• Szukaj w
Platforma Facebook
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Domyślnie Uczulenie-liszaje?

Moj Kamilek ma na nozkach takie dziwne szorstkie plamki,wyglada jak uczulenie. Nie wiem od czego, bo ma tylko na nozkach. Moze od rajstopkek?Jaka masc moge stosowac? Czy lepiej isc z tym do lekarza?

Kasia i Kamilek urodzony 15 maja 2003
    REKLAMA
    Kasia i Kamilek urodzony 15 maja 2003

Miasto
    Opole

Domyślnie Re: Uczulenie-liszaje?

Radzę iść do lekarza, może być uczulenie na proszek albo materiał. Sama raczej niczego nie podawaj z lekarstw.

Aga i Ania

Aga, Ania 27.03.2003 i Tomuś 11.06.2008

Miasto
    Warszawa

To prawdopodobnie azs (atopowe zapalenie skóry), wynika z alergii.
    Moja Zuzia czasami miewa takie wynalazki, właśnie na nóżkach. Po prostu należy to natłuszczać lub pokazać to lekarzowi, który przepisze maść robioną, No a poza tym jak to alergie - obserwować po czym się te zmiany nasilają.

Bebiko, mama Zuzanki (sierpień 2002)
    Bebiko i Zuzanka (11.08.2002)
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/42/17/_516754_n.jpg[/obrazek]

Mój synek miał to samo, ale głównie na rączkach - ponieważ u niego alergia przebiegała b. "aktywnie", wiem o niej dość sporo. Wg mnie to na 99 % to, o czym napisała Bebiko. Michaś miał skazę białkową i m.in. uczulenie na roztocza (ma do tej pory). Mimo, że ma już 6,5 roku - okresowo pojawiają mu się takie szorstkie placki. Polecam kontakt z dobrym alergologiem, gdyż oczywiście możesz to zaleczyć maściami, ale z tego, co ja już z Miśkiem przeszłam, wiem, że najlepsze efekty daje dieta i leczenie alergii "od środka", tzn. okresowe leki antyhistaminowe.
    Mój lekarz w rejonie przez 1,5 roku przekonywał mnie, że ta szorstka skóra i właśnie jakby liszaje, to reakcja na powietrze. Potem zaczęły się b. szybko kłopoty oddechowe, niby-zapalenia oskrzeli i płuc, które wynikały z nieleczonej alergii. Nie chcę Cię oczywiście straszyć, każde dziecko i każdy przypadek jest inny, ale u nas skończyło się to astmą. Gdyby wtedy ktoś mi doradził wizytę u rozsądnego alergologa - Misio na pewno mógłby uniknąć brania wielu leków, które potem naprzyjmował.
    Na pocieszenie - to może b. szybko minąć i nie przerodzić się w nic więcej. Lepiej jednak to sprawdzić.
    Pozdrawiam Ciebie i Twojego Synka. - Ewa

[obrazek]http://foto.onet.pl/upload/9/51/_191715_n.jpg[/obrazek]

Miasto
    Warszawa

do lekarza, do lekarza! co prawda uczulenie moze sie pojawiac w roznych miejscach ale akurat na nozkach to chyba troche dziwne...
    Patyk i Borsuczek

Patyk i Borsuczek (ur. 19.04.2003)

Siostrzenica mojego męża miała podobnie (twarz i ręce) i to długimi latami - żaden lekarz jakoś nie wpadł na to że to alergia pokarmowa - i to na co? Na jabłka, banany, ziemniaki, paprykę i mleko. Dlatego równiez radzę udać się do alergologa. Po 17 latach (!!!) męczenia się z takimi wykwitami na skórze, zaleczaniem tego róznymi maściami lekarz alergolog przeleczył ją bardzo szybko i na szczęście okazało się że alergia nie przerodziła sie w nic poważniejszego.
    pozdrawiam

Usianka i listopadowa dziewczynka (9.XI.2003)
    U&E&M

Miasto
    Kraków

Doraźnie możesz posmarować Bepanthenem ale óźniej idź do lekarza. Wiktor miał takie liszaje na plecach i po tej maści zniknęły.

Pozdrawiam

milda-mama Wiktorka (prawie 8 miesięcy!!!)
    Kasia, Wiktor(prawie 4) i Max(20m)[obrazek]http://foto.onet.pl/upload/18/42/_625825_n.jpg[/obrazek]

Miasto
    kielce

właśnie miałam napisać wiadomość do dziewczyn którym moja maść pomogła, a tu nastepna osoba z problemami.
    spróbuj może i tobie pomożę na te nóżki tylko napisz gdzie wysłać mam przepis na nią. Nie bój się jest to najprostrza z najprostrzych maść aprzedewszystkim nie sterydy (mój nr gadu-gadu napisz adres to Ci wyślę przepis ponieważ mam zeskanowaną receptę) Tylko poproś lekarza o receptę bo wtedy kosztuje chyba 6 zł a bez recepty20

zulu i wiktoria (29 październik 2002r.)
    zulu i wiktoria (29 październik 2002r.)

Miasto
    Warszawa

Zulu, czy ja też mogę prosić na priva ten przepis?
    My mamy robioną ale tam jest zdaje się kortyzol.

Bebiko, mama Zuzanki (sierpień 2002)
    Bebiko i Zuzanka (11.08.2002)
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/42/17/_516754_n.jpg[/obrazek]

Miasto
    Łomża

Moja Kingę tez niekiedy wysypie, choc jestem na diecie. . Właśnie teraz ma cos na nóżkach. Podejżewam, że to rajstopki. Smaruję ją maścią cholesterolową, bardzo dobrze natłuszcza skórkę. nie stosuje sterydów. Byłam u różnych lekarzy to za każdym razem wypisuja mi elocom, ale tego nie stosuje , bo to maść sterydowa. Idź do lekarza, ale dobrego, bo szkoda małego.

Dorota i Kinga (6 i 1/2 m-ca)
    REKLAMA
    Dorota i Kinga (17.02.2003)

Uprawnienia umieszczania postów