• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
    Miasto
    Warszawa

Domyślnie Zapalenie stawu biodrowego

Niedawno sie pochwaliłam, ze moje dziewczyny zdrowiutenkie tej jesieni... - no i wykrakalam.
    Natalia ma zalalenie stawu biodrowego . W sobote wieczorem po polgodzinnym siedzeniu przed komputerem, nagle zaczela utykac placzac ze boli ja nozka. W niedziele bylo jeszcze gorzej, nie dala dotknac nozki.
    Wczoraj lekarz, usg, no i wyszlo silne zapalenie, b. duza ilosc plynu w stawie - mimo, ze wczoraj juz ja noga nie bolala. Ma lezec w lozku 2 tyg! Ewentualnie moze siedziec.
    Czy ktos to przechodzil? Czy lekarz nie przesadzil z tymi 2 tygodniami? Moze sie kąpać? (lekarz byl bardzo powsciagliwy odpowiadajac na moje pytania...).
    I jeszcez jedno : poniewaz "nasz" ortopeda byl nieobecny, poszlysmy do dra Szymanka - warszawianki, znacie? Mozna mu zaufac?
    REKLAMA

Domyślnie

lekarza nie znam wiec nie pomoge w tym temacie

michal mial rok temu w wieku 1,5 roku
    nie dalo sie go utrzymac na lezaco
    posuwal sie na pupie po podlodze przez kilka dni potem zaczal troche kustykac
    i przeszlo ale mam wrazenie ze do dzis inaczej stawia jedna nozke, cho ortopeda tydzien temu go ogladal i nie potwierdzil moich obaw

u nas nie bylo az takiego powaznego stanu

staraj sie ja ile mzoesz jednak unieruchamiac

my kapalismy - w ogole nie bylo takiego zalecenia zeby nie

u nas to powstalo po tym jak zrobil pierwszy porzadny spacer w zimowych butach po lodzie - stawy sie przeciazyly poszedl spac a wstal tzn ... juz nie wstal bo nie mogl

EwkaM Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Brenda Zobacz posta
    Niedawno sie pochwaliłam, ze moje dziewczyny zdrowiutenkie tej jesieni... - no i wykrakalam.
    Natalia ma zalalenie stawu biodrowego . W sobote wieczorem po polgodzinnym siedzeniu przed komputerem, nagle zaczela utykac placzac ze boli ja nozka. W niedziele bylo jeszcze gorzej, nie dala dotknac nozki.
    Wczoraj lekarz, usg, no i wyszlo silne zapalenie, b. duza ilosc plynu w stawie - mimo, ze wczoraj juz ja noga nie bolala. Ma lezec w lozku 2 tyg! Ewentualnie moze siedziec.
    Czy ktos to przechodzil? Czy lekarz nie przesadzil z tymi 2 tygodniami? Moze sie kąpać? (lekarz byl bardzo powsciagliwy odpowiadajac na moje pytania...).
    I jeszcez jedno : poniewaz "nasz" ortopeda byl nieobecny, poszlysmy do dra Szymanka - warszawianki, znacie? Mozna mu zaufac?
    nazwisko coś mi mówi, ale za Boga nie wiem, czy byłam u niego, czy też tylko innych posyłałam w kazdym razie polecany był tu na forum;
    a on jest ortopedą? czy chirurgiem ?
    w LIMie u ortypedy byłam tylko z obojczykiem (na bank nie u szymanka), ale chirurgów zaliczyłam dwóch ... ale tu za Boga nie przypomnę sobie nazwisk;

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez EwkaM Zobacz posta
    a on jest ortopedą? czy chirurgiem ?
    Ortopeda

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dorotka1 Zobacz posta
    lekarza nie znam wiec nie pomoge w tym temacie

michal mial rok temu w wieku 1,5 roku
    nie dalo sie go utrzymac na lezaco
    posuwal sie na pupie po podlodze przez kilka dni potem zaczal troche kustykac
    i przeszlo ale mam wrazenie ze do dzis inaczej stawia jedna nozke, cho ortopeda tydzien temu go ogladal i nie potwierdzil moich obaw

u nas nie bylo az takiego powaznego stanu

staraj sie ja ile mzoesz jednak unieruchamiac

my kapalismy - w ogole nie bylo takiego zalecenia zeby nie
    U nas wzielo sie to nagle - nie bylo nic co moglo zapoczatkowac. Ani katarku, infekcji - nic. Dlatego myslelismy ze to cos mechanicznego - zle siedziala dluzsza chwile i dlatego boli.
    Najgorsze jest utrzymanie jej w pozycji lezaco-siedzacej - bo mimo, ze jest w lozku to wierci sie, macha nogami, "łazi" po calym lozku...
    Nie wspominajac, ze nie wazy juz 10 kilo i pokonanie dystansu do toalety, telewizora, kuchni (schody) odbywa sie na moich rekach...

Miasto
    Bugle

Szczeżuja Zapalenie stawu biodrowego

Zapalenie stawu biodrowego to bardzo bolesne schorzenie. Sama je przeszłam jako dziewięciolatka. Pewnego dnia po prostu zaczęło mnie boleć biodro i nie mogłam chodzić, nie mogłam się w ogóle ruszyć. Pamiętam jak moja mama chciała mnie przykryć kołdrą gdy leżałam w łóżku - ból był nie do zniesienia.
    Z pogotowia trafiłam na oddział w szpitalu dla dorosłych i leżałam 2 tygodnie. Potem przeniesiono mnie do dziecięcego szpitala w tym samym mieście i dawano mi antybiotyk, który sprawił, że przestało mnie boleć. Po wyjściu ze szpitala utykałam na nogę. Ja nie czułam, że nie chodzę nienormalnie, uwagę zwrócili moi rodzice i zapisali mnie do specjalisty. Tam dostałam zwolnienie na kolejne dwa tygodnie i razem z moją mamą usłyszałyśmy, że gdyby choroba wróciła musimy jak najszybciej przyjechać do niego.
    Choroba wróciła zanim minęły dwa tygodnie z jeszcze większą siłą. O ile za pierwszym razem ból zniknął w ciągu kilku godzin, to teraz leżałam 2 dni w łóżku. Pamiętajcie, nie zostawiajcie dzieci chorych samych w domu. Moi rodzice musieli, ponieważ pracowali. Ból był tak straszny, że nie mogłam znaleźć siły by pójść do łazienki. Męczyłam się chyba około pół godziny zanim udało mi się doczołgać do niej.
    Tym razem obydwa biodra były bolesne i lekarz dał mi skierowanie do szpitala na oddział ortopedyczny(nie sądzę, by badał mnie wcześniej ortopeda w poprzednich szpitalach). Tutaj już przeleżałam prawie trzy miesiące. Sprawdzono wszystkie możliwe przyczyny choroby. Najlepszym lekiem okazały się zastrzyki domięśniowe z debycyliny i penicyliny. Bardzo bolesne, ale skuteczne. Kto wie, może gdyby wcześniej leczący mnie lekarzy zastosowali je nie straciłabym 4 miesięcy na leżenie w szpitalach. Po wyjściu ze szpitala jeszcze przez kolejny rok co jakiś czas chodziłam do przychodni na zastrzyki.
    Nie każcie dziecku chodzić, niech leży. Jakoś nie miałam problemów z kąpielami, powiedziałabym nawet, że troche uśmierzały ból. Lekarz powiedział, że powinnam nawet zacząć chodzić na basen by odciążyć i usprawnić biodra.
    Czasami łapie mnie nagły ból, ale trwa tylko kilka sekund.

7. Domyślnie

leon mial podejrzenia zapalenia stawu biodrowego - mowa byla o 2 tyg lezenia bezwzglednego i 4 tygodniach czesciowego uruchomienia.
    - W: nie lubie jak L dorasta - wierzy tylko w piłke nożna i samochody
    - L: a w co mam wierzyc? W jednorozca?!

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Brenda Zobacz posta

dr Szymanek to dobry ortopeda, moge Ci jeszcze polecić dr Kroczaka też przyjmuje w Limie, znam ich bo z nimi pracowałam.

KARINA,ANTOŚ 08.04,ALA 11.07

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Karinka1975 Zobacz posta
    dr Szymanek to dobry ortopeda, moge Ci jeszcze polecić dr Kroczaka też przyjmuje w Limie, znam ich bo z nimi pracowałam.
    Myślę, że Brenda już nie potzrebuje ortopedy
    To wątek z 2008 roku
    Ale moze komuś innemu się przyda

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Asik. Zobacz posta
    Myślę, że Brenda już nie potzrebuje ortopedy
    To wątek z 2008 roku
    Ale moze komuś innemu się przyda

to nieźle
    zasugerowałam się innymi odpowiedziami