• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : Stare lozysko?

kinga10
27-02-03, 17:53
Dziewczyny! Oswieccie mnie w temacie starzejacego sie lozyska-skad wiadomo,ze jest juz stare,jakie sa tego objawy,jakie badania wykrywaja ten stan.....itd.Pozdrawiam kinga i Pawelek(39+3)

KINGA <P ID="edit"><FONT class="small">Edited by kinga10 on 2003/02/27 19:39.</FONT></P>

Aniaaa
27-02-03, 18:49
Myślę że widać to na USG. Przez to określa się stan łożyska. Tylko tyle wiem :)

Aniaaa i 38 tyg synuś

kinga10
27-02-03, 18:57
Domyslalam sie ze usg....ciekawa tylko jestem,czy sa jakies mniej zaawansowane technicznie metody wykrywania tego stanu....bardziej staroswieckie znaczy....o! albo kiedy lekarz podczas zwyklego badania kontrolnego moze podejrzewac ,ze lozysko sie starzeje,na jakiej podstawie?

KINGA

Lea
27-02-03, 19:18
Raczej przy badaniu wew. nie... ale u Ciebie to raczej nie problem, bo chyba jesli jest stare łożysko, to przyspiesza sie akcja porodowa i tyle, a Ty juz jestes w terminie ;-)

<font color=blue>Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)</font color=blue>

Kaska
27-02-03, 19:26
Inną metodą na określenie stanu łożyska jest test oct czyli test oxytocynowy określający wydolność łożyska ,podaje się ciezarnej kroplówkę w pompie infuzyjnej zawierającą tenże hormon i obsetwuje tentno dziecka przed w czasie i po skurczu jeśli jest dobre,, to łozysko spełnia swoją funkcję, jeśli jest coś nie tak to rozwiązują ciązę jak najszybciej

Kaśka i majowa Nadia