• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Miasto
    Kielce

Domyślnie Sadzanie dziecka od 3 miesiąca, stawianie od 6 ?

Witam Wszystkich!
    Mam pytanie... Otóż syn bratowej mojego męża zanim skończył 3 miesiące był już sadzany a mając pół roczku stawiany na nóżki na "trochę"... Dziecko to złapane za rączki w pozycji leżącej podciąga się do stania... Chciałam zapytać (bo być może ja nie jestem obiektywna) czy to jest normalne i zdrowe dla dziecka żeby sadzać go od niespełna 3 miesiąca jego życia?? I czy to jest normalne (rozwojowe) że pół roczne dziecko chwycone za rączki podciąga się do stania a nie siedzenia? Jakie ewentualne będą konsekwencje takiego "postępowania"{ z dzieckiem? Będę wdzięczna za wszelkie opinie.

Nadmienię jeszcze że ja mam również synka o 2 tygodnie młodszego od owego dziecka... Mój syn urodził się większy o 1kg (prawie 5kg ważył), zawsze był silniejszy od tamtego dziecka a zaczeliśmy go sadzać jak miał 5 miesięcy... Jak poda mu się ręce podciąga się do siadania ( o staniu nawet mu się nie śni)

Dziękuję. Pozdrawiam.

Monika

Monika
    REKLAMA
    Monika

Miasto
    Varna, bg

Domyślnie Re: Sadzanie dziecka od 3 miesiąca, stawianie od 6 ?

Co do sadzania to 3 miesieczniak siedzial tylko na moich rekach pleckami do mnie podtrzymywany za klatke piersiowa. Malgosia tylko taki sposob noszenia akceptowala. W zaden inny sposob nie sadzalam.

Co do podnoszenia to tak mi sie jakos kojarzy ze w ktoryms tam momencie dziecko pociagniete za raczki faktycznie stawalo na nozki z pominieciem siadu. Ale czy to bylo w 6 miesiacu... nie pamietam...

Niemniej jednak wydaje mi sie, ze mozna takie dziecko stawiac ale podtrzymywane za paszki. Trenuje sobie wtedy odbijanie nozkami.

Martinka 1,5& Malgosia 3,5
    Jane plus trzy super dziewczyny

Miasto
    Fort Wayne, IN

Domyślnie Re: Sadzanie dziecka od 3 miesiąca, stawianie od 6

Zdaniem terapeutki, ktora pracowala z moim starszym synkiem, dziecko SIADA (a nie jest sadzane), kiedy jest na to gotowe. Konsekwencje? Krzywy kregoslup, krzywe lopatki, rowniez urazy zwiazane z niepotrzebnym obciazaniem niedojrzalego jeszcze i kruchego ukladu kostnego.
    A fakt, ze trzy- czteromiesieczne dziecko zlapane za raczki samo podciaga sie do stania nie ma nic wspolnego z gotowoscia do robienia tego-to najzwyklejszy odruch.

Adam i Alek

There are far better things ahead than the ones we leave behind.

Na pewno normalne jest, że dziecko ciągnięte za rączki staje zamiast siadać (wcześniej na pewno siadało). W tym wieku też. Mój Wiktor SAM wstał z pozycji siedzącej trzymając się poręczy łóżeczka mając pół roku bez kilku (chyba trzech) dni. Więc nie widzę w tym nic złego. Oczywiście stawianie na siłę nei ma sensu, ale jeśli dziecko trzymane za ręce samo chce wstawać i wstaje, to jak dla mnie nie ma problemu (chociaż podejścia są różne).
    Natomiast sadzanie 3-miesięcznego dziecka, to chyba lekka przesada, bo jakoś nie wierzę, że umie ono siedzieć. Można kłaść w pozycji półleżącej, ale kręgosłup pod kątem prostym do podłoża - na pewno nie jest to zdrowe. Bo to masz na myśli, prawda?
    A waga urodzeniowa dziecka nie ma tu nic do rzeczy (no, chyba, że sprawa dotyczyłaby np. wcześniaka)

Kra+Wiktor+Marcel
    [obrazek]http://i121.photobucket.com/albums/o204/stojeden/WM.jpg[/obrazek]Kra+Marcel+Wiktor

Miasto
    Polska Lublę

Nie będę tego komentaować. Czysta głupota i ...szkoda gadać na temat tego co wyprawiaja Twoi bliscy!!!

Anka i Basiulec (17.12.2002)
    17 grudnia 2002.
    Trzymaj się Anka!

Miasto
    o.Rzeszowa

też miałam koleżankę ktora strasznei chciał mi udowaonić jakie ma bystre dziecko i tak go wysiłkowała, że niby już stoi, a ono jeszcze samo siedzieć nei umiało. Przepraszam ale ja nazywam to głupotą.
    Takie małe dziecko jest bardzo delikatne. Może najlepiej podarować bratowej ksiażkę jak rozwija dziecko, i jakie sa konsekwencje gdy próbujemy je rozwijac na siłę.

Pozdrawiam
    Ewa

Ewa, Bartuś (2004) i Krzyś (2008)

Nienormalne i niezdrowe:/Nic na sile!Dziecko samo do wszytskiego dojdzie.Takie wymysly rodzicow ,ktorzy chca nie wiem pochwalic sie otoczeniu ze "Moj synek ma 3 msc i juz siedzi" albo "MA pol roku i chodzi" sa wedlug mne chore.Tylko szkodza swojemu dzicku...

Katka&Krzys(26.01.06)
    Katka&Krzyś(26.01.2006)

Miasto
    mazowiecka wichura ;)

Wszystko zależy od dziecka. Sadzanie z podparciem np o brzuch mamy to nie jest nic złego. Mój Karol sam wstaje i stoi odkąd skończył 6 miesięcy, nic nie robiłam na siłę, po prostu sam tak robił, wiec mu nie zabraniałam. Moja pediatra jest zdania, że dziecko samo sobie krzywdy nie zrobi.

Pozdróweczki

Arletta i [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img]
    Lettka + Kacper (2004) + Karol (2006) + Halloween'owy Julian ;-)

Nasz Błażej nie miał należycie skostniałych bioderek, okazało się to przy wizycie u ortopedy gdy miał 6, czy 7 tygodni. Lekarz wtedy mówił nam, żeby absolutnie nie ciągnąć go do siedzenia, nie kłaść na poduszce, żeby mu nie sugerować siadania. Czasem dzieci łapią się np za szczebelki i chcą siadać, dlatego staraliśmy się nie sugerować mu, że wogóle można siedzieć (o staniu nawet nie pomyślałam).

Po kilku wizytach, gdy Błażej skończył 6 miesięcy lekarz powiedział, że jest już z bioderkami dobrze, ale, żebyśmy nadal nie robili nic na siłę, bo zdrowemu dziecku też to nie służy- przede wszystkim obciąża się kręgosłup.
    Dopiero wtedy powoli zaczęliśmy go czasem sadzać sobie na kolanach, tak na wpół leżąco. Pewnie przez to dość późno zaczął chodzić, ale nigdy mu w tym nie pomagaliśmy.
    Ruszył dopiero, jak miał 15 miesięcy, ale przynajmniej wiedziałam, że na 100% ma na to siłę.

P.S.
    A swoją drogą nie rozumiem tego pośpiechu, bo czemu ma to służyć

Amelka Aniołek i Błażej
    odkryłam w sobie naturę podglądacza
    http://www.lasy.gov.pl/zubr

Ale śliczny!
    ;-) Sorki, nie na temat, ale nie mogłam się oprzeć, no cudo :-)

D&W
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów