• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Domyślnie Chrzestna, chrzestny czyli kto co kupuje?

Witam

Chciałabym Was spytać jak to jest z zakupami na chrzciny dziecka przez rodziców chrzestnych? Czy to prawda, że matka chrzestna ubiera dziecko a chrzestny kupuje świecę? Jak to jest?

REKLAMA

Domyślnie Re: Chrzestna, chrzestny czyli kto co kupuje?

Słyszałam wersję którą piszesz , matka chrzestna ma jeszcze kupić bukiecik.
    Ja ubiegłam Chrzestnych (nie chcąc ich dodatkowo obciążać) i powiedziałam, ze wyszykowaniem maluszka (ubranko+ dodatki) zajmiemy się sami

Ania & Mati & Wojtek
    Jeśli chcesz- znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz- znajdziesz powód

nie znam takiego zwyczaju, wszystko sama kupiłam na allegro, nie żeby reklamowac )

Miasto
    nie, wieś

Nikt nic nie kupuje, to rodzice kupują białą szatę dla dziecka, którą kładzie chrzestna i świecę, którą zapala chrzestny. Zdenerwowała bym się z lekka gdybym usłyszała, że coś muszę kupić [bo muszę to ja umrzeć;-)].

Ja i Banda ma: Lwie panny dwie kocham je nad życie!

Nie ma się co denerwować :-). U nas tak jest a że mój mąż pochodzi z innych stron i nie wie jak to jest, więc się pytam :-).

Słyszałam o tym"zwyczaju",ale my ustaliłyśmy z chrzestną,że to my kupimy ubranko dla małego,ona kupiła białą szatkę.Dla mnie osobiście dziwna taka"tradycja".

Dorota i Antoś(24.03.2005)

Miasto
    nie, wieś

Luz, ja się nie denerwuję, ja taka wredna[img]/images/forum/icons/shocked.gif[/img] jestem[img]/images/forum/icons/tongue.gif[/img]

Ja i Banda ma: Lwie panny dwie kocham je nad życie!

Miasto
    centrum

ja tez uważam że to bezsensowne naciąganie chrzestnych na wydatki. Koszmar jakiś... Słyszałam o tym ale potępiam ten "zwyczaj", to przecież jest obowiązek rodziców ubierać swoje dziecko, niezależnie o d tego czy idzie ono do chrztu , szkoły, komunii itd... Siekłoby mnie jakby ktoś mi kazał kupować ubranko do chrztu. Mogę dać prezent chrześniakowi i to też na jaki bedzie mnie stać lub jaki będe miała ochotę kupić.... No chyba że sama chrzestna będzie prosiła o ubranie dziecka, ale to też bym sie bała że kupi coś obciachowego i że wystroi mi dziecko jak "stróż w Boże Ciało"...:-)

Kasia i Antos (18.01.2006)

u nas jest w rodzinie tak i naszczęscie w rodzinie mojego męża panował ten sam zwyczaj że:
    1. dziecko ubieramy sami za swoja kase,
    2. chrzesna kupuje biała szate, która ksiadz kładzie na dziecku podczas chrztu,
    3. a chrzesny swiece. u nas to jest akceptowane przez wszystkich i nikogo to nie dziwi.

Niby jakieś tam zwyczaje są, ale my ustaliliśmy z chrzestnymi, że wszystkim się zajmiemy sami [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów