• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Miasto
    Wrocław

Domyślnie co lepsze: karuzelka czy mata??

Witam
    Ostatnio wyczytałam, że zamiast tradycyjnej karuzelki nad łóżeczko, Dzidzię bardziej moze zainteresowac mata, na któej moze się świetnie bawić.
    Mam więc pytanko; co Wy wybierzecie??
    O, jeszcze jedno pytanko: jaka firma ma w swojej ofercie karuzelki, które można odwrócić, gdy chce się wyciągnąć Dzidzię z łóżeczka??
    Pozdrawiam
    Porky i Dzidzi

REKLAMA

Miasto
    Częstochowa

Domyślnie Re: co lepsze: karuzelka czy mata??

Karuzelka jest montowana na łózeczko i ma za zadanie zająć dziecko, jak leży sobie w łózeczku w fazie czuwania. Natomisat mata jest przeznaczona dla starszych dzieci, które leżąc sobie na brzuszku mogą zająć rączki. Tak więc nie rozumiem pytania co jest lepsze.

Aga & baby
    Aga, Edytka (23.12.1997) & Czarek (29.10.2004)

Mata będzie później, co nie znaczy, że karuzelka na łóżeczku jest tylko do jakiegoś 4 miesiąca. A karuzelki to chyba wszystkie są odkręcane na bok, żeby wyjąć dzicko z łóżeczka. Ja mam np cały czas karuzelkę żabę Chicco i ona się przekręca.

Daga, Zuzia 14m i groszek 15t
    Zuzia 21.04.03 i Kubuś 12.12.04

Karuzelka i mata nie są wymienne ;-) Są przeznaczone dla dzieci w róznym wieku i kształtują inne umiejętności.
    Wyjęcie dziecka z łózeczka przy karozelce nie jest problemem...

Aha, wiesz, mogę Ci polecić kupno leżaczka, takiego, na którym dziecko może lezeć na płasko, a do tego stojak z zabawkami. Wg mnie jest to w pewnym sensie połączenie karuzelki z matą, bo już malutkie dziecko może skorzystać. Jest to też wygodne, można bujać dziecko w takim leżaczku nogą, usypiać w ten sposób i siedzieć np. przy komputerku ;-) Mateuszek przy takim stojaku nauczyłsię chwytać (zwisające z niego zabawki).
    Dla mnie ten stojak, używany zreszta do dzis, był najwazniejsza chyba zabawką Matiego.

Lea i Mateuszek (14.03.03)

Miasto
    Leonberg, Niemcy

Lezaczek jest fajny, alejak sie ma fotelik samochodowy to jest zbedny. Wiekszosc fotelikow, jesli nie wszystkie, maja podstawe w formie polkola, wiec fajnie sie bujaja. I odpada wtedy dodatkowy wydatek. U nas sie sprawdzilo na maksa.

kobin,Konciu i
    kobin i [obrazek]http://tonsi.h625510.serverkompetenz.net:8080/webdav/oczka1m.jpg[/obrazek]

Plaski fotelik samochodowy? Nie widziałam...

napewno odradzam karuzele canpola. moja martynka jeszcze sie nie zdazyla nia zainteresowac (nie ma jeszcze 2 tygodni) a karuzelka juz sie zacina i cos w niej warczy.
    I karuzelka i mata npewno sie przydaja ale kupno maty zostaw sobie moze na pozniej. ja raczej z maty rezygnuje bo mam psa i wiem ze musialabym caly czas pilnowac zeby moj czworonogi pupilek nie potraktowal jej jako wlasnej zabawki.

OZZIE i MARTYNKA 24.06.04
    aneta&Martysia

Miasto
    Leonberg, Niemcy

No coz, ja nie widzialam plaskich lezaczkow, ale w takim razie tez mozna zaoszczedzic i klasc dziecko na kocyku, lub czyms podobnym...

kobin,Konciu i
    kobin i [obrazek]http://tonsi.h625510.serverkompetenz.net:8080/webdav/oczka1m.jpg[/obrazek]

Dziewczyny Ci już napisały - to zupełnie dwie różne rzeczy dla dzieci w różnym wieku, ale jeśli miałabym wybrać JEDNĄ z tych dwóch to wybrałabym matę. Łukasz miał z niej znacznie więcej korzyści, dłużej jej używał i bardziej mu się podobała.

Kasia i Łukasz (20.12.2002)

Nie no oczywiscie, jesli mielibysmy snuc plany, jak zaoszczedzic, to moge też sluzyc radą, ale akurat w tej chwili nie planowałam doradzać oszczedzania, tylko napisalam, co w naszym przypadku było naidealniejszą zabawką w pierwszych dniach niemowlaka.
    Oszczedzac mozna na wielu sprawach, począwszy od karuzelek.
    Nawet na łózeczku mozna... Kocyk moze tez zastąpic matę.
    Co do lezaczka - to dziecko powinno lezec na płasko, nie w foteliku samochodowym. Moj lezaczek jest raczej bardziej zblizony do powierzchni płaskiej, niz fotelik. W każdym razie kręgosłup małego dziecka nie jest na nim zgięty. I kosztował mnie bardzo niewiele, bo oczywiscie kupowac leżaczka za kilkaset złotych - nie ma sensu... Wiekszosc takich akcesoriów odkupowałam używanych. Nie doradzam wiec na pewno jakichś super bajerów i nie wiem, skąd te uwagi o tym, jak oszczedzac.
    W lezaczku podobało mi sie tez bujanie, które u nas było akurat swietna zabawą i usypiaczem zarazem (a ktorego nie ma kocyk). I akurat mnie sie przydało to, ze nie musiałam non stop miec zajętych rąk. Zreszta... hm... na rękach dziecko na pewno nie lezy na płasko ;-)
    Kazdemu odpowiada cos innego, jednemu lezaczek, innemu kocyk, a inny woli trzymac dziecko w foteliku samochodowym, ale chyba nie bedziemy sie rozdrabniac w to, kto najbardziej oszczedził? Ja tylko chcialam sie wypowiedziec, ktory ze sprzętów dla noworodka u nas przydał sie najbardziej.
    Aha, z kocyka tak małe dziecko nie sięga zabawek ze stojaka. Przynajmniej Mati nie sięgał i stojak podobał mu sie na początku tylko z pozycji leżaczkowej.

REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów