• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie fotelik samochodowy na przednim siedzeniu

Czy któraś z Was może mi pomóc roztrzygnąć, czy wożenie dziecka na przednim siedzeniu, przodem do kierunku jazdy, w foteliku 9-18 kg, w samochodzie z poduszką powietrzną, jest dozwolone (i przede wszystkim bezpieczne) czy nie?

W necie znajduję sprzeczne informacje - na przykład:

tutaj: http://fotelik.info/pl/art/poduszka_powietrzna_jest_niebezpieczna_dla_dziecka _w_foteliku,25.html już jest wyraźnie napisane, że rzecz dotyczy tylko fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy: "Sadzanie dziecka w foteliku odwróconym tyłem do kierunku jazdy naprzeciwko aktywnej poduszki powietrznej w przypadku zderzenia może zakończyć się jego śmiercią. "

Jak w końcu jest? Mamy czteroosobowy samochód, dwa foteliki do zamontowania, a ja muszę siedzeć koło Michała podczas podróży - dlatego chciałam Hanię posadzić na przodzie. I nie wiem - czy to bezpieczne?

Hania i Michaś
    REKLAMA

Miasto
    NIemcy

Domyślnie Re: fotelik samochodowy na przednim siedzeniu

Wiem, ze z poduszka nie mozna w zadnym z fotelikow sadzac dziecka. Nie mam teraz zbytnio czasu przeczytac linki, ktore podalas, ale pierwszy mowi, ze nie wolno przodem, a drugi (z Twoich cytatow wnioskuje), ze nie wolno tylem, nie przytaczajac tutaj fotelikow przednich. Czyli tlumaczac moja zawila wypowiedz ;-) zarowno przodem, jak i tylem nie nalezy sadzac dzieci z przodu na fotelu z poduszka! A tak nawiazujac do tematu, to ja jezdzilam zawsze z Olivia , jak jezdzila tylem, teraz , z powodu braku miejsca z tylu, jak sa dwa foteliki, musze jezdzic z przodu, a Olivia zdaje raporty, czy Victoria spi, czy nie, czy ma smoka, czy nie itd. ;-))) Taka rola "duzej siostry" :-))) Pozdrawiamy

Agata i Olivia 27.07.04 i Victoria 08.03.07 :-))

Miasto
    wa-wa

mialam ten sam dylemat - przed dluga droga - wyjazdem nad morze - zadzwonilam na policje i zapytalam - otrzymalam odpowiedz ze moge wozic dziecko z przodu pod warunkiem ze w wyposazeniu samochodu nie ma poduszki powietrznej dla pasazera - z podkresleniem ze nie kwalifikują sie samochody w ktorych mozna wyłączyc poduszke. Nie mozna wozic samochodem przodem do kierunku jazdy dziecko w foteliku gdy jest poduszka powietrzna w wypozazeniu samochodu dla pasazera. Nawet gdy jest wyłączona.

A&M 2 latka<P ID="edit"><FONT class="small">Edited by aoh on 2007/04/21 14:49.</FONT></P>
    [img]http://s219.photobucket.com/albums/cc81/mojamaja/th_DSC_1469.jpg[/img][I][SIZE="1"]matka swojej córki[/SIZE][/I]

Miasto
    3city

Taką samą odpowiedz od Policji uzyskałam jak poprzedniczka- na przednim siedzeniu mozna wozić dziecko tylko wówczas gdy samochód nie posiada poduszki powietrznej pasazera (obojetnie czy jest wyłączana czy nie). Ja przewżywałam ogromny stres jak musiałam sama jechać z Livią na tylnym siedzeniu, tyłem do mnie, mimo dodatkowo zamontowanego lusterka wewnątrz samochodu,żebym Ją mogła widzieć. Na szczęście to już dawno za nami ))).

Olivcia 06.02.06.

Nie wiem jak jest w Polsce z przepisami prawnymi - chyba najlepiej zapytac sie policjanta. Ale powiem Ci szczerze ze jest to srednio bezpieczne - duzo sie nad tym zastanawialam - mam samochod bez poduszek - wiec moge to zrobic bez problemu, ale nie zdecydowalam sie na to ze wzgledow bezpieczenstwa.

Miasto
    Szczecin

Domyślnie

Ja zapytałam wykładowcę z nauki jazdy i potwierdził, że można z przodu, jeśli nie ma poduszki powietrznej oczywiście. To się przydaje na dłuższe trasy, kiedy dziecko musi się przespać, fotelik ma rozkładane oparcie, a siedzenie z tyłu nie, stąd decyzja o sadzaniu go z przodu. Na krótkich trasach jeździ z tyłu.
    Aśka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olivka76 Zobacz posta
    Taką samą odpowiedz od Policji uzyskałam jak poprzedniczka- na przednim siedzeniu mozna wozić dziecko tylko wówczas gdy samochód nie posiada poduszki powietrznej pasazera (obojetnie czy jest wyłączana czy nie). Ja przewżywałam ogromny stres jak musiałam sama jechać z Livią na tylnym siedzeniu, tyłem do mnie, mimo dodatkowo zamontowanego lusterka wewnątrz samochodu,żebym Ją mogła widzieć. Na szczęście to już dawno za nami ))).

my wieźliśmy Nikosiana na przednim siedzeniu, w foteliku do 36 kg, mamy poduszkę powietrzną dla pasażera, zatrzymała nas policja, policjant sprawdził że mały ma pasy i było ok, ale dla pewności zapytaliśmy czy synek moze tak podróżować, policjant powiedział ze w takim foteliku, który jest przodem zamontowany można, nie można tylko w tzw nosidełkach które montuje się tyłem do kierunku jazdy (czyli to te do 18 kg) tak samo mamy opisane w "instrukcji o aucie" wiec teraz to już sama nie wiem jak to jest

Domyślnie

Gdzieś znalazłam, że OSTATECZNIE można, ale wtedy fotel trzeba maksymalnie cofnąć do tyłu.
    Kiedyś się zastanawiałam jak to jest - bo przy wypadku gdy dziecko siedzi w foteliku tyłem to dostaje uderzenie w głowę (to nic że chronioną fotelikiem) porównywalną z uderzeniem kijem baseballowym przez zawodowca - nikt nie jest w stanie tego przeżyć . Tak samo gdy ktoś siedzi bez zapiętych pasów to mu poduszka kark złamie (koleżanka z pracy męża tak zginęła - przy prędkości 40 km/h miała niewielką stłuczkę) Wszelkie przedmioty leżące pomiędzy poduszką a pasażerem to też potencjalne pociski... itd. I z tego mi wyszło, że gdyby taka poduszka otworzyła się na dziecko siedzące w foteliku - czyli wyżej niż dorosły, bliżej poduszki niż dorosły to mogłaby mu np. poważnie nogi połamać, chociaż niekoniecznie zabić... Ale to tylko takie moje rozważania - nie wiem jak się to ma do jakiś testów...
    Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Miasto
    somewhere ;)

Domyślnie

ja wożę młodszego syna z przodu w foteliku 9-18 kg przodem do kierunku jazdy oczywiście, poduszkę pasażera wyłączyłam
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów