• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie jaką kaszke i od kiedy podawac??

Witam wszystkie mamy.Mam do was takie pytanko.Moj synek konczy 3 miesiące, wiem że kaszki ryżowe,mleczno-ryżowe są od 5 miesiąca ale dzisiaj na opakowaniu wyczytalam ze mozna zaczą podawac wzcesniej po troszku by w 5 dac
    juz calą porcje. Kiedy wy zaczęlyście podawac kaszke lub kleik.Bo chcialabym zacząc je dawać rano i wieczorem ale nie wiem od keidy mozna próbowac.Lepsza kaszka czy kleik, a jak kaszka to zwykla czy owocową?No i jaka najbardziej
    smakuje waszym pociechom nstle,nutricia czy moze hippa?.Doradzcie mi Pozdrawiam

REKLAMA

Miasto
    kraków/warszawa

Domyślnie Re: jaką kaszke i od kiedy podawac??

wydaje mi sie ze 3 miesiace to ciut wczesnie na takie wynalazki. nie wiem czy karmisz cycem, czy butla, ale jesli maluszek dobrze sie rozwija i rosnie do 5-6 miesiaca najlepsze jest samo mleczko. moj Ptys jest cycowy, kaszki zaczal jesc od 6 miesiaca, napierw po lyzeczce, dwoch, az doszlismy powolutku do sniadanka i kolacji.
    kupuje kaszki "czyste" te z dodatkami mojemu maluchowi nie smakuja. dla urozmaicenia dodaje troche owocowego deserku (ale na poczatek lepiej nic nie dawac). Ptysiek najbardziej lubi kaszke ryzowo-kukurydziana Nestle. ale to kwestia gustu, jak z doroslymi, kazde dziecko jest inne:-)

Effcia z FRANULKIEM (20.08.03)

Wydaje mi sie ze to za wczesnie... Wogole najpierw zapytalabym lekarza czy podawac kaszki. Jesli dziecko bardzo dobrze przybiera to i znacznie pozniej nie trzeba dawac kaszek, a czasami nawet jest to niewskazane. Takze radze zapytac lekarza.
    pozdrawiamy

Usianka i Emilka (4.XI.2003)
    U&E&M

Miasto
    Gdańsk

Ja zaczęłam podawać w piątym miesiącu, kiedy Natusia była już "butelkowa". Zaczęłam od kukurydzianej, A teraz daję ryżowo -malinową Bobovity.
    Podaję jej płynną z butelki.

Effciu - ale śliczne wiosenne zdjęcie Franulka.

lwica z Natalką 05.11.2003
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/1/21/_395113_n.jpg[/obrazek]
    lwica z Natalką 05.11.2003

U mnie było tak: zaczęłam podawać kaszki od 5 m-ca na 180 ml mleka 2 łyżki od mleka kaszki. Ja dobra matka chciałam by synuś w końcu spróbował czegoś nowegi i kupiłam mu jabłkową (i jakieś inne smaki - nie pamiętam) i kaszkę kukurydzianą z Bobovity i mleczno-ryżową z Nestle. Z początku jadł je bardzo ładnie po jakimś czasie zaczął wręcz płakać jak widział butelkę. I co się okazało, ostawiłam mu kaszki smakowe i mleczną, zostałam przy kleiku i kaszce kukurydzianej. Je je bardzo ładnie do dziś. Wydaje mi się, że po tych smakowych bolał go brzuszek. Oczywiście Twoje dziecko może je dobrze tolerować Ja kupuję Bobovitę i jestem bardzo zadowolona.

Nina + UKOCHANY SYNEK Mateuszek - 11.09.03
    Nina + UKOCHANY SYNEK Mateuszek - 11.09.03

Podaje kaszke ryzowa od 5 miesiaca .

Pozdrawiam !

Jagoda 01.08.03.

vieshack Guest

Dajemy Nince kaszki odkad zaczela 5miesiac, najpierw tylko troszke ale szybko zaczela zjadac cale porcje. Kupujemy kaszki z bobovity, przetestowalismy bananowa i jablkowa , bananowa jest OK ale po zbyt czestym podawaniu jablkowej miala ostatnio jakies problemy brzuszkiem. Teraz na wieczor dajemy kleik ryzowy lub gryczano-ryzowy a rano kaszke.

Monika, Mateusz & Nina 19.11.2003
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów