• Szukaj w
Forum dziecko-info.rodzice.pl  

Zobacz pełną wersję : 6 lat naturalnie, 4xiui, 3xICSI - co jeszcze mogę zrobic?

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15

78676465478
02-01-13, 15:44
MANIA- mega kciuki odpalone...

Lidzia- a jak u Ciebie ?? Jak sie czujesz??

Ronda
02-01-13, 18:40
MANIA- mega kciuki odpalone...

Lidzia- a jak u Ciebie ?? Jak sie czujesz??

a dziekuje, jakos sie kulam, raz lepiej raz gorzej. Wymiotowac wymiotuje ale nie codziennie i nie po kazdym posiłku aczkoliwek zdarza sie niestety. Mam dzisiaj słabszy dzien w sensie nie mam jakos siły, troche czuje sie podziebiona. Mysle jednak, ze tak ogólnie rzecz ujmujac nie jest źle :) ciesze sie ciążą i to jest moja siła napedowa i endorfina :D

Ronda
02-01-13, 18:43
Rondzia jak po świętach i sylwestrze? dalo się coś troszku zjeść w te święta bez tulenia ceramiki?

Ja jutro juz lecę do Polski i zostaję na 3 tyg a w trakcie tego czasu podejdę następny raz do ivf. Będę piła grzecznie soczek z ananaska po transferze oraz zapisałams ie na akupunkturę, tylko że wizyte mam dopiero na 4 dzień stymulacji, bo lekarka przyjmuje tylko od pon do czw :( ale zobaczymy co powie czy jest sens robić czy nie :/
także żegnam się z wami do usłyszenia pod koniec stycznia, wpadnę podzielić się cudownymi wiadomościami :D

Mania w takim razie bardzo mocno zaciskam kciuki i czekam na te dobre wiadomosci :)

a co do Twoich pytan to w trakcie swiat nie wymiotowałam ale objadałam sie nieziemsko, natomiast po swietach bywało gorzej. Ogólnie nie jest tragicznie. A Sylwestra spedziłam na kanapie z moim m i psami :) spokojnie przed telewizorem :)

Mimi.
03-01-13, 14:36
Rondzia Wszystkiego naj naj :Buziaki: w Nowym Roku :)

Mania trzymam kciuki :Kciuki:

Ronda
03-01-13, 21:21
Rondzia Wszystkiego naj naj :Buziaki: w Nowym Roku :)

Mania trzymam kciuki :Kciuki:

dzieki i wzajemnie :Buziaki:

aneczka23
04-01-13, 22:26
Bardzo spóźnione, ale bardzo szczere gratulacje i łatwego rozwiązania Rondziu !!!

bzzy
06-01-13, 13:05
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Ronda
06-01-13, 23:01
dzieki dziewczyny i wzajemnie :)

Elinka85
07-01-13, 18:01
Rondzia patrzę na twój suwaczek i śmieję się sama do siebie :) Ślicznie :) i to już końcówka 15 tygodnia :Wow!:
Super te Wasze maleństwa!!!
Wszystkiego najlepszego am życzę :)

78676465478
08-01-13, 15:24
Co tam u Was??
Jak się czujesz Lidziu?

mama80
08-01-13, 15:54
Wszystkiego najpiękniejszego w Nowym 2013 Roku Rondzia!

Ten rok będzie dla Was wyjątkowy:Kocham:

Jak się czujecie?

Ronda
08-01-13, 16:10
Wszystkiego najpiękniejszego w Nowym 2013 Roku Rondzia!

Ten rok będzie dla Was wyjątkowy:Kocham:

Jak się czujecie?

a dziekuje i wzajemnie :Buziaki:
czujemy sie generalnie lepiej, choc haftne se czasami, np. dzisiaj juz 2 x :Hyhy: ale bywaja i dni bez hafta :D
w czwartek mam wizyte moze cos wiecej bede wiedziała :)

mama80
08-01-13, 16:15
a dziekuje i wzajemnie :Buziaki:
czujemy sie generalnie lepiej, choc haftne se czasami, np. dzisiaj juz 2 x :Hyhy: ale bywaja i dni bez hafta :D
w czwartek mam wizyte moze cos wiecej bede wiedziała :)

To już 16 t.c. a dopiero co betę robiłaś... ;) Ależ ten czas zasuwa...

