Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

abonament rtv

Zwiń

X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• abonament rtv

obowiązkowy czy nie? płacicie czy nie?
    a może wogóle nie macie telewizorów?

jak to jest z wami przyznawać się - oby tylko żaden urzędas nas nie sprawdził
    KROK OD OBŁĘDU

Zamieszczone przez rena12 Zobacz posta
    obowiązkowy czy nie? płacicie czy nie?
    a może wogóle nie macie telewizorów?

jak to jest z wami przyznawać się - oby tylko żaden urzędas nas nie sprawdził
    płacę abonament w "n"
    zwykłej telewizji siatkowej ( czy jak to sie tam nazywa) nie posiadam
    O&P

Szanuj moda swego, zawsze możesz mieć gorszego.

Komentarz

Zamieszczone przez Marta Zobacz posta
      płacę abonament w "n"
      zwykłej telewizji siatkowej ( czy jak to sie tam nazywa) nie posiadam
      Abonemt płacić się powinno za posiadanie telwizora i oglądanie publicznej tv. Tak mi się bynajmniej wydawało.

Moj mąz opłaca, pomimo, że kabłowkę opłacamy i cyfrę plus.

No i chyba tu nikt rozsądny nie przyzna się, że nie opłaca abonamentu
      Moi chłopcy '05, '06

Komentarz

Zamieszczone przez ulaluki Zobacz posta

tak też myślałam

ale jest on obowiązkowy czy nie? jak to jest w sensie prawnym?
        KROK OD OBŁĘDU

Komentarz

Zamieszczone przez rena12 Zobacz posta
          tak też myślałam

ale jest on obowiązkowy czy nie? jak to jest w sensie prawnym?
          Myślałam, że tak.

Takie coś znalazłam:

Abonament (nie) obowiązkowy
          mak, jac

2004-09-11 00:01:00

Mimo że Trybunał Konstytucyjny orzekł, że opłaty za abonament RTV są niezgodne z konstytucją, wciąż powinniśmy go płacić. Prawo jest jednak na tyle dziurawe, że nikt nie może nas do tego zmusić.

Zdaniem TK abonament ma charakter daniny publicznej i zasady jego określania powinny być zawarte w ustawie, a nie w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ale Trybunał był łaskawy dla Sejmu ? otrzymał on czas na poprawki, a posiadacze odbiorników płacić muszą, choć to niekonstytucyjne...

Wczoraj dzwonili do nas zdezorientowani Czytelnicy. Maria Z. od roku nie płaci abonamentu: ? Przestałam, gdy okazało się, że żaden z 53 lokatorów bloku tego nie robi. Wyszło to na osiedlowym spotkaniu. Po orzeczeniu TK mam mętlik w głowie ? denerwuje się pani Maria.

Krzysztof Zawała, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach wyjaśnia, że abonament trzeba obowiązkowo płacić i dla niego uzasadnienie Trybunału Konstytucyjnego jest jasne. ? Sędziowie nie podważyli samego aktu prawnego, na podstawie którego musimy płacić abonament. Zakwestionowali jedynie jego rangę, uznali, że powinna być wyższa, nie rozporządzenie a ustawa ? wyjaśnia Krzysztof Zawała.

Tymczasem osoby publiczne, wśród nich np. senator Robert Smoktunowicz, nawołują do niepłacenia na telewizję.
          ? Są w błędzie. Gdyby tak miało być, TK uznałby cały zapis za niekonstytucyjny i posłał go do kosza. A sędziowie uznali, że jeszcze przez rok rozporządzenie będzie ważne ? wyjaśnia sędzia Zawała.

Faktycznie Trybunał nie zakwestionował konieczności płacenia abonamentu. Zastrzegł, że opłaty, które uiścili obywatele, nie podlegają zwrotowi. ? Wszyscy jesteśmy obowiązani ponosić koszty utrzymywania państwa, w tym misji publicznej ? mówi przewodnicząca składu sędziowskiego Teresa Dębowska-Romanowska.

Z takiego rozstrzygnięcia cieszyła się szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek. ? Trybunał nie zakwestionował uprawnień Krajowej Rady.

Ale zwyczajni ludzie mają jeszcze większy zamęt w głowie.
          ? Sama nie wiem jak to rozumieć ? denerwuje się rybniczanka Urszula Nowak. ? Dotychczas płaciłam, ale teraz się zastanawiam co dalej. Opłata ta i tak nie jest traktowana przez ludzi jako coś obowiązkowego, ale jako akt dobrej woli.

