• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: kurtka puchowa?

Miasto
    Mrzezino k/Pucka

Domyślnie kurtka puchowa?

Pierzecie same czy oddajecie do pralni? Zawsze dawałam czyścić. Jednak zaczynam się zastanawiać. Dziecko nosi ją 2 miesiące i jest do czyszczenia, czyli wychodzi najmniej 2 razy na sezon czyścić. To koszt około 80 zł, czyli jak dobrze się rozejrzę to nowa kurtka prawie. Ale jak ją wypiorę to boję, że zniszczę, że pierze nie będzie już tak sypkie.
    Jak postępujecie?
    REKLAMA

Gosia z dziećmi

nelly Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ja3 Zobacz posta
    Pierzecie same czy oddajecie do pralni? Zawsze dawałam czyścić. Jednak zaczynam się zastanawiać. Dziecko nosi ją 2 miesiące i jest do czyszczenia, czyli wychodzi najmniej 2 razy na sezon czyścić. To koszt około 80 zł, czyli jak dobrze się rozejrzę to nowa kurtka prawie. Ale jak ją wypiorę to boję, że zniszczę, że pierze nie będzie już tak sypkie.
    Jak postępujecie?
    .
    Piore sama, nic sie nie dzieje, zbankrutowalabym oddajac do pralni.
    oczywiscie nie wiruje.

Miasto
    CHORZÓW

Domyślnie

kurtke puchowa powinno sie prac w procesie ochronnym w pralce -tzn 30 st z kilkoma piłeczkami razem w bębnie.wirowac normalnie.jak się nie odwiruje to pierze spłyną na dól i zrobią się gule i po kurtce.piłeczki po to zeby rozbic pierze w trakcie wirowania.dokładnie taka procedure prania słyszalam ostatnio u nas w sklepie.pani przyszła reklamowac kurtke "bo się pierze zbiło i wyszly plamy".kierowniczka tłumaczyła ze dlatego się tak stało bo niewlasciwie została wyprana(pani prała na delikatnym programie bez wirowania i suszyła w pozycji wiszącej).i tu padł instruktaż który napisalam wczesniej.
    sama jednak nie posiadam pierzastych kurtek i nie próbowałam...

Miasto
    znow podkarpacie :-)

Domyślnie

Sama piore w pralce na programie delikatnym, na najnizszych obrotach wirowania. Susze w pozycji poziomej a potem po wysuszeniu trzepie reka zeby sie pierze rownomiernie rozprowadzilo. Kurtce sie nic nie dzieje

Miasto
    Polska - Wielkopolska

Domyślnie

a mam taką kupiłam sobie w tym sezonie i ostatnio prałam, z duszą na ramieniu wkładałam ją do pralki.
    Nastawiłam na delikatne pranie i wirowanie 400 obrotów.
    po wyjęciu pierze zbite, powiesiłam na wieszaku. po wyschnięciu wytrzepałam, pierze się ułożyło. Kurteczka czysta a pierze jak przed praniem.
    nie stosowałam kulek.
    Dzień dobry, czym mogę pomóc

1.
    - Mamo dziś założę rajstopy w kolorze cielęcym

2.
    - Tato muszę dziś zrobić animowaną kartkę bo w czwartek są Walentynki
    - Jaką???
    - Animowaną, no wiesz żeby B. nie zorientował się że to ode.

Domyślnie

każdą kurtkę jaką miałam prałam i suszyłąm na kaloryferze,żeby pierze jak najszybciej wyschło i się nie stęchło

Miasto
    Białystok

Domyślnie

Ja piorę z piłkami, wiruję nawet na 1400, ale po kilkunastu praniach (biały kolor ) kurtka jest sporo cieńsza.
    Mam nawet ten puch na takiej jakby siateczce rozłożony, gdy jest mokra to nic się nie zbija, ale mimo wszystko kurtka trochę uroku i puszystości straciła.
    Ja, Oliwia i Weronika

gucia Guest

Domyślnie pralka ;)

mialam kiedys puchowa- pralam w pralce, suszylam na grzejniku ( to wazne zeby w miare szybko i koniecznie dokladnie wyschla) pozniej rozbilajam ten puch recznie i wszystko gralo. Z kurtka dziecieca to chyba jeszcze lepiej bo mniejsza i szybciej wyschnie

EwkaM Guest

Domyślnie

piorę i suszę z piłkami
    jest ok

10. Domyślnie

czyli jak wypiore w pralce i wsadze do suszarki to teoretycznie powinno byc git?
    REKLAMA
    - W: nie lubie jak L dorasta - wierzy tylko w piłke nożna i samochody
    - L: a w co mam wierzyc? W jednorozca?!

Uprawnienia umieszczania postów