• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Miasto
    Kraków

Domyślnie pranie kurtki puchowej

czy ktoś prał może kurtke puchowa w pralce? slyszalam, ze mozna prac, jesli razem z kurtka wrzuci sie 2-3 pileczki tenisowe - podobno skutecznie obijaja podczas pranie kurtke i puch sie nie zbija. ryzykowac?

Adam ma puchowa zimowa kurtke, ktora przy jego sposobie uzywania nadaje sie do czyszczenia raz w tygodniu... zbankrutuje na pralnie chemiczna :/

k8 i jej Szczęścia

REKLAMA

Miasto
    okolice Gliwic

Domyślnie Re: pranie kurtki puchowej

ja zaryzykowałam i prałam bez piłeczek i innych cudów
    puch po osuszeniu sie znów ładnie po kurtce rozprowadził jest OK
    tylko jakby coś nie wyszło niech nie bedzie na mnie

+ starania

yoja Guest

Ja prałam już kilka razy, tylko potem podczas suszenia wielokrotnie ją trzepałam i rozwarstwiałam ten puch w środku.

Agata, Marcelek(21.06.03) Amelka(6.08.05)

EwkaM Guest

to zależy jakiej jakości jest puch
    widziałam kiedyś w pralni kurtkę jasną, w której puch był tłusty (?) i po wysuszeniu wyszły paskudne żółte zacieki; pani która tę kurtkę do pralni przyniosła właśnie sama ją wyprała... i teraz pomocy szukała w pralni;

Ewa i Krzyś

Miasto
    Warszawa

Na mojej kurtce jest napisane zeby prac normalnie ale suszyc w suszarce do ubran razem z 3 pileczkami. Na razie nie zaryzykowalam. Ola ma tez puchowa kurteczke, raz dalam do czyszczenia, ale teraz przymierzam sie do wyprania i wysuszenia w suszarce z pilkami. Mam nadzieje ze nie zniszcze kurteczki...

Ola 15m i Natalia 3,5l

Moją jasną puchową kurtkę prałam przez 4 lata.Z początku były plamy,ale wyprałam ją jeszcze ze 2 razy i już plam nigdy nie było.Po wypraniu od razu wieszałam na kaloryfer,bo ten puch jednak ładnie nie pachnie kiedy dłużej powisi w wilgoci.Po wyschnięciu puch znowu rozejdzie się po wnętrzu całej kurtki .Nigdy nie słyszałam o piłeczkach tenisowych.Kurtkę córki i moją nową kurtkę piorę tak samo i nigdy nie miałam z nimi problemu

"Lepsza kromka suchego chleba i przy tym spokój,niż dom pełen mięsa,a przy tym kłótnia"przyp.17;1

Miasto
    Rumia k.Gdyni

Prałam swoją i męża - kilka razy, bez piłeczek nawet, bez szkody dla kurtek.
    Ale było na metce napisane, że prać można.

Teraz kupiłam Łucji puchową, na metce jest czyścić chemicznie, no i mam dylemat....

Koleżanka mi koedyś mówiła, że na jej kurtce pisało, żeby prać z 5-6 piłeczkami tenisowymi, w 30 stopniach i z połową proszku i bez zmiękczaczy (niszczą impregnant, to wiedziałam już wcześniej). Tak robię, mam kurtkę jasno-kremową więc piorę średnio co tydzień i jest ok (a mam ją już 2 sezony - z tym, że materiał wierzchni jest z tych "mniej sztucznych").

Pozdrawiam,
    A&A (29.04.04)
    Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Miasto
    wies :)

mialam kiedys jasna kurtke puchowa - pralam w pralce bez zadnych pileczek (jedno pranie na 2-3 tygodnie). nic sie nigdy nie stalo, kurtka sluzyla mi przez kilka lat. jedyna rzecz,jaka robilam inaczej niz ze zwyklym praniem, to suszenie - suszylam ja zawsze poziomo, na suszarce i czesto przewracalam, strzepywalam - tak,zeby pierze w srodku "rozruszac", zeby sie nie zbrylalo i szybciej schlo.
    no i nie dodawalam plynu do plukania.

ania i makary

ania, makary & miłoszek

Miasto
    Opole

W lutym wyprałam kurtkę w pralce i do dzisiaj żałuję. Polecam pralnię chemiczną.
    Aga i Ania 3,5

sentymentalna fotka
    REKLAMA
    Aga, Ania 27.03.2003 i Tomuś 11.06.2008

Uprawnienia umieszczania postów