• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Miasto
    Gdynia

Domyślnie sucha skóra-czym smarowac?

Zgłupiałam - tyle jest tych kosmetyków. Kajtek ma dosyć suchą skórę ze skłonnością do atopowej nawet. Dotychczas kąpalismy go w emulsji Oilatum. Stan skóry się poprawił i chcę zrezygnować z tej emulsji ale w dalszym ciągu zapewnic mu natłuszczanie. Poradźcie co się w Waszym przypadku prawdziło. Może seria Topialyse a może Balneum, Lipobase itd. Czym natłuszczać po kąpieli? Oliwka go wysusza. Szukam czegoś o konsystencji mleczka, łatwo rozprowadzającego się. Może krem Balneum? Same widzicie, że mam mentlik w głowie.

Pozdrowienia

Monika i Kajtek (6.06.2004)
    REKLAMA
    Monika i Kajtek (6.06.2004) [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/45/39/_455038_n.jpg[/obrazek]

Domyślnie Re: sucha skóra-czym smarowac?

Ja natluszczam oliwka Bambino, ale... przed kapiela - tak mi poradzila pani w aptece. Smaruje, czekam 10 -15 minut (ale jest frajda tak nago polezec!) a potem do wody. Uzywam mydelka Oilatum. Szczegolnie suche miejsca smaruje jeszcze kremem Dermobasa - ale on jest tlusty i zle sie rozprowadza... Ale jest skuteczny.
    Pozdrawiam,

Pozdrawiam,
    Anka i przychówek

Czesc moje dziecko tez ma sucha skore probowalam juz wszystkiego ale OILATUM jestnajlepsze nic innego sie nie sprawdzilo chociaz zadowolona tez jestem z plynu do kapieli z oliwka firmy Nivea sprobuj moze akurat Kajtusiowi bedzie odpowiadac pozdrawiam Marzena i Oliwierek

Ja polecam Topialiyse i A-Derme Exomega, chyba nawet lepiej służy Marcie.

Iwona i Martusia ur. 30.08.2003
    Marta 30.08.2003 i Lenka 19.08.2005[obrazek]http://foto.onet.pl/upload/11/4/_627194_n.jpg[/obrazek]

Miasto
    toronto

z marty doslownie sie sypalo.. i lekarz poradzil kapac ja co 2-3 dni, pomoglo. uzywalismy tez jak najmniej kosmetykow. mydelko i oliwka. (no ale u was oliwka sie nie sprawdzila)

kasia i martusia (3 luty 2004)

olencja Guest

Używałam Lipobasy i mleczka Topialyse.
    Lipobasa jest bardziej natłuszczająca, ale mojej córce nie służyła, może dlatego że zatykała popry i potęgowała swędzenie (mała ma AZS)?
    Więc ja polecam Topialyse.

Ola i Ulcia (24/03/04)

olencja Guest

Potwierdzam to co napisała Tora, nam też polecono rzadsze i krótsze kąpiele (zresztą teraz najczęściej robimy jej prysznic). I to chyba najbardziej pomogło, nie kosmetyki.

Ola i Ulcia (24/03/04)

Miasto
    Warszawa

Tak, ja też polecam rzadsze kąpiele, a zamiast Oilatum kąpiel w krochmalu (1-2 razy w tygodniu w tygodniu). Używam jak najmniej kosmetyków. Co kilka dni smaruję małą Lipobase. Czasami oliwkę bambino, ale bardzo rzadko. Oliwkę najlepiej wsmarować w wilgotną skórę. Nie wycierać dziecka po kąpieli. Wtedy oliwką nawilża skórę.

Pozdrawiam,
    Marta i Lenka 15.01.2004

Miasto
    Chorzów

Moja córka też miała suchą i skłonną do łuszczenia się skórę. Do 9 m-ca kąpałam ją w Balneum Plus i smarowałam ją mleczkiem z Nivei dla niemowląt które to gorąco polecam. Dziś Emilka nie ma żadnych problemów ze sórą. Po Lipobase nie było praktycznie żadnej poprawy.

Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

Aga i Emilka (2003) Filipek (2008) Adaś (2009)

Miasto
    Białystok

Hania też ma alergię skórną. Tak więc tylko mydełko nivea a po kąpieli maść cholesterolowa, do kupienia w aptece, bez recepty. Maść ta jest kosmetykiem robionym, więc najlepiej wybrać się do dużej apteki, gdzie już ją narobili na zapas! U nas skórka teraz przepiękna! Polecam.

Gosia i Hania 20.05.2004
    REKLAMA
    Gosia, Hania 20.05.2004 i Nina 01.09.2013

Uprawnienia umieszczania postów