• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Miasto
    woj.lubuskie

Uwaga! PILNE!!! CZERWONY I SPUCHNIETY SIUSIAK.

Pilne,dziewczyny mój synek(1.5roku) wczoraj wieczorem łapał się za siusiaka a dzisiaj ma spuchniętego i zaczerwienionego i płacze jak się dotyka-podejrzewam jakies zapalenie.
    REKLAMA
    Ostatnio edytowane przez magdzik83 ; 21-02-09 o 12:28

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez magdzik83 Zobacz posta
    Pilne,dziewczyny mój synek(1.5roku) wczoraj wieczorem łapał się za siusiaka a dzisiaj ma spuchniętego i zaczerwienionego i płacze jak się dotyka-podejrzewam jakies zapalenie.
    Ja bym pewnie napoiła, pobrała mocz do badania i prędziutko pognała do lekarza! Nie rób nic na własną rękę, żeby dziecku nie zaszkodzić... Choć wydaje się, że przemywanie rumiankiem by chyba pomoglo (o ile nie ma uczulenia).
    Mój fą pak :

Domyślnie

odciągacie mu napletek?
    jeśli tak odciągnij choćby się bardzo bronił i zobacz czy się oprócz mastki nie zbiera jakaś ropa
    umyj dokaldnie
    możesz w kubeczku rozrobić slaby roztwór nadmanganianu potasu - lekko różowy i zamoczyć siusiaka
    jeśli to od np otarcia możesz smarować żelem altacet
    a jeśli napletek nie schodzi i to się utrzymuje to do lekarza może przepisać steryd jakiś albo zarządzić operacyjne odciągniecie napletka

wcześniej nie było takich przypadków?

a może go odpieluszkowalas niedawno i więcej się interesuje siusiakiem i go po prostu sam sobie podrażnił?
    zakaz

Miasto
    Bolesławiec

Domyślnie

Można tez przemywać Rivanolem.Mojemu M. pomaga,ale jak to cos poważnego jak pisze Dorotka to lepiej iśc do lekarza.
    Dominika i Mateusz 16.12.2004r.

Miasto
    woj.lubuskie

Domyślnie

na rumianek jest uczulony,ale mysle nad rivanolem czy mu nie zrobic jakiego okładu.nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego przypadku(w ogóle nie mieliśmy problemów z niczym u małego).

Domyślnie

mozesz rivanolem
    zakaz

Miasto
    woj.lubuskie

Domyślnie

zastosowałam szałwie i "kąpie siusiaka" (w małej filiżance) i jak narazie sika bez płaczu.
    Ostatnio edytowane przez magdzik83 ; 21-02-09 o 15:35

Domyślnie

ja bym udała się czym prędzej do lekarza

może samo minąć, ale może też być konieczny antybiotyk, jesli zebrała się ropa

my jeżdzimy co jakies pół roku na kontrole do urologa-chirurga

po kapieli odciagam mu napletek i smaruje dermovate

na razie idzie w dobrym kierunku, odkleja sie stopniowo

prócz wcześniej wymienionych, mozna smarować detreomycyną/ale na recepte/

Miasto
    na Śląsku

Domyślnie

Ja w takiej sytuacji jechałam do lekarza chirurga dziecięcego. Lekarz odciągnął napletek dał maść i kazał przykładać rivanolem. To zbyt wrażliwy organ aby działać na własną rękę!!!
    Jeśli nie byłas jeszcze u lekarza a zaczerwienienie znikło powinnaś iść na kontrolę.
    braciszkowie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kroolik Zobacz posta
    Ja w takiej sytuacji jechałam do lekarza chirurga dziecięcego.
    chirurg dzieciecy stwierdzil u mojego synka stulejke i wyznaczyl date zabiegu. Na szczescie umowilam sie na konsultacje do urologa dzieciecego, a poniweaz umowiona konsultacja wypadala po dacie wyznaczonego zabiegu zrezygnowalam z niego (zabiegu).
    i na szczescie, bo urolog zasmiala sie tylko z diagnozy chirurga i powiedzial, ze nie ma stulejki tylko napletek przyklejony.

wiec z sisiakami to ja radze do urologa a nie do chirurga sie udac
    REKLAMA
    Ania i 20.09.2005

Uprawnienia umieszczania postów