Ronda
08-01-13, 17:00
To już 16 t.c. a dopiero co betę robiłaś... ;) Ależ ten czas zasuwa...

bardzo :)

Ronda
08-01-13, 21:00
w czwartek robiłam kontrolne badania moich natural killersów i jeszcze inne z immunologicznych i dzis dzwoniłam do tego immunologa z pytaniem o wyniki i koniecznosc ewentualnego 3ego wlewu. Okazuje sie, ze moje wyniki sa ok i wlew nie bedzie konieczny :) nie wiem tylko jakie te wyniki, jutro musze podjechac i je odebrac. Ucieszyłam sie, bo wlew kosztuje ok 6 tys. ale mój m spanikowany czy oby na pewno ten wlew nie jest konieczny, bo lepiej zapłacic niz jakby miało sie stac cos złego :Niepewny: no i mnie skolował :Boje się: jednak chyba zaufam temu lekarzowi, bo do tej pory mu ufałam to czemu miałabym teraz nie ufac :Niepewny:

kulkaMM
09-01-13, 15:31
Ile kosztuje? O matko jedyna:Strach: tez bym pewnie miała sraczke :Hyhy: ale skoro lekaz mówi, że nie potrzebny to chyba sie zna nie? ale odbierz wyniki i na własne oczy sie przekonaj czy jest zbędny ! Uściski dla Was:)
p.s a jak przeczucia? chopak i dziewuszka ? :)

Ronda
09-01-13, 15:56
Ile kosztuje? O matko jedyna:Strach: tez bym pewnie miała sraczke :Hyhy: ale skoro lekaz mówi, że nie potrzebny to chyba sie zna nie? ale odbierz wyniki i na własne oczy sie przekonaj czy jest zbędny ! Uściski dla Was:)
p.s a jak przeczucia? chopak i dziewuszka ? :)

dzieki za usciski i równiez sciskamy, a najmocniej to kciuki :Kciuki:
przeczuc jako takich nie mam, choc cos mi podpowiada, ze jeden chłopiec bedzie :) szwagierka przeczuwa 2 dziewczyny, a nie sie wczoraj snilo, ze bedzie 2 chłopaków :D zobaczymy :) jutro mam wizyte, moze zrobi mi usg i cos podpatrzy :) tak czy inaczej nie mam zadnych preferencji, dla mnie najwazniejsze by donosic i urodzic zdrowe dzieci :)

monika3r
09-01-13, 16:17
Rondzia Ja :Strach:ale ten czas pędzi:Wow!: Czujesz już jakiś bulgotki tam w dole? :Hyhy: Mnie przeczucie co do płci nigdy nie zawiodło:Hyhy:Już prędzej co do ilości zawiodło:Śmiech:

Ronda
09-01-13, 16:50
Rondzia Ja :Strach:ale ten czas pędzi:Wow!: Czujesz już jakiś bulgotki tam w dole? :Hyhy: Mnie przeczucie co do płci nigdy nie zawiodło:Hyhy:Już prędzej co do ilości zawiodło:Śmiech:

bulgotków jeszcze nie czuje :) ale mam nadzieje, ze juz niebawem :Cwaniak:

kulkaMM
09-01-13, 18:18
A brzusio pokaż, bo już pewnie piękny jest :Wow!: ja jutro mam wizyte to trzymajcie bo taka trójca musi coś wskórać :Hyhy:

Ronda
09-01-13, 19:12
A brzusio pokaż, bo już pewnie piękny jest :Wow!: ja jutro mam wizyte to trzymajcie bo taka trójca musi coś wskórać :Hyhy:

kciuki masz zapewnione :) jutro i ja sie wizytuję :) a brzuszek moze jutro sfotografuje :)

esmena
09-01-13, 19:47
Dla Was obu mocniaste kciukasy na jutro :)
:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

kulkaMM
09-01-13, 20:12
kciuki masz zapewnione :) jutro i ja sie wizytuję :) a brzuszek moze jutro sfotografuje :)

Dzięki :Wow!: jutro jakiś sądny dzień chyba bo Ty, ja, moja mamuśka, maritka chyba w P :Hmmm...:
Oby dl każdej z nas na swój sposób był szczęśliwy :Kciuki:

Ronda
09-01-13, 22:11
dziewczyny to mój wielki bliźniaczy brzucho z okazji 16 tc :)
39825
39826
jakos na zywo wydaje mi sie, ze drobniej wyglądam :Hmmm...:

weronika.
10-01-13, 08:23
chciałabym Rondzia taki brzuch mieć w 16 tygodniu bliźniaczej ciąży :)
Śliczne mieszkanko dla berbeci :)Czekam na newsy z dzisiejszego USG,bo to dzisiaj tak?

Ronda
10-01-13, 09:53
chciałabym Rondzia taki brzuch mieć w 16 tygodniu bliźniaczej ciąży :)
Śliczne mieszkanko dla berbeci :)Czekam na newsy z dzisiejszego USG,bo to dzisiaj tak?

dzisiaj :) i dziekuje za komplement :)

lov
10-01-13, 11:41
39825
39826
śliczniasty brzuszek pozdrawiam niezły szczupaczek z ciebie ale fajowo dwa skarbki w brzuszku :Hura!:

tysia.
10-01-13, 12:19
39825
39826

Rondzia masz piekny, zgrabniutki brzuszek :Wow!:

moja szwagierka jest w 13tyg. ciazy pojedynczej i wyglada tak samo :Fiu fiu:

Ronda
10-01-13, 12:38
bardzo Wam dziewczyny dziekuje za miłe słowa :)

Madziorex
10-01-13, 12:44
Ale zgrabny brzuchol na bliźniaki. Ja w pojedyczej chyba miałam większy w tym czasie :) Ech 2 trymestr, piękny czas. A pozwolę sobie płeć obstawić, że parka, bo niby czemu nie :) Może dziś na usg coś będzie już widać.

Ronda
10-01-13, 12:48
Ale zgrabny brzuchol na bliźniaki. Ja w pojedyczej chyba miałam większy w tym czasie :) Ech 2 trymestr, piękny czas. A pozwolę sobie płeć obstawić, że parka, bo niby czemu nie :) Może dziś na usg coś będzie już widać.

no mnie ta parka tez krazy po głowie :) mam nadzieje, ze gn zrobi mi usg i ze moze cos wypatrzymy :Hyhy:
dzieki :)

78676465478
10-01-13, 15:09
Pięknie wyglądasz....

O której USG?

kulkaMM
10-01-13, 15:14
Cudny widok Rondzia :*

Ronda
10-01-13, 15:45
Pięknie wyglądasz....

O której USG?

dziekuje :)
o 17.30

Zuzia81
10-01-13, 16:47
Rondzia, wyglądasz super, brzusio śliczniutki :)

zaciskam kciuki za wizytę i usg :)

Ronda
10-01-13, 20:20
hej :) jestem po wizycie, serduszka biją, Maluchy fikają, płec to nadal wrózenie z fusów. Gin nie chciał sie opowiadac co do płci choc obstawia, ze jeden prawdopodobnie chłopak jednak to co sterczy m-dzy nózkami to moze tez byc łechtaczką powiekszoną. No wiec nadal nie wiemy kto u mnie mieszka :) to i tak nieistotne bo najbardziej sie ciesze, ze je zobaczyłam i ze wszystko jest w porzadku :) moja szyjka tez odpowiednio długa :) no i luteine juz odstawiam, a co do zastrzyków to zamienił mi fraxiparine na clexane.

aneczka23
10-01-13, 21:29
Ślicznie wyglądacie i cieszę się za na wizycie wszystko ok.
Trzymam dalej kciuki :Kciuki:

78676465478
10-01-13, 22:10
Super...
Clexana ma gorsze igły, ja przelewałam płyn do innych strzykawek i dawałam zwykłe igiełki.

