• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Domyślnie jak nauczyc dziecko spac w lozeczku???

Mam 1,5 miesiecznego synka, ktory nie chce spac w swoim lozeczku. Zasypia przy cycku lub na rekach. Gdy wydaje mi sie, ze juz twardo spi i probuje go ulozyc w lozeczku, on nagle budzi sie i glosno protestuje. Troche w tym naszej winy, bo chyba przyzwyczailismy go do noszenia na rekach. Jak nauczyc dziecko aby zasypialo samo w lozeczku??

REKLAMA
    Ilona + Damianek (12/12/2004)

Miasto
    Szczecin

Domyślnie Re: jak nauczyc dziecko spac w lozeczku???

Przeczytaj "Język niemowląt" T. Hogg -może tam znajdziesz odpowiedź ?[img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]
    niestety każde dziecko jest inne więc uniwersalnej metody nie ma....
    Ja nauczyłam Misia metodą z tej książki, no i z programu "Zaklinaczka dzieci" - prawie w każdym odcinku jest o nauce zasypiania samodzielnego.
    w skrócie: dziecko nalezy ułozyć w łóżeczku kiedy zauważymy oznaki zmęczenia (np.ziewanie). Nie należy dziecka zostawiać samego; kiedy zacznie płakać - wyjąc z łóżeczka i uspokoc (nie nosić - tylko utulić) - jednak nie pozwolić aby zasnęło na rękach. Kiedy sie uspokoi ułozyć w łózeczku ponownie... i tak do póki się nie wyciszy i nie zaśnie...
    pozdrawiam i polecam lekturę zanim zaczniesz "działać"
    Zuzia

Michał (11.08.2004)
    Michałek 11.08.2004 i Mateuszek 29.04.2008

Miasto
    Bydgoszcz

Domyślnie Re: jak nauczyc dziecko spac w lozeczku???

Hej!
    Ja też nauczyłam spać tą metodą moją blisko czteromiesięczną córkę. Podobnie jak u Ciebie zasypiała przy cycku (to był koszmar, bo zanim dobrze nie zasnęła wybudzała sie nawet 4 razy co 40 min. - nie mogłam wziąć kąpieli ani zjeść kolacji) lub na rękach. Potwierdzam skuteczność tej metody. Niestety początki bywają trudne, po raz pierwszy usypianie twało 3 godziny! Ale dziecko na szczęście dość szybko "załapuje" o co chodzi i kolejne usypiania są coraz krótsze.
    Pozdrawiam
    daga

REKLAMA

Daga (to ja), Helenka (09.10.2004), Aniołek (8 t.c.), Jędruś (09.05.2010)

Uprawnienia umieszczania postów