Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

POdstawka zamiast fotelika w aucie?

Zwiń

X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• POdstawka zamiast fotelika w aucie?

Dziewczyny orientujecie się może od jakiego wieku
    lub raczej wzrostu można już dziecko wozić w samochodzie
    na samej podstawce?

od wagi: tak jak producent zaleci, czyli najczęściej 15kg

no i na logikę: tak, żeby pas samochodowy przebiegał w tym miejscu co powinien.

Komentarz

Zamieszczone przez marchewkowa Zobacz posta
      od wagi: tak jak producent zaleci, czyli najczęściej 15kg

no i na logikę: tak, żeby pas samochodowy przebiegał w tym miejscu co powinien.
      Czyli jak moje dziecko waży 18 kg to juz mogę szęść tylną zlikwidowac i zostawić sama podstawke pod pupę?
      A wzrost nie ma tu znaczenia?
      Moja ma około 110 cm teraz

Komentarz

Teoretycznie możesz (przeczytaj w instrukcji, tam jest dokładnie opisane jaką wizję miał producent), ale po co? Nie mieści się? Bezpieczniej z tą tylną częścią.

Komentarz

możesz zlikwidować, jak pas przechodzi prawiodłowo, waga córci jest odpowiednia :-)
          mój średniak ma fotelik z odpinanymi plecami ale woli go, niż sam poddupnik, wygodniej mu. Synek ma 113 cm i 18 kg. Kiedy najmłodszy korzysta z jego fotelika musi jechac na poddupce i narzeka,że w foteliku mu lepiej :-) Najstarszy jak zdaży sie, zę mąz go do szkoły podwozi, to też korzysta z całego fotelika, mimo, że ma 140cm wzrostu i 28 kg
          K 13lat,K 9 lat,K 6 lat i A 2,9 roku ,[*]7tc, 31.07.2013

Komentarz

Zamieszczone przez marchewkowa Zobacz posta
            Teoretycznie możesz (przeczytaj w instrukcji, tam jest dokładnie opisane jaką wizję miał producent), ale po co? Nie mieści się? Bezpieczniej z tą tylną częścią.
            Wydaje mi sie że dziecku wygodniej,
            takto siedzi jak w takiej "tubie"
            a na samym podstawku o wiele więcej miejsca jest

Komentarz

Zamieszczone przez Edysia Zobacz posta
              Czyli jak moje dziecko waży 18 kg to juz mogę szęść tylną zlikwidowac i zostawić sama podstawke pod pupę?
              A wzrost nie ma tu znaczenia?
              Moja ma około 110 cm teraz
              To raczej jest za niska na sam poddupnik
              Pas chyba by jej przez twarz/szyję przechodził

Komentarz

mój ma 113 cm i pas przechodzi mu normalnie,prawidłowo, ja jednak wolę fotelik, jakoś tak bardziej bezpieczny mi się wydaje. Najstarszy na podstawce seidział, teraz już nie używa, bo nie ma takiej mozliwości w naszym małym autku,to sama podstawka mu sie przesuwała po fotelu
                K 13lat,K 9 lat,K 6 lat i A 2,9 roku ,[*]7tc, 31.07.2013

Komentarz

Moje młodsze ma mniej więcej 108 cm i jakieś 16 kg. Za nic nie przesadziłabym go na poddupnik, bo pasy przez szyję mu przechodzą. Niedawno dopiero go przesadziłam na ostatni fotelik, a starszą (ok. 128 cm, ponad 25 kg) na poddupnik. Nie spieszy mi się
                  "Bo cały świat mówi o ewolucji, jeśli tylko spojrzeć nań przez właściwie okulary" M. Ryszkiewicz

Komentarz

Dziewczyny orientujecie się może od jakiego wieku
                    lub raczej wzrostu można już dziecko wozić w samochodzie
                    na samej podstawce?
                    http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=194340

kilka wątków niżej jest podobny temat.poczytaj -tam wiecej odpowiedzi.
                    ja odpowiem krótko -jak najdłuzej w foteliku.żaden poddupnik nie zapewnia takiego bezpieczenstwa jak fotelik.koniec i kropka.
                    szczególnie te marketowe styropiany...to juz w ogóle żenada....

Komentarz

Wydaje mi sie że dziecku wygodniej,
                      takto siedzi jak w takiej "tubie"
                      a na samym podstawku o wiele więcej miejsca jest
                      Edysia pomyśl ze po coś "te tuby " wymyślili... małe ciałko w chwili hamowania lub uderzenia leci bezwładnie i poddupnik nic tu nie pomaga...fotelik jednak odbiera siłe uderzenia i amortyzuje w tym najgorszym momencie jakim jest przeciążenie -ciało odrywa sie od fotele i z impetem z powrotem wraca(o ile nie wypadnie przez przednia szybe).jest to cios dla głowy i kręgosłupa -takie walnięcie o kanape.w tym ułamku sekundy działa tak olbrzymia siła ze trudno to sobie wyobrazic.
                      wpisz sobie w google "testy fotelików" albo "dziecko bez fotelika w samochodzie" a włos ci się na głowie zjeży jak to zobaczysz.
                      wygoda wygodą ale bezpieczeństwo najważniejsze.wygodnie to mozna miec na kanapie w domu a w samochodzie grunt to dobry fotelik i zeby tego było mało to jeszcze fotelik DOBRZE ZAPIĘTY...bo to zmora kupujących foteliki...wybulą kupe kasy na fotelik i nieważne jak go zapną -juz myslą ze dziecko jest bezpieczne.w nieprawidłowo zapiętym foteliku dziecko jest jeszcze bardziej narazone na niebezpieczenstwo niz podrozowałoby bez fotelika...po prostu w chwili wypadku leci razem z kilkukilogramowym fotelem jak kula armatnia....szok.
                      wybacz mój wywód ale mam skrzywienie z racji pracy w branzy fotelikowo-wózkowej i szlag mnie trafia jak widze niektórych rodziców.....ehhh szkoda gadac

Komentarz

Ania jeździ (sporadycznie np. z babcią) już od jakiegoś roku, półtorej, ale ona z tych wysokich - 5,5 roku a 123 cm wzrostu i 26 kg wagi obecnie...
                        Basia, Ania (08.06.2004) i Gabrysia (13.10.2006)

Komentarz

133 cm wzrostu w calym foteliku - ale ma akurat takie obszerne

niektore juz by dawno byly za male - wiedzialm co wybrac
                          zakaz

Komentarz

Zamieszczone przez Beasia Zobacz posta
                            Ania jeździ (sporadycznie np. z babcią) już od jakiegoś roku, półtorej, ale ona z tych wysokich - 5,5 roku a 123 cm wzrostu i 26 kg wagi obecnie...
                            No no, wzrost ma twoja przynajmniej 7 latki

Sprawę przemyslałam po waszych odpowiedziach.
                            Na razie zostaje fotelik w całości, przynajmniej do lata.
                            Potem zobaczymy.

Komentarz

Moja ma wzrost 120 i jezdzi w foteliku z tylem Graco .
                              W drugim aucie ktore od czasu do czasu i na male trasy ma podkładkę ale mimo wszystko wpija sie w szyje pas wiec nie wygodnie. Nie polecam. Lepiej fotelik z tylem jak najdłużej.

Komentarz

Pracuję...
                              X