• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Pasta do zebow

Bondi
09-07-03, 05:02
Dziewczyny, jestem w 10 tyg i od jakiego czasu po prostu mnie odrzuca podczas mycia zebow:-) Zmienilam pasty i nic, odruch wymiotny jak tylko wsadze sobie szczoteczke do zebow.
Kurcze, zmuszam sie bo przeciez nie bede chodzila ze smierdzaca paszcza.
Boje sie czy to normalne, czy moze cos nie tak z jezykiem a wizyte mam za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

rudasek
09-07-03, 05:52
normalne ...i u mnie to nie chodziło o pastę - ale o to że coś miałam w buzi - i to budziło "niesmak"...

Rudasek i Mróweczka [ 01.09.2003]

anula1
09-07-03, 08:30
Myślałam, ze tylko ja mam taki niesmak do past. Zmieniałam na różne ale po każdym myciu zębów jest mi niedobrze. Najgorzej jak mam pójść spać. Teraz mi już przechodzi - jestem w 16 tygodniu, moze dlatego?

andzia

effcia
09-07-03, 08:31
taaaaa, jak najbardziej normalne, mnie tak trzymalo przez pol roku....

Effcia+ FRANUŚ (11.08.03)

wrong
09-07-03, 08:57
Ciekawe co oni dodają do tych past, bo mnie również od nich odrzucało:) choć najmniej od elmexu dla wrażliwych zębów, choć czasami i ona nie smakowała Maluszkowi:)
"Dzięki" temu mycie dwa razy pod rząd z rana mialam zagwarantowane:)

Aba i Okruszek (27.10.03)

Jagaa
09-07-03, 10:07
Tez tak mialam, jedyne co pomoglo to BARDZO SZYBKIE mycie zebow i to nie pasta mietowa, ale dziecinna - owocowa o bardzo lagodnym smaku.
Przednie zeby domyslam sie mozesz myc dowolnie dlugo (ja tak mialam) jednak z tylnimi byl problem, bo musialam wlasnie wlozyc szczoteczke glebiej. Wtedy robilam kilka ruchow doslownie i plukalam zeby.
A paste dla dzieci naprawde polecam, bylo duzo lepiej niz po mietowej!

Pozdrawiam, Jagaa
Termin:11.11.2003 - synek!!

AsiaM
09-07-03, 10:48
Mi się to zaczęło po zmianie pasty. Przy mocno miętowej było OK, ale przy paście typu herbal (z eukaliptusem)...szkoda gadać. Ale sposób znalazłam-zaczęłam używać elektrycznej szczoteczki. Przy niej jakoś tak mniej się pieni i nie dolatuje do gardła. Koleżanka płukała zęby płynem, a "myła" samą szczoteczką bez pasty. No i nić dentystyczna.

mamafilipa
09-07-03, 18:05
hi hi ja tez moge uzywac tylko elmex
pozdrawiam,
beata

agnes27
10-07-03, 15:33
Nie martw się, ja miałam podobnie. Co prawda wymiotowałam tylko 2 razy, ale za każdym razem brało mnie przy myciu zębów. Nawet teraz czasami mnie mdli podczas szczotkowania
Pozdrawiam
Aga+córcia Anusia(7.11.2003)

Bondi
11-07-03, 00:33
Juz myslalam ze to tylko jak taki dziwak;o)
Nieprobowalam tylko past dzieciecych wiec mnie zachecilyscie.

Pozdrawiam