Płacić trzeba, ale... nikt nie może nas do tego zmusić. A każdemu z ponad 80 kontrolerów Poczty Polskiej, którzy chodzą po śląskich mieszkaniach, możemy zamknąć drzwi przed nosem.

> Przed wejściem do Twojego mieszkania kontroler musi powiedzieć po co przyszedł, pokazać upoważnienie do kontroli i legitymację. Na Twoje życzenie musi się wylegitymować dowodem osobistym. Dopiero kiedy się zgodzisz, może wejść i sprawdzić, czy masz telewizor i radio.
          >Możesz nie wpuścić kontrolera do domu, nawet gdzbz przychodził kilkakrotnie. Powołaj się na rozporządzenie ministra łączności z 3 sierpnia 1993 roku w sprawie wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. ?
          Moi chłopcy '05, '06

Komentarz

Abonemt płacić się powinno za posiadanie telwizora i oglądanie publicznej tv. Tak mi się bynajmniej wydawało.

Mi się też wydaje, że płaci się za posiadany tv i radio. Niezależnie od opłacanych kablówek, czy innych cyfr i polsatów.

Na końcu książeczki opłat jest taki świstek, na którym można zrezygnować z opłaty, np z powodu wyjazdu (tam się wpisuje powód rezygnacji.) Nie wiem co będzie w przyszłości, ale przynajmniej nie rośnie dług i nie przychodzą upomnienia z rosnącą należnością. Tylko żeby zrezygnować to nie można mieć zaległości, trzeba być na zero (bo wyjeżdżam np od 1 lutego, więc do końca stycznia się płaci).
            odkryłam w sobie naturę podglądacza
            http://www.lasy.gov.pl/zubr

Komentarz

A to stary artykuł, nie sprawdziłam daty
              Moi chłopcy '05, '06

Komentarz

nie płacę
                ja + Nina (11l.) i Alka (3 l.)
                i suprajs Franek na wrzesień 2015 ;-)

Komentarz

za samo posiadanie
                  nie musisz ogladac nawet publicznej

masz tv placisz
                  takie jest prawo

a zycie swoje
                  zakaz

Komentarz

Płacimy chociaż telewizora nie posiadamy
                    Mamy tylko kartę tv w komputerze.

Komentarz

za posiadanie telewizora?? żart.... za telewizor płacę raty... abonamentu za posiadanie telewizora, odkurzacza, czy kuchenki mikrofalowej płacić nie będę...
                      O&P

Komentarz

Zamieszczone przez JaEwa Zobacz posta
                        Mi się też wydaje, że płaci się za posiadany tv i radio. Niezależnie od opłacanych kablówek, czy innych cyfr i polsatów.

Na końcu książeczki opłat jest taki świstek, na którym można zrezygnować z opłaty, np z powodu wyjazdu (tam się wpisuje powód rezygnacji.) Nie wiem co będzie w przyszłości, ale przynajmniej nie rośnie dług i nie przychodzą upomnienia z rosnącą należnością. Tylko żeby zrezygnować to nie można mieć zaległości, trzeba być na zero (bo wyjeżdżam np od 1 lutego, więc do końca stycznia się płaci).
                        ja nawet nie mam żadnej książeczki. żadne upomnienia też nie przychodzą
                        O&P

Komentarz

za posiadanie telewizora?? żart.... za telewizor płacę raty... abonamentu za posiadanie telewizora, odkurzacza, czy kuchenki mikrofalowej płacić nie będę...
                          dokładnie
                          ja + Nina (11l.) i Alka (3 l.)
                          i suprajs Franek na wrzesień 2015 ;-)

Komentarz

Zamieszczone przez dorotka1 Zobacz posta
                            za samo posiadanie
                            nie musisz ogladac nawet publicznej

masz tv placisz
                            takie jest prawo

a zycie swoje
                            A jak ma się dwa telwizory to dwa abonamenty, czy od domostwa?
                            Moi chłopcy '05, '06

Komentarz

ja nawet nie mam żadnej książeczki. żadne upomnienia też nie przychodzą
                              Książeczki nie masz bo nie zarejestrowałaś odbiornika Dlatego i upomnienia nie przychodzą
                              odkryłam w sobie naturę podglądacza
                              http://www.lasy.gov.pl/zubr

Komentarz

Pracuję...
                              X