Ucałuj brzuszek :)

Mimi.
11-01-13, 13:23
w czwartek robiłam kontrolne badania moich natural killersów i jeszcze inne z immunologicznych i dzis dzwoniłam do tego immunologa z pytaniem o wyniki i koniecznosc ewentualnego 3ego wlewu. Okazuje sie, ze moje wyniki sa ok i wlew nie bedzie konieczny :) nie wiem tylko jakie te wyniki, jutro musze podjechac i je odebrac. Ucieszyłam sie, bo wlew kosztuje ok 6 tys. ale mój m spanikowany czy oby na pewno ten wlew nie jest konieczny, bo lepiej zapłacic niz jakby miało sie stac cos złego :Niepewny: no i mnie skolował :Boje się: jednak chyba zaufam temu lekarzowi, bo do tej pory mu ufałam to czemu miałabym teraz nie ufac :Niepewny:

6tyś.... :Strach:

ale dobrze że nie trzeba... będzie więcej pieniązków na rozpieszczanie maluszków :)

39825
39826

piekny :Kocham:

no mnie ta parka tez krazy po głowie :) mam nadzieje, ze gn zrobi mi usg i ze moze cos wypatrzymy :Hyhy:

też stawiam na parkę :Kciuki::Kciuki:

hej :) jestem po wizycie, serduszka biją, Maluchy fikają, płec to nadal wrózenie z fusów. Gin nie chciał sie opowiadac co do płci choc obstawia, ze jeden prawdopodobnie chłopak jednak to co sterczy m-dzy nózkami to moze tez byc łechtaczką powiekszoną. No wiec nadal nie wiemy kto u mnie mieszka :) to i tak nieistotne bo najbardziej sie ciesze, ze je zobaczyłam i ze wszystko jest w porzadku :) moja szyjka tez odpowiednio długa :) no i luteine juz odstawiam, a co do zastrzyków to zamienił mi fraxiparine na clexane.

pięknie :Wow!:

ŻoŻo
11-01-13, 21:04
Rondzia piękny brzuś! Głasku głasku... :)

Chwilę mnie nie było, a Ty już w 16tc! :Hura!:
Cudnie :Wow!:

Na genetycznym mówili mi, że jak ogonek sterczy do góry to będzie chłop.
U nas się sprawdziło :)

Ale wiadomo, najważniejsze coby zdrowe były i w domku siedziały jeszcze dłuuuugo :)

Chociaż jeśli obstawiamy, to ja obstawiam co najmniej jedną kobitkę, bo Rondzia nie miała leniwej bety :Hyhy:

Madziorex
11-01-13, 23:39
no dlatego ja tą parkę, bo beta dokładnie przeciętna, ale wróżenie płci z bety to jak z fusów wróżenie, więc bardziej w kategoriach hazardowych traktuję. Ale jak u jednego malucha sterczy, a u drugiego nie sterczy to potwierdza to teorie :)

Ja to podziwiam mają szwagierkę w UK - mają tam popularny zwyczaj płci nie sprawdzać, więc jest już w 8 mies. a nie wiemy jaka płeć. A ciekawi jak diabli jesteśmy kuzynowstwa, ale czekać trzeba.

marita77
12-01-13, 16:45
cieszę się,że wszystko ok. Ciekawa jestem kto tam pod twoim sercem chowa się :Hyhy:

morzenadziei
13-01-13, 17:46
jako ze ostatnio nie wchodze na tematy staraniowo-oczekujace to nie sledze twojego "rozwoju" :) ale mocno trzymam kciuki za wasza trojke - pieknie wygladasz :)

Ronda
13-01-13, 18:38
:) dzieki dziewczyny :)
31 stycznia mam wizyte i pewnie znowu zrobi mi takie szybkie usg. To bedzie juz 19 tydzien wiec moze cos zobaczymy :Hyhy: a jesli nie to 6 lutego idziemy na 4D i wtedy juz na pewno :)

Madziorex
14-01-13, 17:17
wcale niekoniecznie na pewno :) kojarzę z wątków oczekujących, że niektóre dziewczyny niemalże do końca jak i nie do końca są trzymane w niepewności.

