• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    Miasto
    Warszawa

Domyślnie Co dawac do jedzenia przy wirusie Rota????

Jestem po 3 dniowym pobycie w szpitalu z Maksiem....wymioty i to tak potworne, ze szkoda mowic, jestem wycienczona. W szpitalu cztery sciany, zakaz wychodzenia na korytarz, placz dziecka, wymioty, temperatura no i 10 kroplowek. Jestesmy na tzw. przepustce bo juz wyglada na to, ze bedzie dobrze- Maks nie wymiotuje i nie ma goraczki. Dziewczyny co mu robic do jedzenia??? Dzis dalam mu troszke kaszki mleczno- ryzowej i chyba zle zrobilam chociaz nie wymiotuje. Znalazlam w domu zwykly grysik i ugotowalam go na noc na wodzie - doslodzilam. Czy dobrze zrobilam????? Prosze napiszcie co mu podawac. Dzieki za kazda odpowiedz.

Malgosia i 1,5 roczny Maksio.
    REKLAMA
    Malgosia, Maksio 27.03.03 i Igorek 18.08.2006.

Miasto
    Wrocław

Domyślnie Re: Co dawac do jedzenia przy wirusie Rota????

Jetsem 2 tygodnie po, więc mam na świeżo;
    mleka nie wolno, owoców nie wolno, zalecany ryż i marchewka gotowana. dawalismy tez chrupki kukurydziane. i jak najwięcej picia-ale nie soczków tylko herbatki lub woda.
    Wracajcie do zdrowia!

Monika i Basia (22.09.2003)

Monika z Basią(5) i Borysem(1)

Rota przerabialiśmy już dwa razy.
    Możesz mu robić: kleik ryżowy na wodzie (może też być po prostu rozgotowany ryż), marchwianka, marchwianka z ryżem, jak nie będzie tego chciał, spróbuj dać mu trochę suchej bułeczki (Nina tolerowała tylko bułki), suchary, do picia zwykła czarna herbata z cukrem. Można też spróbować dać trochę banana. A jeszcze można ryż z niewielkim dodatkiem jabłek (gotowanych) z cynamonem. Są też w sprzedaży specjalne kleiki Hippa ORS 200. Ja kupiłam w aptece.

Ola i Ninka ur. 30 maja 2003

aniah13 Guest

a co jak dziecko ucieka na widok marchewki ??/
    u na w prawdzie nie rota, ale bylo male zatrucie....juz glupieje z tym jedzeniem...

Ania i Oliwka (10-mcy)

W domu całą trójką to przechodziliśmy (na szczęście nie szpitalnie). Podobno zakaz surowych owoców i warzyw (soczki, deserki, surówki itp). Nam pomogła herbatka z borówki czernicy (chyba tak się nazywa). To są suszone owoce (do kupienia w aptece). Jedną łyżkę zalać szklanką wody i gotować 10 min. Dziecku można posłodzić - lepiej wtedy smakuje. Lekarz też mówił żeby pić sporo wody średniomineralizowanej (tylko Muszynę taką znam). Na siłę nie jeść. Apetyt wróci. Z tą marchwianką czy ryżem z marchewką to nam też polecano. Przede wszystkim duuużo pić, bo inaczej grozi odwodnienie (tego się dorobiłam)

Ola (06.01.2003)

Miasto
    Warszawa

Ja Zuzce jeszcze ugotowalam kisiel jagodowy, no i dawalam jej biszkopty, ktore bardzo lubi. Zadnego mleka.
    PO rotawirusie moze nastapic przejsciowa nadwrazliwosc na alergeny i wtedy moze byc konieczne wycofanie produktow mlecznych na jeszcze pare tygodni. Bebilon pepti, brrr

Duzo zdrowia

Kaśka
    I buzi od Zuzi (16.10.02)
    REKLAMA
    "Bo cały świat mówi o ewolucji, jeśli tylko spojrzeć nań przez właściwie okulary" M. Ryszkiewicz

Uprawnienia umieszczania postów