Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dawcy szpiku

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dawcy szpiku

Zastanawiam się nad wpisaniem się do rejestru dawców szpiku. Zastanawia mnie jedno, czy jak się okaże, że na drugim końcu Polski czy też w innym kraju jest ktoś kto potrzebuje tego szpiku, to czy ubezpieczenie pokrywa wtedy koszty związane z wyjazdem. Nie zrozumcie mnie źle, to nie chodzi o to, że jestem sknerą, tylko z mężem mamy dość nieregularne dopływy gotówki i bywają takie miesiące, że jest naprawdę krucho i gdybym w takim momencie dostała informację, że mam gdzieś jechać to mogłabym mieć problem. Bo rozumiem, że zwolnienie z pracy jest automatyczne, choć sądzę, że mój szef i bez niego dałby mi w takim wypadku wolne.

Iwona i Michasia (2.2)
    Ostatnio edytowany przez ivoonna; [ARG:4 UNDEFINED].
    M&M

szpik masz pobierany w najblizeszj placowce.
    nie ma potrzeby podrozy dawcy - transportuja pobrny szpik.
    sigpic

Komentarz

Zamieszczone przez szpilki Zobacz posta
      Dzięki za odpowiedź. Za dwa dni znowu wyjeżdżam, ale w przyszłym tygodniu zacznę działać.
      M&M

Komentarz

wypisałam zaklejone w kopercie ze znaczkiem... dziś wysyłam... choć sie boje...to boli... miałam pobierany szpik z mostka...

Komentarz

Zamieszczone przez justonka Zobacz posta
          wypisałam zaklejone w kopercie ze znaczkiem... dziś wysyłam... choć sie boje...to boli... miałam pobierany szpik z mostka...
          Jak można zostać dawcą szpiku?
          Gdzie należy się zgłosić?
          madu[*]

Komentarz

Zamieszczone przez ciachola Zobacz posta
            Jak można zostać dawcą szpiku?
            Gdzie należy się zgłosić?
            Tu http://www.poltransplant.org.pl/crndsikp.html
            są wszelkie informacje
            trzeba wydrukowac deklarację wypisac i wyslac do poltransplantu

Komentarz

Tu http://www.poltransplant.org.pl/crndsikp.html
              są wszelkie informacje
              trzeba wydrukowac deklarację wypisac i wyslac do poltransplantu
              Dzięki.
              Wlasnie czytam...
              madu[*]

Komentarz

Zamieszczone przez szpilki Zobacz posta
                Na stronie poltransplantu, napisano, że trzeba się udać miejsca gdzie przebywa biorca.

cytat z http://www.poltransplant.org.pl/crndsikp.html

"W przypadku ustalenia, ze w którymś z ośrodków zajmujących się przeszczepianiem szpiku znajduje się biorca posiadający identyczne antygeny HLA z dawca zarejestrowanym w OCRDSiKP, zidentyfikowany dawca zostanie powiadomiony o konieczności zgłoszenia się do tego ośrodka."

Jak to jest w końcu, bo to jest dość istotna sprawa ?
                Jeżeli wszystko można załatwić lokalnie (w mojej miejscowości jest ośrodek zajmujący się transplantacją) to wszystko fajnie. Niestety, konieczność wyjazdu np. na drugi koniec polski, znacznie komplikuje sprawe. Nie chodzi o koszty, bo te pokrywa ktoś tam, ale o czas, którego dzisiaj chyba nikt nie ma pod dostatkiem.

Pozdrawiam
                emwuka

Komentarz

film z operacji

dla zainteresowanych:
                  na stronie akcji SZPIK CITY jest film z procedura przeszczepu szpiku

pozdrawiam

Komentarz

Ja formalności załatwiałam w centrum krwiodawstwa z tego co pamiętam. Pobrali mi krew i kazali uzupełnić formularz. Z tej krwi robią tylko jakieś podstawowe badania, które służą do pierwszego "odsiewu". Jeśli pojawi się na horyzoncie ktoś, kto może skorzystać, wtedy rusza dalsza procedura.
                    http://przetrwacwzhch.blogspot.ch/

Komentarz

po ponad półtora roku dostaliśmy informacje żeby zgłosić sie na badania - jak tylko wydobrzejemy idziemy się badać A już straciłam nadzieje ze ktoś ten nasz szpik będzie chciał w ogóle sprawdzić

Komentarz

Wlasnie dzieki takim ludziom jak Ty syn mojej kolezanki chyba ma DAWCE!!!!!!!!!!!!!Wczoraj pojechali na dokladne badania

ps. A wiedzialyscie o tym, ze jak dostanie sie szpik od osoby o innym kolorze oczu, włosow czy skory to osobie ktora dostaje ten szpik moze sie własnie zmienic kolor oczu, wlosow, skory...

Komentarz

Zamieszczone przez Meva Zobacz posta
                          Wlasnie dzieki takim ludziom jak Ty syn mojej kolezanki chyba ma DAWCE!!!!!!!!!!!!!Wczoraj pojechali na dokladne badania

ps. A wiedzialyscie o tym, ze jak dostanie sie szpik od osoby o innym kolorze oczu, włosow czy skory to osobie ktora dostaje ten szpik moze sie własnie zmienic kolor oczu, wlosow, skory...
                          nie wiedzieliście ;-) to ciekawe ;-)

ja chciałam być dawcą krwi, ale mnie odrzucono z powodu bardzo niskiej hemoglobiny. nie wiem czy to ma związek ze szpikiem również.
                          Kaśka, Tośka (listopad 2006) i Steśka (styczeń 2009)

Komentarz

Zamieszczone przez kama28 Zobacz posta
                            nie wiedzieliście ;-) to ciekawe ;-)

ja chciałam być dawcą krwi, ale mnie odrzucono z powodu bardzo niskiej hemoglobiny. nie wiem czy to ma związek ze szpikiem również.
                            Wyczuwam nutkę ironii

Komentarz

Zamieszczone przez Meva Zobacz posta
                              Wyczuwam nutkę ironii
                              nic z tego, nie ironizuję przed północą ;-)
                              naprawdę nie wiedziałam i naprawdę to jest ciekawe. kropka.
                              ;-)
                              Kaśka, Tośka (listopad 2006) i Steśka (styczeń 2009)

Komentarz

Pracuję...
                              X