• Szukaj w
Platforma Facebook
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Miasto
    Aglomeracja Śląska :-)

Domyślnie dlaczego nie gryzie?!

po co mu te zębiska?! adaśko wcale nie chce żuć! nawet nie próbuje! zupki muszę mu mielić na papkę, bo jakiekolwiek cząstki większe niz pół milimetra powodują natychmiast odruch wymiotny.....
    fakt, zęby ma dopiero 2 (słownie: dwa - konkretnie dolne jedynki), ale przecież gryźć potrafi - zabawki i matkę gryzie chętnie..... co ja mam zrobić, zeby zaczął żuć? co mu dać spożywczego do gryzienia, żeby się nauczył? zaznaczam, że flipsy odpadają...

olenka & adaś (23.12.02)
    REKLAMA

Miasto
    Niemcy

Domyślnie Re: dlaczego nie gryzie?!

Maksio nauczyl sie na pietce od chleba a potem poszly w ruch biszkopty.Najpierw to ja je trzymalam i on je slinil az mu odpadlo , a potem zaczal pomalu grysc.Dodam ze my probowalismy na biszkoptach ktore podobne sa do ciastek Balshena (takie herbatniki)bo tu nie mam polskich biszkoptow.

a i jeszcze cus, Maksio zaczal gryzsc jak pojawily mu sie gorne jedynki(dolne juz ma od dawna)

Anna i Maksiu 12.01.03
    Anna i dzieciaczki. Maximilian-2003 +Victoria 2007

EwkaM Guest

Domyślnie kulinarne porady EwkiM :)))

co tu dużo pisać... Adaśko więcej zębów na razie mieć nie może , bo Krzycho ma tylko 2 (a sama wiesz, jak to jest z naszymi chłopakami)
    Krzycho gryzie to, co miękkie... tak więc piętka od chleba odpada
    flipsy lądują w buzi całe

ale matka znalazła sposób: gotuję zupki i mięsko mielę (po ugotowaniu blenderem... czyli raczej siekam), warzywa ugniatam widelcem; do zupek dodaję ugotowany osobno ryż i makaron (takie tyci gwiazdeczki); oczywiście gotuję je na miękko, żeby było łatwiej gryźć... ale w sumie w paszczę nie zaglądam, więc może on to połyka ?

[i]Ewa i Krzyś (9 i 1/2 mies.)
    REKLAMA

Uprawnienia umieszczania postów