• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  
 

Zobacz pełną wersję : kiedy najszybciej mogę zrobić test ciążowycierpliwa
20-06-02, 10:58
Witajcie, czytając to forum ntknęłam się na informacje, że niektóe z Was robiły testy ciążowe jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki.
Na testach piszą, żeby tego nie robić, bo 50% ciąż jest ronionych podczas miesiączki.
Ale może jeśli będę wiedzić wcześniej to uda się uniknąć wczesnego poronienia.
Poradźcie coś i napiszcie jak Wy to robicie?
pozdrawiam serdecznie.

ankalenka
20-06-02, 12:44
na te bardzo wczesne poronienia raczej nic się nie da zrobić a najczęściej ich przyczyną są duże wady genetyczne lub wynikające ze złego podziału komórek. bardzo rzadko test wykonany przed miesiączką daje pozytywny wynik. np u mnie za pierwszym razem test wykonany w dzień po spodziewanym terminie dał wynik negatywny, a dwa dni później pozytywny. pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję...
czego z całego serca życzę,
A.

oskarek
20-06-02, 22:23
Jeśli chodzi o wykonanie testu przed spodziewaną miesiączką to najlepsze gdy odpuścisz sobie test z moczu a wykonasz z krwi tzw. HCG JEST NAJPEWNIEJSZE i co najważniejsze może wykazać ciąże już od 10 dnia po zapłodnieniu . Mnie i moim koleżankom z moczu wychodziły błędne wyniki , natomiast krew nie zawiodła , powodzenia.

cierpliwa
21-06-02, 08:16
Właśnie mam taką wątpliwość, bo skoro np. moje endomtrium jest np. niewystarczające, i z tego powodu następuje poronienie podczas miesiączki to może można podac leki polepszające i wtedy spokojnie się malutkie rozwija?

ankalenka
21-06-02, 09:47
porozmawiaj lepiej z lekarzem. taka mądra to ja nie jestem.... ; ) ale nie wiem czy tak wcześnie daje się jakieś lekarstwa.
pozdrawiam,
Anka,

bearom
21-06-02, 14:15
Ja zrobiłam test trzy dni przed terminem ( w obecnej ciąży) i w terminie okresu w poprzedniej. Za pierwszym razem kreska była bardzo wyraźna i pokazała się szybko , za drugim razem pokazała się po ok. 3-4 min. i bardzo powoli się wysycała i była bardzo blada w porównaniu do kontrolnej, ale była. (za każdym razem robiłam ten sam test - Quick). A więc te kilka dni może mieć znaczenie jeżeli chodzi o intensywność kreski, a nawet prawidłowość wskazań. Gdybym za drugim razem nie czekała dłużej, tylko od razu po minucie (jak w instrukcji) odczytała wynik to kreska pojawiłaby się w śmietniku. Co i tak nie zmieniłoby faktu bycia w ciąży.. Pewnie też na wynik testu ma wpływ indywidualny poziom hormonu gonadotropiny, ale nie mniej trzy dni przed można spróbować. Pa, Bea