Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

biale plamy na zebach -u dziecka..

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• biale plamy na zebach -u dziecka..

u claudii..wlasnie zauwazylam..ze ma na gornych jedynkach taki bialy nalot..plamki..

claudia..ur.29maja2003))

halloween is coming....

Re: biale plamy na zebach -u dziecka..

To są ubytki w mineralizacji szkliwa. Maja miała takie właśnie przebarwienia i pediatra w porozumieniu ze stomatologiem przepisał Zymafluor. Tylko ten w tabletkach 0,25 żeby ssała to wtedy będzie działał też miejscowo na te ząbki.

Martyna i Maja ur. 17.07.2003
    Martyna i Maja ur. 17.07.2003
    [obrazek]http://foto.onet.pl/upload/44/49/_449943_n.jpg[/obrazek]

Komentarz

Moja koleżanka miała podobny problem. Zapytała specjalisty. Tu masz link do ich rozmowy:
      <a target="_blank" href=http://www.forumpediatryczne.pl/md.php?name=forum&file=viewtopic&topic=3191&forum= 249>zęby</a>

Aga i Kuba (25.06.2003)

Aga i Kuba dziewięciolatek - uczeń III a

Komentarz

U Szymka tez pare dni temu odkrylam takie plamki, ale narazie nie wiem, co to jest. W poniedzialek mamy wizyte u stomatologa.

colora + Szymonek (22.10.03)

Komentarz

Na Olkowych siekaczach też się takie coś pojawiło, lekarz orzekł, że prawdopodobnie dostaje za dużo fluory z pastą do zębów. Faktycznie, okazało się, że pasta dla dzieci kupiona w aptece miała fluoru tyle, co zwykła dla dorosłych. Zmieniliśmy pastę (miała 250ppm anionów fluorkowych) i ząbki wróciły do normy. Kolorek jedyny słuszny, plamek brak. Wczoraj myślałem, że ma jakieś zmiany próchnicze, ale okazało się, że to tylko mak z ciastka z makiem )

Tata Marcin & Oleczek
          26 sierpnia 2003
          Tata Marcin & Oleczek

Komentarz

dzieki za wzzytkie odpowiedzi...musze w takim razie skontaktowac sie z pediatra

claudia..ur.29maja2003))

halloween is coming....

Komentarz

Pracuję...
            X