• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Uwazajcie na jogurty!

Redford
10-04-03, 10:41
Dzisiaj po raz trzeci znalazlam w jogurcie kawowym BAKOMY pleśń!!! Uwazajcie dziewczyny, bo ja o malo co sie jej nie najadlam. I tak jak mowie, to nie byl pierwszy raz. W innych jeszcze sie nie natknelam, tylko w tych kawowych kremowych i do picia Twist.

Kasia i Gołąbek Majowy (16.05.2003)

ewulka
10-04-03, 11:41
Moja teściowa jakiś czas temu też znalazła w Bakomie pleśń /images/forum/icons/mad.gif Kupiła opakowanie zbiorcze z jakieś 20 sztuk i zadzwoniła do nich - w ramach przeprosin przywieżli zgrzewkę nowych - oczywiście po lekkim postraszeniu prasą/images/forum/icons/smile.gif
Od tamtego czasu i tak tych jogurtów nie kupujemy

Pozdrawiam
<font color=red>Ewa [10.07.2003] </font color=red>

colora
10-04-03, 11:46
Ja juz nie raz slyszalam o dziwnych rzeczach, ktore mozna znalezc w jogurtach bakomy.

colora + maly ktoś

dotina
10-04-03, 11:46
Już chyba kiedyś była jakaś afera o pleśni (czy czymś tam) w jogurtach. Czyżby znowu?
Mi się na szczęście jeszcze to nie zdarzyło, żebym miała pleśń. A dzidziuś chyba lubi jogurciki bo właśnie jeden zjadłam i maluszek zaczął mnie kopać.

Dorcia i maluszek
[17.08.2003]

Redford
10-04-03, 11:51
Kiedys bym sie az tak nie przejmowala, tzn. gdyby mi sie cos stalo, to pewnie bym zareagowala, ale teraz gdybym dzisiaj zjadla to swinstwo i dostala wymiotow i jakiegos ogolnego zatrucia, a nie daj Boze przeszloby to na malego, to nie wiem co bym im zrobila.

koyaga
10-04-03, 11:59
To straszne. Ja bardzo lubię jogurty do picia. Staram się wypijać jeden dziennie na drugie śniadanie, ale na szczęście jeszcze nie miałam sytuacji którą opisujesz. Będę bardziej czujna w takim układzie.

Pozdrawiamy,
Aga i Niunia - 15.08.'03.

tekilla30
10-04-03, 12:09
Cholewka , a ja kupiłam wczoraj jogurty z Bakomy m.inn. kawowy . No cóż trzeba to sprawdzić . Pozdrawiam.

Mama Kamilka i drugi siusiak termin 16-18 sierpień

lew
10-04-03, 12:12
Dzięki za info na pewno nie kupię tego świństwa. Polecam natomiast jogurty Onken. Pozdrawiam
Ola 01.10.03

joaska23
10-04-03, 14:21
No właśnie ja zawsze nim otwierałam jogurt to najpierw potrząsałam aby go wymieszać i niedawno o tym zapomniałam jak otworzyłam to na wierzchu na wiśniach była pleśń, blee jak sobie teraz pomyślę ile razy zjadłam takie spleśniałe owoce w jogurcie, brrrr. Dlatego teraz najpierw otwieram a potem mieszam.To był mały jogurt jogobeli - wiśniowy!

Aśka+11tyg.fasolka

Lea
10-04-03, 14:28
Uważam, ze te jogurty nie są winne, tylko ci, ktorzy je przechowują, ponieważ one własie nie maja w sobie świnstwa, jakimi jest nadmiar konserwantow, jak w danonach. I dlatego gdy sa trzymane niewłasciwie - dostają pleśni.

Sama sie tak zatrulam w ciązy, a co gorsze - nie było tej plesni widać. Myslaam ze mi brzuch pęknie z bólu, chorowałam dwa dni i nic nie jadłam potem, dostałąm gorączki... kupujcie po prostu w zaufanych miejscach i patrzcie na datę.

Lea i Mateuszek (14.03.03) http://mania.sisco.pl/fileupload/uploads/m.jpg

Carmella
10-04-03, 14:54
nie ty pierwsza!
Ja mam pecha do tych z ziarnami. Lubie je chyba najbardziej ze wszystkich jogurtow typu musli, ale rzadko kupuje, ale nigdy nie latem

Redford
10-04-03, 16:22
Kupuje wlasnie zawsze w tych samych miejscach, o sprawdzaniu dat nie wspomne, bo to moja obsesja. A co do konserwantow, to ostatnio w rankingu w Newsweeku robionym przez niezalezny instytut podali, ze konserwanty znaleziono tylko w jogurtach z Obór, czego zapomnial producent zamiescic na opakowaniu. W reszcie jogurtow nie bylo niedozwolonych substancji konserwujacych, tak w Danonach jak i w Bakomie. Raczej to nie od tego zalezy czy plesn sie pojawi czy nie. Zreszta, tak jak pisala jedna dziewczyna, nie przysylaliby nowych na wymiane, gdyby nie czuli sie winni, a o tych wymianach slyszalam tez i wczesniej.

Bajdusia
10-04-03, 17:27
Teraz odpókać nie znalazłam pleśni w jogurtach Bakoma, ale latem bardzo często są spleśniałe. Nigdy nie kupóję ich o tej porze roku. Ale serki Bakusie są cudowne.
Asia