• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Domyślnie jak obliczyć dzień owulacji?przy planowaniu płci

hej!
    czytam na ten temat wiele wypowiedzi ..przy braku fizycznych objawów owulacji -jak obliczyć ten dzień? podobno jest to 14dc? no ale tu właśnie mam kłopot! bo jeśli mam 30 dniowy cykl i niestety miesiączka trwa u mnie aż 8-9 dni ,to chyba dzień owulacji będzie kiedy indziej niż gdybym miała krwawienie 5 dni? 14 dni od pierwszego dnia okresu w obu przypadkach oznacza inny moment cyklu ,więc jak to jest? niech ktoś mnie oświeci...

REKLAMA

Domyślnie Re: jak obliczyć dzień owulacji?przy planowaniu pł

Ok. 14 dni PRZED okresem.
    Dlugosc krwawienia nie ma tu znaczenia w obliczaniu terminu owulacji.
    Brak fizycznych objawow?
    A temteratura?

Domyślnie Re: jak obliczyć dzień owulacji?przy planowaniu płci

Hmm... Proponuję obserwację - mierzenie temperatury, badanie szyjki, śluzu. To da Ci jakiś obraz Twoich cykli - i będziesz się orientowała.
    Lea podała dobrą metodę wtedy, gdy masz normalnej długości fazę lutealną.
    U mnie cykle jak z książki - 28 dni... A owu 17-18 dzień... No comments. Więc odejmując 14 i działając nie doczekalabym się chyba tego Gościa z fotki [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img]

Szymek
    Mój fą pak :

Miasto
    Szczecin

Są też testy wykrywające owulację i od 14 dnia cyklu można robić i doglądać ten ważny moment )
    Robi się je jak test ciążowy.
    sporą ilość za niewielką cenę można kupić na allegro,
    Pozdrawiam i powodzenia!

no właśnie.... kiedyś stosowałam testy owulacyjne o których pisze anna258 -zaczęłam od 10dc i zużyłam 2 op. zanim coś wyszło... 14dc chyba u mnie nie oznacza owu dlatego myślałam ,że wpływ ma tak długa@.... mam skąpy śluz cały cykl i cóż nie mierzyłam tylko temp bo nie jestem systematyczna chyba muszę się jednak zmobilizować... jaki jest lepszy termometr -zwykły? bo ja mam elektroniczny i gdzie wykonywać najlepiej pomiar i kiedy???????

polecam stronkę
    www.sklep.starania.pl
    tam są też zestawy testów przy planowaniu płci...
    powodzenia!

Wszystko jedno - chociaż fachowcy polecają zwykły. No i tutaj konieczna jest systematyczność - zawsze mierzymy o tej samej porze - czyli jak 6 rano to codziennie łącznie z niedzialami [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] Pomiary można wykonywać najlepiej w ustach, albo w pochwie - NIE pod pachą. Do tego obserwacja śluzu. I jeszcze może badanie szykji - też w miarę regularnie. Czyli codziennie o podobnej porze. Wtedy zrobienie testu owulacyjnego będzie raczej formalnością.
    Tylko to co napisałam powyżej to raczej na dłuższy okres czasu - optymalnie pół roku. A jezeli zależy Ci na szybkich efektach to proponuję połączyć metody naturalne, testy owulacyjne i do dzieła [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

Szymek
    Mój fą pak :

badanie szyjki? pierwsze słyszę..

zestawy testów -mówisz o testach owulacyjnych ?

W skład zestawu na córkę wchodzi:

2 razy Big Pakiet

3 razy l-karnityna 60 tabletek

opieka eksperta, wydzielona na hasło część forum gdzie ekspert poprowadzi twoje planowanie w zależności od sytuacji w weekendy kontakt sms-owy

skopiowałam to z tej strony - wejdź, oglądnij sobie - nie wiem, co dokładnie zawiera bo płeć dziecka w moim przypadku jest mi zupełnie obojętna,
    są tam zestawy na chłopca i dziewczynkę

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów