• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Krew w moczu

Miasto
    Białystok

Domyślnie Krew w moczu

Kto ma doświadczenia w temacie???
    U Majki wystąpił krwinkomocz, bez innych nieprawidłowości. Podejrzenie było, że to krwotoczne wirusowe zapalenie pęcherza moczowego... Potem wyniki się poprawiały. Coraz mniej krwinek, az w końcu wynik był czysty. W piątek kontrolne badanie i znowu krwinkomocz... Osiwieje i oszaleję. I tak jestem jak kłębek nerwów.
    REKLAMA

Avocado Guest

Domyślnie

Mojej przyjaciółki synek tak miał... po jakimś czasie przeszło... podejrzewali, że może mieć skłonność do kamicy nerkowej... albo, że po prostu gdzieś przemarzł. Z krwii zrobili mu tzw. profil nerkowy, żeby zobaczyć, czy nerki prawidłowo pracują, no i był na usg u nefrologa. Kolejna kontrolna wizyta w Klinice Nefrologii w styczniu. Kamelia, krew w moczu nie zawsze musi oznaczać coś złego, a ile tej krwii?

Miasto
    Białystok

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Avocado Zobacz posta
    Mojej przyjaciółki synek tak miał... po jakimś czasie przeszło... podejrzewali, że może mieć skłonność do kamicy nerkowej... albo, że po prostu gdzieś przemarzł. Z krwii zrobili mu tzw. profil nerkowy, żeby zobaczyć, czy nerki prawidłowo pracują, no i był na usg u nefrologa. Kolejna kontrolna wizyta w Klinice Nefrologii w styczniu. Kamelia, krew w moczu nie zawsze musi oznaczać coś złego, a ile tej krwii?
    Pierwszy wynik, kiedy to się zaczęło (Majka skarżyła się wtedy przy siusianiu) to było kilkanascie krwinek wpw. Ostatni wynik (po drodze było kilka) to 2-6 wpw czyli jednak trochę ponad normę... Leukocyty, bakterie - wszystkie wyniki były OK.

Avocado Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kamelia Zobacz posta
    Pierwszy wynik, kiedy to się zaczęło (Majka skarżyła się wtedy przy siusianiu) to było kilkanascie krwinek wpw. Ostatni wynik (po drodze było kilka) to 2-6 wpw czyli jednak trochę ponad normę... Leukocyty, bakterie - wszystkie wyniki były OK.
    A miała gorączkę? Bo po gorączce erytrocyty moga być jescze jakiś czas. A to są świeże, czy wyługowane? Jeśli świeze, to ok i w sumie dużo to ich nie macie. Synek mojej przyjaciółki miał ponad 30...

Miasto
    Białystok

Domyślnie

07 listopada 14-17wpw świeze i wyługowane, liczne pasma śluzu, reszta OK
    10 listopada 25/ul (3-5wpw), liczne pasma śluzu, reszta OK
    17 listopada 10/ul (2-5wpw), ciała ketonowe 1,5mmol/l/ białko 0,25g/l, dośc liczne pasma sluzu
    19 listopada leukocyty 25/ul(1-2wpw) reszta OK (!?)
    24 listopada liczne moczany bezp., mocz bardzo mętny, reszta OK
    5 grudnia erytrocyty 10/ul(2-6wpw świeże i wyługowane), liczne pasma sluzu

Nic już nie rozumiem.
    Tak jak pisałam - pierwsze badanie było związane z tym, że była gorączka jeden dzień i Majka sie skarżyła przy sikaniu. Po 3 dniach była wysypka jakby wirusowa, która zeszła po kilku godz. Potem w okolicach 17 listopada była przeziębiona mocno. Teraz znowu pojawił się katar i nic poza tym.

Avocado Guest

Domyślnie

Wiesz... sporo wiem na ten temat, ale jednak nie jestem lekarzem. Ja bym pokazała wyniki nefrologowi (albo urologowi), a usg jamy brzusznej też bym zrobiła, ale u specjalisty. Na następnej wizycie poproś też pediatrę, żeby małej ciśnienie zmierzyła - tak na wszelki wypadek.

Miasto
    Białystok

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Avocado Zobacz posta
    Wiesz... sporo wiem na ten temat, ale jednak nie jestem lekarzem. Ja bym pokazała wyniki nefrologowi (albo urologowi), a usg jamy brzusznej też bym zrobiła, ale u specjalisty. Na następnej wizycie poproś też pediatrę, żeby małej ciśnienie zmierzyła - tak na wszelki wypadek.
    Narazie nas pediatra uspokajała, ale ja już nie mam siły czekać i oczywiście będę szukać nefrologa...

Avocado Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Kamelia Zobacz posta
    Narazie nas pediatra uspokajała, ale ja już nie mam siły czekać i oczywiście będę szukać nefrologa...
    Kamelia kochana, to nie musi być nic niepokojącego, bo... erytrocyty, białko, ciałka ketonowe pojawiają się np. przy gorączce. Ale sprawdzić nie zaszkodzi, prawda? Poza tym... ja mam dziecko z wadą ukł. mocz. i z doświadczenia wiem, że pediatrzy mają czesto niewystarczającą wiedzę w tym temacie, dlatego zajrzyj na stronę www.uronef.pl i może tam uda Ci się odnaleźć dobrego specjalistę z Twojego regionu. Nie martw się na zapas... i to mówi ta, która schodzi na zawał przed każdym badaniem swojego dziecka.

Miasto
    Białystok

Domyślnie

Avocado bardzo dziękuję za dodanie otuchy.

Avocado Guest

Domyślnie

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów