• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: trzeci migdał

Miasto
    Kielce

Domyślnie trzeci migdał

Moja 6-letnia córka miała dwa tygodnie temu wycięty trzeci migdał. Jak przed zabiegiem nie miałam wątpliwości co do słuszności decyzji, to teraz zaczynają mnie nachodzić wątpliwości czy dobrze zrobiliśmy. Większość opinii była za, ale były też i takie żeby poczekać. Córka od 2 lat w okresie od jesieni do wiosny miała katar. A właściwie zapchany nos. Dużo by tu opisywać co jescze temu towarzyszyło np. ciągłe chrząkania, czy tzw "fukania " nosem. Trudno ocenic czy to częściowo było z przyzwyczajenia. W zeszłym roku w lecie jakby jej przeszło myślałam że to koniec, ale na jesień gdy zaczęły sie pierwsze infekcje problem katarowy wrócił. Laryngolog nie jeden oglądał niby było wszystko ok. Sugerowali alergie, nigdy raczej nie miałam z tym problemów, czasem lekkie uczulenie na nogach po czekoladzie czy kakao. Ale zaczeła brać leki typu zyrtec, aerozole do nosa lub gardła i inne których nazw nie pamiętam. Ja nie widziałam poprawy. Między czasie było płukanie zatok - doraźna poprawa. Aż w końcu lekarz zadecydował o usunięciu migdałka. Liczyłam na diametralną poprawe, ale tak nie jest. Właściwie córka 2 dni po zabiegu wyjechała na wakacje, więc nie mam na bieżąco poglądu na sytuację, ale z relacji babci wiem że czasem jeszcze smarka noskiem. Kontrol mamy wyznaczona na 10 sierpnia może to musi troche potrwać. Ale boję sie że ten zabieg był bez sensu. Może ktoś ma podobne doświadczenia lub mógłby mi cos więcej powiedzieć.
    Dodam że nie mówię o dolegliwościach które występują kiedy jest sie po prostu chorym - ma się temp. katar kaszel czy jakieś zapalenie. Ten zapchany nos jest kiedy córka jest właściwie zupełnie zdrowa
    pozdrawiamy
    Monika, Julka 6 lat i Antoś 8 m-cy

REKLAMA

Miasto
    Wrocław

Domyślnie Re: trzeci migdał

U Igi było to samo. Po zabiegu minęło, ale zdaje się,że nie od razu (śluzówka musi dojść do siebie)
    Tyle,że co roku wyjeżdża (profilaktycznie, na kilka tygodni) nad morze.

Magda+Iga,Fi+Borysek
    Magda, Iga(16)i Filip(13) + Marta luty2010

Miasto
    Warszawa

Staś miał usunięty trzeci migdał na czwarte urodziny. Poprawa nastąpiła dość szybko, ale nie od razu...
    Tez mial ciagle zapchany nos, odchrzakiwal nad ranem...
    Musisz ją jeszcze poobserwować!

Ola+Staś+Tadzio+Basia
    Ola+Staś+Tadzio+Basia [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/32/13/_400288_s.jpg[/obrazek]

Miasto
    Kielce

Jesteśmy z Julka po wizycie kontrolnego "pomigdałkowej". I ... jest super. Wszystkie objawy zniknęły. ciągle zapchany nos się udrożnił, nawet obrzęki śluzówki w nosie (lekarz sugerował alergie) zniknęły. Także jestem szczęśliwa i myślę że podjęliśmy słuszny krok. Kolejna kontrol za pół roku. Zobaczymy jak się będzie zachowywał organizm Julki gdy przyjda jesienno-zimowe infekcje...
    pozdrawiamy

Monika, Julka 6 lat i Antoś 9 m-cy

EwkaM Guest

Olu, może Ty mi pomożesz...
    poszukuję dobrego laryngologa i alergologa
    Krzyś ma powiększony 3 migdał właśnie, laryngolog, do którego trafiłam jest beznadziejny (nie oceniam tu jego umiejętności, ale podejście do nas, rodziców i przede wszystkim do Krzysia- juz mu się więcej na oczy nie pokażemy);
    do tego źle wyszły mu badania na przeciwciała, musimy zrobić testy na poszczególne p/ciała

[i]Ewa i Krzyś (20 mies.)

Miasto
    Warszawa

gratuluje!

Ola+Staś+Tadzio+Basia
    Ola+Staś+Tadzio+Basia [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/32/13/_400288_s.jpg[/obrazek]

Miasto
    Warszawa

ewus, dopiero przeczytalam. daj znac jak wrocisz! to pogadamy!

Ola+Staś+Tadzio+Basia

EwkaM Guest

wróciłam !
    jutro odbieram wyniki Krzyśkowych badań (alergeny);
    o migdałek będę się martwić w drugiej kolejności ((

[i]Ewa i Krzyś (20 mies.)

Domyślnie Zalety a wady

Witam wszystkie mamy. U mojego 5 letniego synka także zaistniał problem usunięcia 3 migdała. Jesteśmy po konsultacji z laryngologiem, ale chcemy zasięgnąć opini jeszcze innego. Zastanawiam się tylko...czy oprócz zalet usunięcia migdała(tzn..pozbycie się dotychczasowych dolegliwości dziecka) są jakieś zagrożenia?

Domyślnie

Bartek jeszcze kilka tyg po zabiegu miał katar i to jest normalne. Od tamtej pory nie choruje wcale.
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów