• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    bambamek Guest

Domyślnie Czy w każdym pęcherzyku jest komórka jajowa?

Dziewczyny, od jakiegos czasu nurtuje mnie to pytanie. Bo czy w każdym pęcherzyku, który jest duży, śliczny i pęka, jest komórka jajowa?
    Czy można to stwierdzić w jakiś sposób?
    Słyszałam również że jesli kobieta ma wcześnie owulację to taki pęcherzyk jest mało wartościowy, co to znaczy?

"stronka o bambamku"
    REKLAMA

Miasto
    Śląsk

Domyślnie Re: Czy w każdym pęcherzyku jest komórka jajowa?

Bambamku niestety nie w każdym pęcherzyku jest dojrzała komórka jajowa. Niestety raczej nie można tego sprawdzić.
    Po punkcji przy IVF lekarze wiedzą ile jest dojrzałych oocytów.
    Jest też możliwość żeby zbadać estradiol, najlepiej dzień przed albo w dniu owulacji. Na jeden dojrzały pęcherzyk powinien wynosić min. 200 j.

53 cykl (

Nasz ukochany SYNEK Mateuszek 11/2008

Bambamku ja się na tym kompletnie nie znam, ale powiem Ci tak. Wyczytałam, że kiedy komórka jajowa uzyskuje dojrzałość, następuje owulacja, określana też jako jajeczkowanie. Owulacja polega na pęknięciu pęcherzyka i wyrzuceniu komórki jajowej z jajnika do jajowodu. Wnioskować można, że jeśli komórka jest niedojrzała to wtedy nie ma jajeczkowania i jest wtedy cykl bezowulacyjny. Nie mniej jednak ja podkreślać, że ja jestem kompletny laik i poczekaj aż się wypowie ktoś, kto się na tym zna [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img]

P.S. a to znalazłam na stronach DI: "w jajniku, w miejscu pęknięcia otoczki pęcherzyka i wydostania się dojrzałej komórki jajowej na zewnątrz , powstaje jakby "blizna", którą nazywamy ciałkiem żółtym."

wykresik

Edited by iza2307 on 2006/03/15 17:42.

Pewnie u mnie tak było. Mam bardzooo podwyższoną prolaktynę, a mimo to miałam pęcherzyki i one pękały w normalnych rozmiarach, jednak jak powiedziała moja ginka nie były dojrzałe.
    Pozdrawiam ines

13 cykl starań koczy się, kończy i skończyć nie może

Miasto
    Białystok

Nie w każdym. Pośrednio można sprawdzać estradiol. Jednak nie zawsze krótki cykl= niepełnowartościowy komórka jajowa. Zerknijcie tu:
    http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34976

Michałek 14.08.2003

bambamek Guest

Domyślnie Dziękuję moję mądre główki

Dziękuję Wam moje mądre kobitki.
    Wy zawsze wszystko wiecie [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]
    A u mnie wczoraj przyszła @ i powiem Wam, że to 1 @ która nie bolała, a humorek mam rewelacyjny, że mój M. jest w ciężkim szoku i patrzy na mnie podejrzliwie, powiedział że pewnie kumuluję całe zło i jak chlusnę to on padnie i się nie podniesie [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img]. A mi naprawdę jest ....dobrze na sercu [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

"stronka o bambamku"

Miasto
    Białystok

Domyślnie Re: Dziękuję moję mądre główki

Bambamku, dziękuję Ci za tą szczyptę optymizmu dziś rano... [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

Michałek 14.08.2003

bambamek Guest

naprawde ? Udało mi się? [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img] to fajowo [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]

"stronka o bambamku"

Miasto
    Nowa Ruda

Bambamku jak to się mawia : nowy cykl,nowa nadzieja...Główka do góry(Ty też jesteś mądra).

Kasia+Patryk+...(wielka nadzieja na cud)

REKLAMA
    Kasia+Patryk+Amelia(20.04.2007)

Uprawnienia umieszczania postów