• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Klucha Zobacz posta
    temat często powtarzajacy sie na forum, wycinać czy nie wycinac, komu pomogło, komu nie. Rózne opinie

kolezanka u swojej córeczki wycieła trzeciaka, mała miała niedosłuch i ciągłe zapalenie ucha, powycięciu zaś jest angina za anginą

zaś synek kuzynki po usunięciu trzeciaka też z powodu niedosłuchu, chrapania, ciągłych chorób, jest jak nowonarodzony

Izka i 4 latka
    Czyli na dwoje babka wróżyła, ciekawie co będzie u nas ...
    REKLAMA
    E&P&M

Miasto
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ASfamfrez Zobacz posta
    mam pytanie z serii trzeci migdał:
    przeczytałam poniższe wątki, i wiem że faktycznie są bardzo różne opinie, więc sprawa jest jak najbardziej indywidualna,
    Moja 3 letnia córka Olga ma następujące rozpoznanie: płyn w uszach, powiększony trzeci migdał i podniebienne, skierowanie na operacyjne wysuszanie i przycięcie, (Kajetany)
    najpierw walczyłam od decyzję czy faktycznie należy to operować i chyba takiej oczekiwałam (przypadek trzeciego migdałka jest u nas rodzinny) a teraz zaczęłam się bać,
    chyba udam się na kolejną wizytę laryngologiczną,
    ale bardzo Was proszę o wszelkie informacje na ten temat, napewno mi się przydadzą - dziękuję
    Ania

Z tego co się orientuję to jak płyn jest w uszach to konieczny jest zabieg, w przeciwnym razie dziecku grozi niedosłuch.

Jasiek miał nie dalej jak miesiac temu drenaż lewego ucha (właśnie z powodu płynu w uszach) i wycięty 3 migdał...wszystko w Kajetanach.
    Pamiętam moje jeszcze nie tak dawne nerwy, ale dzisiaj moję spokojnie powiedzieć, że jak trafia się do Kajetan to człowiek jakiś taki spokojniejszy się robi...
    ...zabieg Jasiek zniósł rewelacyjnie i tak jak większość dzieci już kilka godzin po "szalał" po korytarzu, na drugi dzień byliśmy w domu.
    Ja akurat jestem z tych zadowolonych z zabiegu, dziecko przestało się dopytywać co chwila "co?, co?" i przede wszystkim przestało w nocy chrapać, a przez to wiem że i lepiej śpi...wcześniej specjalnie nie chorował (tak jak to się zdarza w przypadku dzieci z przerośniętym migdałem) i teraz też nie bardzo więc tutaj nie wiem na ile zabieg jest skuteczny, ale fakt, że przed wycięciem wieczorami (jak już leżał) zaliczał serię niewiadomego kaszlu, teraz tego już nie ma

Z całą pewnością skontroluj czy zabieg jest 100% konieczny, bo to jeżeli chodzi o wycięcie migdała zawsze ostateczność...
    ...co do uszu to podejrzewam, że raczej zabieg będzie robiony...a jak już dziecko jest w narkozie to (przynajmniej w Kajetanach) sprawdzają konieczność ewentualnie innych zabiegów i często już w trakcie decydują się na wycięcie migdała, albo podcięcie bocznych...

Miasto
    okolice Warszawy

Domyślnie

bardzo Ci dziękuję za te informacje - naprawdę dużo mi pomagają, szczególnie że są od osób które to przeżyły,
    wdzięczna jestem za wszelkie wskazówki
    Ania

Miasto
    okolice Warszawy

Domyślnie

bierzemy pod uwagę właśnie Kajetany, chociaż chcę się umówić na konsultacje do Dziekanowa Leśnego,
    terminu w Kajetanach jeszcze nie mamy, czekamy na telefon,
    ale lekarka z Kajetan, która nas skierowała na oba zabiegi powiedziała że czeka się 4-5 miesięcy,
    pozdr
    Ania

Miasto
    Kraków

Domyślnie

Jesteśmy świeżo po wycięciu 3 migdała i przycięciu dwóch bocznych(zabieg mieliśmy 5 stycznia) więc mogę napisac co nieco :-)

Zacznę od tego, że Ola praktycznie nie choruje. W przeciągu 4 lat antybiotyk miała jakieś 4 razy może 5 nie pamiętam dokładnie. Problemy z migdałem zaczęły sie jakieś dwa lata temu. Ola w okresie jesiennym zaczynała mieć problemy z oddychaniem przez nos nie miała kataru a cały czas mieliśy wrażenie że ma zatkany nos. Laryngolog stwierdził lekki przerost 3 migdałka dał leczenie (proszki na obkurczenie 2 tygodnie) przeszło. Rok później jesien ta sama historia znów to samo leczenie i znów poprawa. W zeszłym roku w październiku zapalenie ucha i znów problem z "zatkanym nosem", 2 antybiotyki, do tego zauważyliśmy że Ola niedosłyszy kolejnych 2 laryngologów każdy że to stan po infekcji ucha, który minie. W grudniu jest coraz gorzej Ola sapie, budzi sie w nocy i nie słyszy. Dziesięc razy dopytuje się co sie do niej mówi. Jesteśmy przerażeni. Kolejni laryngolodzy. Badania słuchu stwierdzony niedosłuch i płyn w uszach natychmiastowe skierowanie na zabieg. Zalecane wycięcie 3 migdała podcięcie 2 bocznych i ściaganei płynu z uszu co wiązało się z nacięciem błon bębenkowych. Na szczęście skończyło się na wycięciu 3 i podcięciu dwóch bocznych. 3 migdał był gigantyczny i zaczynał wrastać w struny głosowe. Po zabiegu Ola jest jak nowo narodzona problemy ze słuchem minęły bezpowrotnie. Ola mówi wyraźniej oddycha przez nos i bardzo spokojnie śpi w nocy. Co ciekawe zaczęła lepiej jeść a wczesniej była niejadkiem. Ja jestem z zabiegu bardzo zadowolona ale myśle że trzeba skonsultować to z kilkoma lekarzami zrobić badanie słuchu i komputerowe badanie 3 migdała.
    Czy dziecko przestaje po takim zabiegu chorowac niewiem bo u nas tego problemu nie było. Ja też jako dziecko miałam wycinany 3 migdał z powodu tego że bardzo chorowałam jak wycięli mi 3 migdał przestałam chorowac ale wiem że nie jest to regułą. Jak chcesz jeszcze cos wiedzieć więcej pytaj. Pozdr

Domyślnie

Mój syne tydzien 2 tyg temu miał wyciety trzeci migdał, przycięte gardłowe i drenaż uszu. Ma 4 lata. Jak miał 2.5 zaczął chorować, poszedł do przedszkola i był chory non stop. Zaczął głośno mówic, był rozkojarzony. W koncu okazało sie ze miał płyn w uszach. Dostalismy skierowanie na zabieg w czerwcu 2007. Na Zabieg w Kajetanach w centrum słuchu i mowy czeka sie ok pół roku. Przez ten czas synek nie chorował ale katar miał cały czas i zatkany nos - i płyn w uszach. Zabieg był koniecznością zeby dzieciak zaczął dobrze słyszec i oddychać. Do tego moczył sie w nocy - od czasu zabiegu jest z tym duzo lepiej. Niestety od razu złapał infekcje i ma katar i kaszel ale akurat wszyscy w domu to mamy wiec to nie związane z zabiegiem. Tyle ze nie moge w pełni ocenic skutków operacji.

Domyślnie

Moja siostrzenica miała wycinany 3 migdał. Przestała chrapać, lepiej oddycha no i rzadziej zapada na różnorakie infekcje.akże siostra jest zadowolona z zabiegu.

Miasto
    okolice Warszawy

Domyślnie Trzeci migdał cd.

dzięki wielkie za tak dokładną odpowiedź,
    napisz proszę czy zabieg robiłaś w Kajetanach?
    pozdr
    Ania

Miasto
    Kraków

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ASfamfrez Zobacz posta
    dzięki wielkie za tak dokładną odpowiedź,
    napisz proszę czy zabieg robiłaś w Kajetanach?
    pozdr
    Ania
    Jesteśmy z Krakowa i tu robiliśmy zabieg. Zabieg był robiony przez Michalaka ze szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. pozdr

Domyślnie

czekaliśmy 6 miesięcy, miało być 5 ale jakis poślizg wyszedł...
    REKLAMA

Ja+3 córki

Uprawnienia umieszczania postów