• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Domyślnie wiek dziecka a rozmiar ubranka

g
    REKLAMA
    Ostatnio edytowane przez magdzik22 ; 17-10-10 o 18:09

Domyślnie Re: wiek dziecka a rozmiar ubranka

Mat ma prawie 7,5 miesiaca a długi jest na 74 cm.
    Jak kompletowałam wyprawkę to kupowałam ubranka od 56 do 68 rozmiaru-starczyło na 7 miesiecy.Weź jednak pod uwagę to że dzieci sa różne...no i rozmairy ciuszków też-czasami jednej firmy są dobre, a drugiej w tym samaym rozmairze za małe.
    Pozdrawiamy

Marta i Mateusz 26.10.2003
    Marta i Mat 4 lata

Miasto
    Lublin

Kup na poczatek ubranka na 62cm i parę sztuk też na 68, najwyżej 74cm. Z kupowaniem większych ubranek naprawdę możesz się jeszcze powstrzymać, po co robić zapasy na rok z góry? Sporo ubranek też pewnie dostaniesz i z doświadczenia wiem, ze zazwyczaj dostaje się większe rozmiary, więc potem będziesz mogła ewentualnie coś dokupić.
    Moja Niki kończy za parę dni 5 m-cy, biegamy w rozmiarze 68, sporadycznie 74, ale większość ubranek na 74 jest jeszcze sporo za duża. I uwierz mi, chodząc z małą na spacery ciągle coś nowego jej kupuję, bo nie mogę się oprzeć, więc spokojnie większe rozmiary sprawicie sobie potem...

Udanych zakupów!

Bey i Nikola (14.01.2004)

Bey, Nikola (01.2004) i Lena (09.2008)

Miasto
    Barcelona

sama sobie odpowiedzialas na pytanie bo kazde dziecko jest inne i innaczej sie rozwija. Wez pod uwage jaka budowa ciala dominuje w Waszej rodzinie, czy jestes wysoka i czy ojciec dziecka jest wysoki itd. U mnie na przyklad jest tak ze oboje z mezem jestesmy wysocy i dziecko tez jest duze ma 7 miesiecy wazy okolo 10 kg i ma okolo 67cm wzrostu. Na poczatku rosla jak na drozdzach i co maz kupil nowe "DUZE" spiochy to jak ubralismy je to byly w sam raz. Wiec po 3 miesiacu zaczelam kupowac ubranka na roczne dziecko, rozmiar 80. Do dzis chodzi w tym rozmiarze i od 2 miesiecy ubranka te sa na nia w sam raz i nie musze juz podwijac rekawkow Tobie jesli chcesz nieco zaoszczedzic to kup wiecej ubranek od powiedzmy 6 do 12 miesiecy bo do 6 miesiaca dziecko najwiecej rosnie, pozniej nieco sie wydluza ale nie jest to juz tak drastyczne jak na poczatku. Wiec dla mnie jak Kamila bedzie miec 10 miesiecy to dalej pewnie bedzie chodzic w rozmiarze 80
    pozdrawiam i mam nadzieje ze Ci cos pomoglam

Ela i Kamilka 23.10.2003
    Ela, Kamilka (23.10.2003) i Adelina 17.05.2006

Miasto
    Radom

A po co robić takie zapasy? Nie zamierzasz przez rok robić żadnych zakupów? To nie jest praktyczne rozwiązanie bo trudno jest przewidzieć jaki rozmiar na dany wiek i jeszcze pasujący do pogody. Ewentualnie body czy koszulki możesz kupić na wyrost. Z innymi ubrankami typu spodenki czy sweterki daj sobie spokój. Ja mam kilka takich ciuszków, które jak rozmiar pasował to było na nie za zimno albo za gorąco. Więc lepiej kupować na bierząco. Dziecko tylko przez 3-4 miesiące rośnie bardzo szybko. Potem ubranka starczają już na kilka miesięcy.
    Pozdrawiam

Martyna i Maja ur. 17.07.2003
    Martyna i Maja ur. 17.07.2003
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/44/49/_449943_n.jpg[/obrazek]

Jesli chodzi o ubranka to zauwazylam ze polskie sa mniejsze od tych zagranicznych .
    Mysmy zaczynaly od rozmiaru 62 pomimo ze Jagodzia urodzila sie malutka bo miala 50 cm , wtedy troszke jej kupilam w tej rozmiarowce , nalezy jednak miec na uwadze to ze dzieci rodza sie takze dlugasne.
    Na wiosne i lato nie oplaca sie kupowac ciuchow na zapas bo te ubranka powinny byc raczej dopasowane a i pozniej sie juz nie przydadza . Jsli chodzi o dlugi rekawek , spodenki , kurteczki to mozna kupic na wyrost . Kurtki czesto sa wieksze niz na rozmiarowce jest napisane .
    Taki maluszen do 3 miesiaca nosi ubranka od rozmiaru 56 do 62 , najczesciej tak jest.
    Pozniej do 6 miesiaca nosi od 68/74
    od szostego miesiaca rozmiar 74-80
    Jagoda nosi obecnie rozmiar 86 ale czasami miesci sie rowniez w 80 , zalezy od wielkosci i kroju ubranka.
    Pamietaj ze body zawsze kupuje sie wieksze niz inne ubranka .

Jagoda01.08.03

Miasto
    Warszawa

Albert od 4 miesiąca do 10 miesiąca nosi się w rozmiarach 74(większych)-86.Ubrań w rozmiarze 80 praktycznie nie miałam. Przez pierwsze miesiące zaś mocno rósł w górę i często wymieniałam mu garderobę. Teraz przybiera już wolniej i rzeczy na dłużej starczają.
    Mogę polecić zakup na zapas spodni, bo te są dobre niezależnie od pory roku. U mnie nie zdały egzaminu pajacyki, bo synek ma duże stopy i cisneły go małe stópki w ubrankach.
    Pozdrawiamy,

Magda i Albercik ur. 8.09.03
    <P ID="edit"><FONT class="small">Edited by Magdzik on 2004/06/09 17:36.</FONT></P>
    Magdzik i sYnKowie (Al 08.09.2003 i Erni 23.02.2008)

Miasto
    K.

Na początek kupiłam prawie całą wyprawkę w rozmiarze 62. Tylko kilka sztuk 56. I tak było ok
    Teraz po prawie 5 miesiącach Szymek nosi rozmiar 74 i 80 choć nie należy do bardzo dużych dzieci [img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] Jest raczej drobny i długi.

Zdarzyło mi się kupić parę rzeczy wiosną z myślą o lecie i niestety, mimo że liczyłam się z tym, że mały urośnie to te rzeczy pójdą w dobre ręce moich koleżanek... [img]/images/forum/icons/frown.gif[/img]

Dlatego jeśli to możliwe na Twoim miejscu wstrzymałabym się z większymi zakupami i zapasami na najbliższy rok.

No chyba że chcesz kupić np. body, to jak wiadomo przydaje się ono w każdym rozmiarze i w każdej ilości ( choć oczywiście pomyśl o porach roku i o tym czy przyda się krótki czy długi rękaw )
    Powodzenia w zakupach

Bejka i Szymek 25.01.2004

Jak zauważyłaś wiek ma się nijak do rozmiaru. Podam przykład: Natan dziś zaczął 10 miesiąc a zakładam mu rozm. 80 (jest jeszcze minimalnie za duży - ale to już kwestia dni), a jego starszy kuzyn (07.06. skończył 2 latka) nosi 86/92. Dodam że tatusiowie są braćmi, tyle że szwagier ma 186 cm wzrostu, a mąż 192 cm. I jeszcze przykład: koleżanki córcia która skończyła końcem maja roczek nosi 74.
    Sugeruj się raczej Waszymi wymiarami. Czy jesteście wysocy, grubi, chudzi itp. Ja myślę, że tak optymalnie to właśnie (sądząc po naszym Natanie) 86/92. Tylko jeszcze zwróć uwagę na pory roku. Bo ja będąc w ciąży zupełnie o tym nie myślałam i kupiłam kilka niepotrzebnych rzeczy.
    Pozdrawiamy

Eryka i Natanek 09.09.03r
    Eryka i Natanek 09.09.03r [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/32/20/_551542_n.jpg[/obrazek]

Miasto
    Polska

Sylwia- po urodzeniu - 56, aktualnie 7 i pól miesiąca- 74.
    Ale ona jest z tych drobniejszych dzieci ( po porodzie niecałe 3 kg).
    Każde dziecko jest inne.............

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03
    REKLAMA
    Kaia i Sylwia Margareta 25.10.03

Uprawnienia umieszczania postów