• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Pytanie Syrop na suchy kaszel u niemowlaka

Dziewczyny co mogę podać mojemu 3,5 mies Mateuszkowi na suchy (szczekający) kaszel? Byliśmy wczoraj u pediatry - osłuchowo czysty - nie gorączkuje, nie ma kataru tylko coraz częściej kaszle bbb sucho. Pediatra starej daty radziła pini, ale w aptece mówią, że takim maluchom się tego nie podaję, co do syropu prawoślazowego to miała jakieś obiekcje... Drosetuxu nie podaję bo w homeopatię nie wierzę Troszkę inhalujemy rumiankiem... Ale to ciągle mało. Chcemy jurto jechać z wizytą do teściów na weekend i wolałabym mieć coś na co złagodzi ten kaszel.
    REKLAMA
    Mój fą pak :

Domyślnie

ja podaję prawoślazowy...
    F F...moja pasja...

Domyślnie

są jeszcze krople na suchy kaszel- Sinecod- ale nie pamietam od którego miesiąca. niedawno mi się skończyly więc nawet nie sprawdzę
    F F...moja pasja...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mamamaksia Zobacz posta
    są jeszcze krople na suchy kaszel- Sinecod- ale nie pamietam od którego miesiąca. niedawno mi się skończyly więc nawet nie sprawdzę
    od 7. mies

Domyślnie

no to się nie przydadzą
    choć jak bylam ostatnio w przychodni lekarka pytala czy mam bo gdyby mala męczył suchy kaszel- jest chora- to mam podać. ona nie ma jeszcze 6 miesięcy. ale z3,5 miesiecznym nie ryzykowałabym
    F F...moja pasja...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mamamaksia Zobacz posta
    ja podaję prawoślazowy...
    W desperacji właśnie ten próbowałam podać i wypluwa, a teraz kaszle mi w leżaczku. Na pewno ma się lepiej po inhalacjach, ale Starszak nie śpi i miska z wrzątkiem odpada... No nic - będę dawać ten prawoślaz do skutku
    Mój fą pak :

Miasto
    Wrocław

Domyślnie

Nie inhaluj rumiankiem, rumianek wysusza, tak jak radzi szpilki nawilżyć pokój, można koło łóżeczka postawić np. naczynie z wodą i tam dodać np. kilka kropli olejku sosnowego.
    No i z doświadczenia wiem, że wlanie do gardziołka czegokolwiek 3,5 miesięcznemu dziecku graniczy z cudem, wiem, bo przechodziłam to z Klarą (od 3 miesiąca zaczął się u niej katar i kaszel, które doprowadzily do zapalenia oskrzeli)... u niej odpowiedzialna za stan była alergia, może u Twojego maluszka suchy kaszel też jest spowodowany alergią?
    Agnieszka,
    moje prace, karnawał http://agnieszka-iglainitka.blogspot.com/

Domyślnie Kaszel u niemowląt

Obadaj sobie artykuł o kaszlu u niemowląt. Wydaje mi się , że niewiele można poradzić tylko czekać. Możesz próbować jakichś inhalacji stawiając przy łóżeczku gorącą wodę z rozpuszczonym roztworem przepisanym przez lekarza. Nic więcej nie wymyśle...

Domyślnie

Tak, spróbój inhalacji, najłatwiej przy łóżeczku ze śpiącym dzieckiem ustawić miskę z wodą, a lepiej jeszcze z solanką, np. zabłocką. Świetnie sprawdza się przy takich dolegliwościach. Ja mojej małej stosuję bezpośrednie inhalacje, ale ona ma 2latka, zatem jest troszkę łatwiej to przeprowadzic.

Domyślnie

A ja bym stawiala na ten drosetux. Co do inhalacji to moze nebulizatorem sol morska? Nie wiem od ktorego mies mozna stosowac tantum verde ale tez zadbalby o sluzowke.
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów