Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

o grypie

Zwiń

X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

We wloszech w Neapolu zmarla wczoraj dziewczynka 11 lat zupelnie zdrowa, powodem byla wlasnie grypa, innych patologii nie miala. Wczesniejsi zmarli z powodu grypy mieli jakies patologie. To dziecko bylo zupelnie zdrowe.
    Szczepia za darmo tylko dzieci od 6 miesiaca do 14 lat , osoby po 65 rz i chorych przewlekle.Szczepionek malo, panika straszna, szkoly opustoszale...

Komentarz

Zamieszczone przez gacka Zobacz posta
      Czytałam ostatnio wywiad z jakimś polskim naukowcem siedzącym w temacie szczepień, który uważa, że tego wirusa nie ma co się wielce bać. Podobno o wiele gorszy jest wirus ptasiej grypy, a ten mimo paniki kilka lat temu nie wywołał pandemii.
      Do tego dołącza kwestia WHO - organizacji, której działanie w jakiejś części oparte jest na funduszach płynących z koncernów farmaceutycznych więc wnioski same się nasuwają.
      Kolejna rzecz - nie podałabym ani sobie ani dziecku szczepionki, która została opracowana naprędce, bez badań klinicznych i laboratoryjnych, bez wniosków jakie niesie ze sobą zagrożenia.
      Poza tym z firmami farmaceutycznymi jest jak z niektórymi strażakami
      ochotnikami: podpalają a potem są pierwszymi przy gaszeniu.
      Podobnie i firmy produkujące programy komputerowe antywirusowe: produkują najpierw wirusa a potem program. I interes się kręci.
      Czytałam kiedyś, że ten wirus świńskiej grypy został wyniesiony z jakiegoś laboratorium, a teraz w tym samym laboratorium kombinuje się szczepionkę.
      I już miliardy dolarów mają w kieszeni.
      bardzo duzo jest właśnie takich informacji, przerażających! to co robi pani burgermaister (pisze ze słuchu) zaczyna się sprawdzać, obowiązkowe szczepienia zaczynają mieć miejsce, wzbudzanie paniki też, chociażby to co teraz jest na Ukrainie, nie wiem gdzie jest prawda, wiemy tyle ile nam powiedzą media, niestety.
      Kaśka, Tośka (listopad 2006) i Steśka (styczeń 2009)

Komentarz

I bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze - w Irlandii tygodniowo zapada na tę grypę ponad 9200 osób i mój ginekolog-Polak mówi, że on zaleca szczepienia u swoich ciężarnych pacjentek ze względu na zbyt duże ryzyko powikłań!

Komentarz

Moj syn wlasnie zachorowal na grype siedzimy w domu i sie grzejemy.
          Mateusz X.03.

Komentarz

Zamieszczone przez laura1 Zobacz posta
            Zdrowia zycze!!
            Bardzo zle sie czuje? Bylas u lekarza?
            M&Daniel(22.02.2005)&Alex(05.01.2008)

Komentarz

Zanim się zaszczepicie, zajrzyjcie tu:

http://grypa666.wordpress.com/

i poczytajcie komentarze.
              Mi.

Komentarz

Nie wiem czy pamiętacie - przed ogłoszeniem pandemii mówiono, że wirus AH1N1 to jeszcze nic - bo wiadomo z czym mamy do czynienia, sprawa stanie się poważna gdy to zmutuje w okresie sezonowej grypy ... może właśnie z tym mamy do czynienie u naszych wschodnich sąsiadów

Komentarz

zdrówka życzę

Komentarz

Zamieszczone przez magdasz Zobacz posta
                    Zdrowia zycze!!
                    Bardzo zle sie czuje? Bylas u lekarza?
                    dzisiaj juz jest lepiej, ale przez dwie noce pelen dyzur, temperatura 39,9 trudna do zbicia, wymioty i dzisiaj troszke go czysci, prawie nic nie je,
                    pojechalismy do szpitala, tam trzeba bylo czekac minimum 4-5 godziny wiec zwinelismy sie do przychodni ( na pogotowiu bylo okolo 40 osob, moge sie zalozyc ze wiekszosc odsiedzi tam z 7 godzin za nim lekarza zobaczy, takie nasze kanadyjskie realia)
                    dostalismy lek na grype, ale wydaje mi sie ze to po nim wymiotowal
                    teraz podalam 3 raz i czekam na reakcje
                    Mateusz X.03.

Komentarz

Cała moja rodzinka na grypę poległa. Ostatni małż - dziś był u lekarza. Niekt nawet nie zadawał pytał w stylu "czy był pan za granicą, miał kontakt z chorymi itp."

A mnie jeden lekarz nawet powiedział - wziąć APAP i wit. C i jutro do pracy
                      Mój Cud Kacper'2006 i Aniołki: Kostek'2010 i Filip'2014

Komentarz

dzisiaj juz jest lepiej, ale przez dwie noce pelen dyzur, temperatura 39,9 trudna do zbicia, wymioty i dzisiaj troszke go czysci, prawie nic nie je,
                        pojechalismy do szpitala, tam trzeba bylo czekac minimum 4-5 godziny wiec zwinelismy sie do przychodni ( na pogotowiu bylo okolo 40 osob, moge sie zalozyc ze wiekszosc odsiedzi tam z 7 godzin za nim lekarza zobaczy, takie nasze kanadyjskie realia)
                        dostalismy lek na grype, ale wydaje mi sie ze to po nim wymiotowal
                        teraz podalam 3 raz i czekam na reakcje
                        Czy ktokolwiek podejrzewa H1N1 w tym przypadku? Nie chce Cie straszyc...sama mam metlik w glowie i po tym co tu media podaja i po rozmowach z ludzmi....
                        Mozesz mi podac nazwe leku?
                        Jeszcze raz zdrowia zycze.
                        Pozdrawiam,
                        M&Daniel(22.02.2005)&Alex(05.01.2008)

Komentarz

ok. znalazlam chwilke i wysluchalam pani fantastki do konca. nawet nie wiem za co sie brac z komentowaniem

przeciez, jezeli ten scenariusz zacznie sie sprawdzac, ludzie umierac masowo, to zapanuje taki chaos, ze nikt na tym nie zapanuje. zadne tam przejmowanie policji czy wojska im nie pomoze. dosluchalam jeszcze pana piotra o tych obozach koncentracyjnych
                          padlo tam haslo ze to niby rzad obamy je buduje. my paru stadionow nie mozemy przez lata wybudowac, a rzad obamy sie tak sprezyl, ze wymyslil sobie obozy i ma. ba! nawet produkcje trumien kilkuosobowych i specjalnych wagonow do przewozenia ludzi w kajdanach maja i to wszystko w ciagu roku i jeszcze w tajemnicy
                          a ci "oni" to niby nie maja rodzin? znajomych o ktorych sie nie boja?
                          co im da wladza nad chaosem?
                          zaloze sie ze to wlasnie "oni" sa dpowiedzialni za globalne ocieplenie.
                          fajnego slowa pani fantastka uzyla. surrealizm.

ja sie zgadzam, ze problem szczepien jest dyskusyjny, ale ta pani z tym panem to poplyneli za daleko jak dla mnie.
                          Ostatnio edytowany przez tora; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Zamieszczone przez tora Zobacz posta
                            ok. znalazlam chwilke i wysluchalam pani fantastki do konca. nawet nie wiem za co sie brac z komentowaniem

przeciez, jezeli ten scenariusz zacznie sie sprawdzac, ludzie umierac masowo, to zapanuje taki chaos, ze nikt na tym nie zapanuje. zadne tam przejmowanie policji czy wojska im nie pomoze. dosluchalam jeszcze pana piotra o tych obozach koncentracyjnych
                            padlo tam haslo ze to niby rzad obamy je buduje. my paru stadionow nie mozemy przez lata wybudowac, a rzad obamy sie tak sprezyl, ze wymyslil sobie obozy i ma. ba! nawet produkcje trumien kilkuosobowych i specjalnych wagonow do przewozenia ludzi w kajdanach maja i to jeszcze w tajemnicy
                            a ci "oni" to niby nie maja rodzin? znajomych o ktorych sie nie boja?
                            co im da wladza nad chaosem?
                            zaloze sie ze to wlasnie "oni" sa dpowiedzialni za globalne ocieplenie.
                            fajnego slowa pani fantastka uzyla. surrealizm.

ja sie zgadzam, ze problem szczepien jest dyskusyjny, ale ta pani z tym panem to poplyneli za daleko jak dla mnie.
                            jak dla mnie też zdecydowanie za daleko, jedyne co mnie niepokoi to jakim cudem firmie Baxter udało się wypuścić skazoną szczepionkę w takiej ilości, jak doszło do tego skażenia (bo to są fakty w tej całej wypowiedzi)?

Komentarz

Zamieszczone przez miamia Zobacz posta
                              jak dla mnie też zdecydowanie za daleko, jedyne co mnie niepokoi to jakim cudem firmie Baxter udało się wypuścić skazoną szczepionkę w takiej ilości, jak doszło do tego skażenia (bo to są fakty w tej całej wypowiedzi)?

ze jakies bledy, niedopatrzenia sie zdarzaja, to sie moge zgodzic, ale mnie zwyklemu smiertelnikowi, ciezko dociec prawdy jak z tym bylo naprawde.

ale tak jeszcze w zwiazku z teoria spiskowa, zachodze w glowe, jak "oni" wymyslili sobie, ze przekonaja na ten przyklad chiny, albo inne kraje ktore nie beda zobowiazane do pzyjmowania szczepionki do tego zeby przekazaly IM wladze
                              albo jeszcze inaczej, jak ze zmniejszona populacja i w totalnym chaosie, beda przygotowani na ewentualne inwazje..

tak, se tylko puszczam wodze fantazji..
                              (ogolnie to ja lubie sf i filmy katastroficzne)

Komentarz

Zamieszczone przez tora Zobacz posta
                                ze jakies bledy, niedopatrzenia sie zdarzaja, to sie moge zgodzic, ale mnie zwyklemu smiertelnikowi, ciezko dociec prawdy jak z tym bylo naprawde.

ale tak jeszcze w zwiazku z teoria spiskowa, zachodze w glowe, jak "oni" wymyslili sobie, ze przekonaja na ten przyklad chiny, albo inne kraje ktore nie beda zobowiazane do pzyjmowania szczepionki do tego zeby przekazaly IM wladze
                                albo jeszcze inaczej, jak ze zmniejszona populacja i w totalnym chaosie, beda przygotowani na ewentualne inwazje..

tak, se tylko puszczam wodze fantazji..
                                (ogolnie to ja lubie sf i filmy katastroficzne)
                                film byłby dobry, fajne też te wagony
                                Co do błędów tego typu i w takiej firmie jak Baxter (duży, znany koncern) - nie wyobrażam sobie jako nie-laik w temacie jak mogło dojść do tego i jakie stwarzało to zagrożenie...

Komentarz

Pracuję...
                                X