• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Miasto
    Warszawa

Domyślnie KTG - jak odczytywać?

Dziewczyny, byłam dziś na drugim KTG. Pierwsze robiłam 2 tygodnie temu. Tętno było miarowe na poziomie 120-140 uderzeń. Skurcze to była linia ciągła na poziomie 20. A dziś to było zupełnie inaczej. Tętno skakało do 170 ale dziecko cały czas się wierciło aż mi brzuch skakał (dzidzia nie lubi jak leżę na plecach). Tak się wierciło, że kilka razy pielęgniarka musiała zmieniać pozycję tej sondy na brzuchu bo nie słyszeliśmy tętna. No i druga sprawa, skurcze na poziomie 40 do 60 to coś niepokojącego? Czy mam sie szykować na szybki poród? Trochę to za wcześnie bo termin mam na Walentynki? Lekarz ocenił KTG jako do przyjęcia ale nie daje mi to spokoju....
    REKLAMA

Miasto
    Mikołów

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KarinaS Zobacz posta
    Dziewczyny, byłam dziś na drugim KTG. Pierwsze robiłam 2 tygodnie temu. Tętno było miarowe na poziomie 120-140 uderzeń. Skurcze to była linia ciągła na poziomie 20. A dziś to było zupełnie inaczej. Tętno skakało do 170 ale dziecko cały czas się wierciło aż mi brzuch skakał (dzidzia nie lubi jak leżę na plecach). Tak się wierciło, że kilka razy pielęgniarka musiała zmieniać pozycję tej sondy na brzuchu bo nie słyszeliśmy tętna. No i druga sprawa, skurcze na poziomie 40 do 60 to coś niepokojącego? Czy mam sie szykować na szybki poród? Trochę to za wcześnie bo termin mam na Walentynki? Lekarz ocenił KTG jako do przyjęcia ale nie daje mi to spokoju....

Tętno na pewno było wyższe bo dzidzia się ruszała więc tu nie ma problemu. Co do skurczy to ... nie wiem. Miałam wiele razy robione KTG w pierwszej ciązy jak leżałam w szpitalu, zostałam nawet zatrzymana w nim jak pojechałam na kontrolę w 34/35 tygodniu i skurcze były powyżej 70. Ala najciekawsze jest to, że jak już zawitałam w szpitalu z bólami porodowymi i odchodzącymi wodami i położna zrobiła KTG to skurcze były na poziomei ok 40. Połozna skwitowała to następująco: ee. takie skurcze.... Rzecz w tym, że z zegarkiem w ręce 45 minut później tuliłam już swoje maleństwo...
    Chyba ci zrobłiłam mętlik w głowie. Osobiście mam ograniczone zaufanie co do KTG, bo uważam, że wiele zależy na jakiej wysokości położna załozy pas. Na Twoim miejscu nie przejmowałabym się skurczami, które są bezbolesne. Jeśli zaczną boleć to może to być sygnał, że organizm szykuje się do porodu, ale to też może być jeszcze daleka droga...
    Kasia i Ala 2004 + Bartek 2008

Domyślnie

Na poprzednim usg twoje dziecko prawdopodobnie spało, teraz jesli fikało podczas badania, tętno właśnie tak skacze (u mnie w porywach do 190-200 przy solidnych kopniakach, srednio jednak 150-170)
    U mnie zawsze włączał się alarm jak tętno przekraczało 170 i całe piętro było na nogach
    Spróbuj na kolejnym położyc się na boku i tak miec cały zapis - dzieci nie lubią leżenia mamy na wznak (wiem z autopsji, u mnie taki zapis był niemożliwy)

Poziom 40 na skurczach macicy nie świadczą o niczym, może o tym, że macica była bardziej spięta niż zwykle. Jesli na tym zapisie widziałabyś ,,góry i doły'', to by znaczyło regularne skurcze i byc może rychły poród :0)

pozdrawiam

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Dziewczyny jesteście niezawodne uspokoiłyście mnie, raczej nie mam mętliku w głowie. Skurczy nie czuję, pobolewają mnie pachwiny i podbrzusze ale to chyba raczej od wysiłku (łaziłam parę dni za wyprawką). Cieszę się, że to tętno nie jest za duże bo dla mnie wachania do 170 to było przerażenie ale skoro czasem u Gosik było większe i jest ok to musi być ok

Domyślnie

Dziewczyny jesteście niezawodne uspokoiłyście mnie, raczej nie mam mętliku w głowie. Skurczy nie czuję, pobolewają mnie pachwiny i podbrzusze ale to chyba raczej od wysiłku (łaziłam parę dni za wyprawką). Cieszę się, że to tętno nie jest za duże bo dla mnie wachania do 170 to było przerażenie ale skoro czasem u Gosik było większe i jest ok to musi być ok
    nie zaszkodzi jednak co jakiś czas powtarzac zapis
    U mnie kręcili nosami, przy Igorze szczególnie, bo im bliżej końcówki (tętno pod koniec ciąży u dziecka teoretycznie obniża się - u noworodka ma chyba ok 140, u nas rosło .....
    Igo był hiperaktywny w końcówce ciąży, ba rzekłabym że ruszał się non stop...
    Chłop zdrowy, bynajmniej ADHD nie stwierdzam
    Ale wiesz...chuchac na zimne nie zszkodzi.

Domyślnie

U mnie przy skurczach 60% stwierdzono rozpoczęcie akcji porodowej ale były one regularne. Poza tym jak dzidzia się rusza to tętno podskakuje a i na wykres skurczy się podnosi bo macica reaguje na ruchy dziecka ( miesiąc przed porodem spędziłam w szpitalu więc KTG miałam trzy razy dziennie )
    marta i dzieciaki

Domyślnie Skandal. 65zł za badanie KTG w Toruniu

Lokalne gazety informują że Szpital Wojewódzki w Toruniu pobiera od swoich pacjentek 65zł za wykonanie badania KTG. Znajomi potwierdzają. Tymczasem szpital w Chełmży pobiera jedynie 10zł, co i tak z tego co się orientuję jest nielegalne. Poszukuję osób, które zapłaciły tę zawyżoną cenę za badanie. Może razem uda nam się coś zrobić z tą skandaliczną sytuacją. Czekam na kontakt pod tymi adresami mailowymi:
    pezet850@gazeta.pl
    altpezet5@wp.pl

Domyślnie

proszę o pomoc w interpretacji tych wykresów KTG, SĄ DWIE SKALE, ta u góry wydruku ze skalą od 50-240- domyślam się , że to tętno, natomiast est jeszcze druga skala na dole wydruku , gdzie nie ma żadnych oznaczeń tylko minuty , ale tam także znajduje się zapis być może to są skurcze, położna mi dziś powiedziała, że u mnie się pojawiają tylko nie wiem w jakiej skali? widzę, że dziewczyny tutaj wiedzą, a ja nie wiem jak na to patrzećHELP
    Julcia ( 01.02.2010r) i Jaś -moje dwa szczęścia

Domyślnie

No i druga sprawa, skurcze na poziomie 40 do 60 to coś niepokojącego? Czy mam sie szykować na szybki poród?
    Położne tłumaczyły mi, że ważniejszy od wysokości wskazań jest kształt wykresu (czasami już przy zakładaniu "pelot" nacisk jest większy, bo mocniej zacisną gumki i wtedy wykres aktywności skurczowej wychodzi na wyższym ale prawie niezmiennym poziomie)
    Mnie powiedziano, że wykres porodowy to mają być DOMKI a nie FALE
    I rzeczywiście, na poczatku obu moich akcji porodowych pisały się ostre zygzaki (zupełnie nie podobne do wcześniejszych wykresów)
    Olena, Hanka'03 i Franio'09

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marina27 Zobacz posta
    proszę o pomoc w interpretacji tych wykresów KTG, SĄ DWIE SKALE, ta u góry wydruku ze skalą od 50-240- domyślam się , że to tętno, natomiast est jeszcze druga skala na dole wydruku , gdzie nie ma żadnych oznaczeń tylko minuty , ale tam także znajduje się zapis być może to są skurcze, położna mi dziś powiedziała, że u mnie się pojawiają tylko nie wiem w jakiej skali? widzę, że dziewczyny tutaj wiedzą, a ja nie wiem jak na to patrzećHELP
    GÓRA - tętno dzieciątka
    DÓŁ - aktywność skurczowa Twojej macicy - dopóki linia wykresu jest w miarę równa lub lekko faluje, nic się nie dzieje. Oczywiście przy ruchach dziecka, dolna linia będzie się podnosić, ale jeśli dzieje się to tylko wtedy to nadal nic się nie dzieje
    REKLAMA
    Olena, Hanka'03 i Franio'09

Uprawnienia umieszczania postów