• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: boi sie !

Domyślnie boi sie !

witam wszystkich.moja prawie 3 letnia corka ma jakies leki.boi sie wielu rzeczy.psow,glosnych samochodow,krzykow,nawet zabawek dzwiekowych.oczywiscie nie jest tak,ze boi sie n awet grzechotki,ale np taka gumowa spiewajaca ryba wywoluje u niej placz.ale w pzredszkolu jest ok.dzieci krzycza ,biegaja,pewnie nie raz prze3strasza,ale nie zauwazono u niej jakiejs paniki,wreczkoczone panie,ze o czyms takim mowie...bo ona sie swietnie tam znajduje.i to prawda ona kocha tam chodzic.generalnie jest ok,ale troche mnie te jej leki martwia...czesto tez zgrzyta zebami w nocy(owsiki wykluczone).dodam,z ejestesmy spokojna ,normalan rodzinka,bez patologii ,krzykow itp.a drugie dziecko jest przeciwienstwem ,nie boi sie niczego i to tez mnie zaczyna martwic...heheeh(ale on ma 14 miwsiecy i chyba jeszzce nie ma tak rozbudowanej wyobrazni i poczucia przestrzreni jak mala,wiec moze z tad taki z niego bohater.
    moze macie podobne doswiadczenia,prosze napiszcie.

Janet 24.11.03.
    REKLAMA
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/28/68/_423737_n.jpg[/obrazek] Janet 24.11.03.

Domyślnie Re: boi sie !

Szymon tez nie lubi halasu i nadmaru dziwiekow - chyba ma zbyt rozwiniety zmysl sluchu

kiedys nie lubil tez ruchu nad ktorym nie potrafil zapanowac- podnoszenia wysoko do gory, hustania, jazdy samochodem itd teraz powoli te leki mijaja, mam nadzieje ze do dziwekow tez sie przyzwyczai i Wam tez tego zycze

Szymon 10.02.03 i Michał 20.06.06
    zakaz

Gdzieś kiedyś czytałam, że to świadczy o prawidłowo rozwiniętym instynkcie samozachowawczym . Dzieci wręcz powinny bać się nietypowych odgłosów, bo w przyrodzie nietypowy odgłos = nieznane zagrożenie.
    Jak pozna więcej "świata" to i odgłosy przestaną być dla niej groźne...
    A co do zabawek dźwiękowych... Aśka dostała śpiewającego renifera, którego niezmiennie, od ponad roku, każe chować do wersalki, bo się go boi nawet jak jest wyłączony...
    A zębami to ja też zawsze zgrzytałam i zgrzytam (jak byłam mała to babcia kazała mnie badać na robaki) - podobno taka wada zgryzu i nie ma nic wspólnego z lękami...

Pozdrawiam,
    Anka i Aśka (29.04.04)
    Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Antoś też nigdy nie lubił dziwnych dźwięków,głośnych rozmów,krzyków czy "dziwnych" zabawek.Z wielu rzeczy już wyrósł,a np pojawiły się nowe "strachy".A propo zabawek to dostał jak mial 3 miesiące chrapiącego i ruszającego główką kotka i dopiero niedawno pozwolił sobie go włączyć tak to był ryk nieziemski jak ponawialiśmy próby zaprzyjaźnienia Antosia z kotkiem.I wydawałoby się,że już jest ok kiedy nagle parę dni temu to samo...No i kotek znów w szafie czeka na odmianę losuA już nie wspomne jaki jest ryk jak jakieś dziecko zaczyna Antka zaczepiać wrzeszcząc(jak to dzieci).Najfajniejsze,że jak sam wrzeszczy to mu nie przeszkadza..)Każde dziecko ma swoje lęki,jedne mijają a potem pojawają się nowe.
    Pozdrawiam
    Dorota i Antoś(24.03.2005)

Miasto
    Włocławek

Oluś tez się boi głośniejszych zabawek. Jak miał pół roczku dostał ślimaka, który kręci się jak głupi, wygrywa jakąś melodię. Bał się tej zabawki, co więcej w tej chwili tez się jej boi, a minęło półtora roku... Ponadto boi się jazdy autobusem, windą i nie mam zielonego pojęcia dlaczego. Jakoś specjalnie się tym nie martwię (nie wiem, może powinnam). Jak idziemy do znajomych, na 6, czy na 3 piętro, to po prostu zasuwamy na piechotę, pomimo tego, że jest winda Taki już jest, myslę, że to minie...kiedyś tam.

REKLAMA
    Ania i Oluś (24.06.2004r)

Uprawnienia umieszczania postów