• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
    Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie CZY ktoś miał do czynienia z tygodniową gorączką u dziecka?

Już mnie szlag trafia.
    Byliśmy na początku tygodnia u dwóch pediatrów, którzy stwierdzili infekcję wirusową (m.in. zaczerwienione gardło, kaszel), wniosek czekamy, aż gorączka minie.
    Jutro mija tydzień czasu, a gorączka dalej JEST.
    Dosyć wysoka, ok. 39, choć było i wyżej i trochę niżej.

Błagam jeśli któraś z Was to przechodziła, napiszcie o tym, może się trochę uspokoję, bo ja nigdy nie miałam z czymś takim do czynienia jeszcze.

Dziękuję i pozdrawiam
    REKLAMA

Avocado Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mioszka Zobacz posta
    Już mnie szlag trafia.
    Byliśmy na początku tygodnia u dwóch pediatrów, którzy stwierdzili infekcję wirusową (m.in. zaczerwienione gardło, kaszel), wniosek czekamy, aż gorączka minie.

Błagam jeśli któraś z Was to przechodziła, napiszcie o tym, może się trochę uspokoję, bo ja nigdy nie miałam z czymś takim do czynienia jeszcze.

Dziękuję i pozdrawiam
    Ja przechodziłam to z młodszą córką... przy okazji ząbkowania. Gorączka trudna do zbicia, dochodząca do 40st.C... Po tygodniu jak ręką odjął. Też niby miała zaczerwienione gardło i troszkę uszka. A robiliście badanie moczu? Może to infekcja układu moczowego?

Pamiętam, że też bardzo się tym martwiłam i wezwałam nawet prywatnie pediatrę do domu, która przepisała antybiotyk (jednak...), bo stwierdziła, że wirusy torują drogę bakteriom i nie chce ryzykować czymś poważniejszym. Powiedziała też, że jeśli gorączka nie ustąpi po antybiotyku, to mamy przyjechać do szpitala na badania, posiewy z krwi, itp.

Przy następnej gorączce przy ząbkowaniu cierpliwie czekałam, aż spadnie... Lekarka ją badała na wszelki wypadek, potwierdziła moje przypuszczenia - zęby i dla spokojności zrobiłam badania moczu (córka ma jedną nerkę, więc chuchamy na nią i dmuchamy).

Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie

Dziękuję baaardzo Ci za odpowiedź.
    W międzyczasie kontaktowałam się już z pediatrą, który mnie trochę uspokoił.
    Teraz Ty. Więc to nie rzadkie anomalia...?
    Dodam, że to już drugie dziecko choruje mi "pod rząd" (prawdopodobnie zaraziło się od pierwszego), więc gorączkę mam w domu prawie 2 tygodnie bez wytchnienia - prawie, bo to pierwsze gorączkowało 4,5 dni.
    Jak zbijałaś tą gorączkę? Bo moja panika głównie wzięła się stąd, że max. dawki środków były za małe. Pozostała kąpiel i okłady, a przy tym drżenie moich rąk, niestety.

A mogę zapytać, czemu Twoja młodsza córka ma tylko jedną nerkę (ojej).

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mioszka ; 29-03-08 o 19:02

Miasto
    Grudziądz

Domyślnie

Już mnie szlag trafia.

Dziękuję i pozdrawiam
    Ja miałam podobnie, najpierw córka- 7 lat- przez 6 dni temperatura 38 i keszel- w koncu antybiotyk, póżniej synuś- 9 miesięcy 6 dni gorączka 38. Co drugi dzień byłam u lekarza ale stwierdził że wirus i kazał czekać, po 6 dniu zapisał antybiotyk bo za długo coś trwało. Ni epodałam antybiotyku i przeszło. Faktycznie wirus
    Adriana z Juleczką (21.08.2001) i Szymonkiem (9.07.2007)

Avocado Guest

Domyślnie

Dziękuję baaardzo Ci za odpowiedź.
    W międzyczasie kontaktowałam się już z pediatrą, który mnie trochę uspokoił.
    Teraz Ty. Więc to nie rzadkie anomalia...?
    Dodam, że to już drugie dziecko choruje mi "pod rząd" (prawdopodobnie zaraziło się od pierwszego), więc gorączkę mam w domu prawie 2 tygodnie bez wytchnienia - prawie, bo to pierwsze gorączkowało 4,5 dni.
    Jak zbijałaś tą gorączkę? Bo moja panika głównie wzięła się stąd, że max. dawki środków były za małe. Pozostała kąpiel i okłady, a przy tym drżenie moich rąk, niestety.

A mogę zapytać, czemu Twoja młodsza córka ma tylko jedną nerkę (ojej).

Pozdrawiam
    Możesz. Wada wrodzona wykryta już w życiu płodowym. Druga nerka to dwie torbiele, które prawdopodobnie się wchłoną - nie pracuje... druga za to pracuje za dwie . Sporo osób żyje z jedną nerką, nawet o tym nie wiedząc... niestety...

A co do zbijania gorączki... dawałam regularnie co 4-5 godzin Ibum na zmianę z paracetamolem 185. Robiłam okłady na główkę i kark, często wietrzyłam pokój, stosowałam kąpiele. Temp. niestety za bardzo nie spadała, ale chociaż troszkę ulgi jej te środki przynosiły.
    Życzę powodzenia i końca choróbsk .

Miasto
    Kobyłka

Domyślnie

U nas była gorączka przez 1,5 tygodnia jak sie puźniej okazało przechodził mononukleoze
    Eli i Miłoszek(26.07.2004) + Antosia 07.03.2008

Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie

A jakie były inne objawy oprócz gorączki?

Miasto
    Kobyłka

Domyślnie

A jakie były inne objawy oprócz gorączki?
    można powiedzieć że nażekał tylko na ból brzucha

Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie

To skad taka pewna diagnoza? Jakies wyniki robiliscie?
    Czy ten wirus wywolujacy ta chorobe jest jakis "niedobry"? Pediatra cos mowił na jego temat?

Miasto
    Kobyłka

Domyślnie

robiliśmy badanie krwi + właśnie to na mononukleoze ( płatne)
    dużo na temat jest w necie, pediatra nam mało mówiła, właśnie syn kończy etap zarażania
    http://www.maluchy.pl/artykul/215
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów