• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Domyślnie jak często można podawać antybiotyk?

pytam, bo lekarka przepisala nam kolejny antybiotyk-to już 4 antybiotyk od lutego! Ostatni Ania przestala brac 4 tyg. temu. Zaliczyłyśmy juz 2 pediatrów, laryngologa, alergologa, z badań-wymaz z nosa, rtg klatki piersiowej, morfologię z rozmazem, badanie na pasożyty, płukanie zatok... i badania są ok, płukanie nic nie pomogło, 2 antybiotyki podane w czasie trwania tej choroby też pomogły na krótko albo wcale, a Ania od ponad 3 m-cy z przerwami ma katar albo kaszel albo jedno i drugie naraz. Teraz przez 2 tyg. miała inhalacje mucosolvanem. Dodam, że osłuchowo jest cały czas ok, a testów alergicznych zrobić nie możemy dopóki nie będzie zdrowa
    Ja juz sił nie mam i nie wiem co robić, płakać mi sie chcę normalnie z bezsilności, bo lekarze dziecku nie umieją pomóc ((
    Chciałam zrobic rtg zatok, ale lekarka mówi, zę skoro niedawno Ania byłą naświetlana (miala rtg klatki piersiowej) to nie może też znowu badania robic

Basia, Anulka i Gabrysia

REKLAMA
    Basia, Ania (08.06.2004) i Gabrysia (13.10.2006)

Domyślnie Re: jak często można podawać antybiotyk?

Basiu współczuję Wam kłopotów, myślałam co u Was słychać
    A może by tak lampy na ten katar (ew.zatoki)?
    Ania dalej w przedszkolu?
    Zdrówka dla Was dziewczyny

Ania & Mati & Wojtek
    Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód

czesc Aniu,
    szczerze mówiac nie mam pojęcia o lampach o których piszesz, bo nigdy nie mialam takich problemow ze zdrowiem. Domyślałm sie, zę to sie chodzi na jakieś naświetlanie? ale pewnie to też musi zlecic lekarz...
    Ania od ok. 3-4 tyg. nie ma kataru, ale od 2 tyg. kaszle, w nocy bardzo, właśnie tak jakby jej z zatok spływało. Zreszta lekarka tak sugerowała-niby kataru nie ma a coś ścieka...
    Do przedszkola Ania nie chodzi, zajecia popoludniowe się skonczyly wlaśnie, ale z powodu klopotow zdrowotnych wypisalismy ja juz wcześniej-nie chodzi od ok. 1,5 m-ca...
    Pozdrawiamy!

Basia, Anulka i Gabrysia

Domyślnie Aniu

czy mozesz nam polecic jakiegoś sprawdzonego laryngologa z Gdyni, najlepiej w ramach NFZ. Koleżanka wspominala mi o dr Buczek.
    Znasz moze tą lekarkę?

Basia, Anulka i Gabrysia

Basiu mnie mordowały zatoki przez jakieś 0.5 roku w drugiej klasie LO, na RTG wyszło, że mam torbiel na zatoce,było płukanie, tony antybiotyków,lampa solux na zatoki - w sumie nie wiem co pomogło, pamiętam , że przez dość długi czas(2 czy 3 lata po) miałam brać zyrtec, hismanal i psikać jeszcze Rhinocor aby problem nie powrócił. Miałam robione testy skórne (tu jakoś miałam przerwę z lekami) i wyszło uczulenie na roztocza
    Tylko ja miałam przy tym inny kaszel, dostawałam ataki suchego kaszlu przy zmianie pozycji tzn jak się położyłam aby zasnąć, jak wstałam po obudzeniu
    Oczywiście i lampy i leki zaleciła mi laryngolog, zatoki dzięki bogu nie powróciły do dzisiaj i mimo, że testy pokazały dość silne uczulenie na roztocza teraz katar mam bardzo rzadko,
    Nie chcę Ciebie dodatkowo Basiu niepokoić ale szczerze dziwi mnie troche podawanie antybiotyku tak w ciemno, jak dziecko osłuchowo czyste, inne wyniki dobre...
    Co do lekarki ja chodziłam wtedy do otolaryngolog Elźbiety Kryczka-Skoczkowskiej - czy jest dobra nie wiem, chodziłam do niej bardzo dawno temu, moi rodzice byli bardzo zadowoleni, nie mam pojęcia czy przyjmuje na NFZ, zadzwonie do koleżanki może ona mi kogoś poleci to napiszę
    Trzymam za Was kciuki

Ania & Mati & Wojtek
    Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód

Aniu-Ania też ma suchy kaszel i też najgorzej jak się połozy (w nocy) i rano po przebudzeniu. w dzień sporadycznie...
    Co do laryngologa-będę wdzieczna za każdą pomoc...
    i tez mi sie nie podoba przepisywanie antybiotyku w ciemno, zwl. że brala juz 3 antybiotyki w tym roku...

Basia, Anulka i Gabrysia

Miasto
    Olkusz, Polska

Aniu współczuję, też bym się stresowała kolejnym antybiotykiem i zastanawiała nad jego sensem w przypadku choroby Ani, tj. braku konkretnej diagnozy. Słuchaj, wiem, że można zrobić antybiogram, czyli badanie, które powie jakie bakterie zaatakowały organizm i wtedy dobiera się w 100% pasujący antybiotyk. A jak nie wyjdą bakterie to dziękuję za antybiotyk. Zwykle lekarze przepisują "na chybił trafił" bo dziecko źle się czuje, jest jakieś zapalenie, wiesz, ale jak tak długo leczycie i nie wiadomo co, to wolałabym postarać się o to badanie, poczekać z kolejnym może nietrafnym lekiem.
    Więcej pomysłów nie mam. No chyba, że jakiś grzyb w mieszkaniu, na którego jest uczulona (wątpię! ale pomysł jako taki przedstawiam) albo inne uczulenie wziewne, które u 3 latki może nie wychodzić na testach jeszcze, bo ja wiem...

Dagmara i drugie w październiku
    Dagmara i

Ania miała juz robiony wymaz z antybiogramem, wyszedl jakis pneumokok czy cos podobnego (w bardzo malej ilości), ale 90% dzieci jest nosicielami tego typu bakterii i niekoniecznie musi ona wywolac infekcje
    Niemniej jednak Ani wg tego antybiogramu podała pediatra antybiotyk, który uśpil i osłabił na chwile katar i kaszel, ktory potem niestety wrócił Więc ta bakteria nie wywołała tej infekcji... Problem leży gdzie indziej...
    Tak wiec Dagus to badanie mamy juz za soba i nie wnioslo ono niczego

Basia, Anulka i Gabrysia

acha-testów jeszcze nie robiłyśmy, więc nic nie wiemy o uczuleniu
    a testy możemy zrobic dopiero jak uporamy sie z tym kaszlem

Basia, Anulka i Gabrysia

Miasto
    Olkusz, Polska

Aha, już rozumiem. Mam nadzieję, że to minie... pewnie jakoś nawilżasz powietrze u niej w pokoju gdy śpi? Nic więcej nie wiem, życzę zdrowia!

Dagmara i drugie w październiku
    REKLAMA
    Dagmara i

Uprawnienia umieszczania postów