem, inhalacja z pulmicortu i berodualu, oxalin do nosa i buderhin . Mają dwa dni na wylecznie gluta bo mi ich do przedzszkola nie wpuszczą
    Na Zu claritine chyba nie dzialała
    zyrtec tak, choć kiedyś uważałam że nie działa do momentu odstawienia go - szybko zmieniłam zdanie. Moja po zyrtku zero przytępienia, tak samo po xyzalu, o xyzalu na razie wypowiadac się nie bede bierzemy dopiero tydzień
    Co do leków... nie wiem dlaczego ale bardziej mam zaufanie do produktów astra zeneca, tzn wiem ale nie powiem ;-)
    ale ostratnio z gsk testujemy avamys
    do tej pory byl rhinocort
    REKLAMA

1.

2.
    - Jaką???

Uprawnienia umieszczania postów