• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : przystapienie do komunii swietej.

rubia198823
14-07-13, 12:47
hej. mam dziecko z rocznika 2007, w którym roku nasze pociechy przystąpią do I Komunii? teraz tak namieszali ze ja juz calkiem sie pogubilam. Czy to bedzie rok 2017?

anna_pochopien
15-07-13, 12:51
Jak można tego nie wiedzieć. Dzieci idą do Pierwszej Komunii Świętej w drugiej klasy szkoły podstawowej. I tak jest w 90% przypadków. Ale skoro pytasz, to może macie jakiś inny system (choć nie sądzę). Zapytaj nauczycielki religii, ona musi wiedzieć ;)
Pozdrawiam.

Zuzel
15-07-13, 12:54
Jak można tego nie wiedzieć. Dzieci idą do Pierwszej Komunii Świętej w drugiej klasy szkoły podstawowej. I tak jest w 90% przypadków. Ale skoro pytasz, to może macie jakiś inny system (choć nie sądzę). Zapytaj nauczycielki religii, ona musi wiedzieć ;)
Pozdrawiam.
Otóż wcale nie jest to takie oczywiste. Za względu na reformę (6 latki w I klasie) jest pomysł, żeby I komunię przenieść do klasy III.
Coś mi się kołacze, że niektóre diecezje już to wprowadziły, a inne rozważają, a jeszcze inne nic nie planują zmieniać i zostaje w II klasie.
O stan aktualny, to pewnie w swoim kościele się dowiesz, ale jak będzie za kilka lat, to nie wiadomo ;)

rubia198823
15-07-13, 15:24
jestes strasznie przemadrzala a sama duzo nie wiesz;) z tego co sie dowiedzialam to dzieci w 3 klasie pojda do Komunii:) wiedzialas o tym?::)

rubia198823
15-07-13, 15:25
dokladnie. ale niektorzy chca tu pokazac ze sa madrzejsi;d tak jak wlasnie ona co jej nie do konca wyszlo.

kaktus...
15-07-13, 15:48
u nas jest decyzja biskupa, że dzieci z obecnie kończącej się I klasy nie maja komunii w 2014 r w II klasie, ale dopiero w 2015 r. w III klasie niezależnie od rocznika. W 2014 r. nie ma pierwszej komunii wcale. O zgrozo rodzicom to nie w smak dobrze, że mamy konkretnego proboszcza:) Rodziców przekonał argument o trwającym w kościele remoncie;)

W diecezji sąsiedniej jest wybór...i robi się bałagan...decydować ma proboszcz, albo rodzice, albo kto tam jeszcze...

rubia198823
15-07-13, 17:57
juz zatwierdzone jest ze nie bedzie komunii w 2014 a dzieci przystapia do niej w III klasie szkoly podstawowej

beamama
15-07-13, 20:32
juz zatwierdzone jest ze nie bedzie komunii w 2014 a dzieci przystapia do niej w III klasie szkoly podstawowej

Proponuję dodać jeszcze - gdzie jest to zatwierdzone, bo na pewno nie w całej Polsce, i nie wypisywać niesprawdzonych informacji.
U nas I Komunia w przyszłym roku jest normalnie, jak zawsze.

rubia198823
20-07-13, 12:04
A ja proponuje czytac uwaznie i ze zrozumieniem bo nie napisalam ze Komunie beda w III klasie podstawowej w calej Polsce;:)

rubia198823
20-07-13, 12:06
A ja proponuje czytac uwaznie i ze zrozumieniem bo nie napisalam ze Komunie beda w III klasie podstawowej w calej Polsce;

Pasiasta
30-07-13, 20:00
Jak można tego nie wiedzieć. [...] Zapytaj nauczycielki religii, ona musi wiedzieć ;)

Ja nie wiem i nawet nie próbuję liczyć kiedy moje drugie dziecko pójdzie do I KŚ.:Fiu fiu: a nauczycielka religii nic nie musi wiedzieć, w przeciwieństwie do biskupa.

W naszym regionie w tym roku nie było Pierwszych Komunii.

betrisa
01-08-13, 11:43
Rozmawiałam z księdzem, on twierdzi,że to nawet nie kwestia rejonu Polski tylko indywidualnej parafii. U nas gdzie syn będzie chodził do szkoły mają przesunięcie, więc będzie w 3 klasie ale równie dobrze kościół obok może iść szybciej.Czyli to chyba decyzja każdego proboszcza z osobna.