Mimi.
14-01-13, 18:34
:) dzieki dziewczyny :)
31 stycznia mam wizyte i pewnie znowu zrobi mi takie szybkie usg. To bedzie juz 19 tydzien wiec moze cos zobaczymy :Hyhy: a jesli nie to 6 lutego idziemy na 4D i wtedy juz na pewno :)

Za podglądanko :Fiu fiu: i za parkę oczywiście :Kciuki::Kciuki:

Ronda
14-01-13, 19:36
wcale niekoniecznie na pewno :) kojarzę z wątków oczekujących, że niektóre dziewczyny niemalże do końca jak i nie do końca są trzymane w niepewności.

no pewnie i tak moze sie zdarzyc. Trudno, zobaczymy :) na 4d ide głownie po to by dowiedziec sie, ze z dzidziami wszystko dobrze. Taką mam nadzieje...

kulkaMM
14-01-13, 21:45
no pewnie i tak moze sie zdarzyc. Trudno, zobaczymy :) na 4d ide głownie po to by dowiedziec sie, ze z dzidziami wszystko dobrze. Taką mam nadzieje...

Na pewno wszytsko ok i brykają piekne fikołki ;) aaa i już drugi raz mamy wizyte w tym samym dniu ;) najpierw 10 styczeń teraz 31 ;) :Hyhy:

Ronda
14-01-13, 21:49
Na pewno wszytsko ok i brykają piekne fikołki ;) aaa i już drugi raz mamy wizyte w tym samym dniu ;) najpierw 10 styczeń teraz 31 ;) :Hyhy:

:)

Madziorex
15-01-13, 18:55
Pewnie, że wszystko jest dobrze z dziećmi :) A płeć rzecz wtórna, szczególnie przy tak długiej niepłodności i bedziecie szcześliwi przy każdej kombinacji.

Ronda
16-01-13, 11:13
Pewnie, że wszystko jest dobrze z dziećmi :) A płeć rzecz wtórna, szczególnie przy tak długiej niepłodności i bedziecie szcześliwi przy każdej kombinacji.

to akurat prawda :)

Mania 85
23-01-13, 20:32
Witajcie kochane
Ja wczoraj przyleciałam po in vitro z polski i są dobre i złe wieści....pomimo podwyższonej 4 krotnie stymulacji osuanełam 8 pęcherzyków lecz tylko 5 byłó pełnych ale z tych 5, 2 uszkodzone czyli do zapłodnienia poszły 3 komórki, zapłodniły sie 2 z czego jedna zdregradowała i została jedna. Miałam transfer w 3 dobie 1 zarodeczka ale jak lekarz określił przepieknej jakości , ślicznie rozwijajacego sie - 10A.jestem 4 dni po transferze i wierzymy że dzięki temu że taki silny to zostanie z nami.progesteron mam wysoki wiec tez spokojna jestem i wystarcza tylko luteinka.
Ale martwi mnie to że jestem juz tu w holandii i dzis dowiadywalismy sie na zapas jak to bedzie z badaniami prg i bhcg bo mam zrobic 29 stycznia i okazuje sie ze tu nie moge sobie tak pojsc i zrobic po prostu tylko pierw do lekarza na wizyte on da skierowanie i wtedy do laboratoriu i po 2-3 dniach wynik i to u lekarza jestem w szoku i niewiem co zrobic bo nie moge tak zrobic musze znac bete i prgw ten dzien co zrobie, bo niewiem czy prg jest odp wysoki no i czy sie udalo i jaka mam wartosc tej bety a oni tu robia na takiej zasadzie ze dadza informacje JEST lub NIE ciaża!!!! jestem pzrerazaona bo niewiem co mam zrobic a lekarz w pl oczekuje na wynik tego 29 stycznia

Rondzianie moge sie napatrrzeć na ten brzuszek twój-uroczy!

marita77
23-01-13, 20:43
Witajcie kochane
Ja wczoraj przyleciałam po in vitro z polski i są dobre i złe wieści....pomimo podwyższonej 4 krotnie stymulacji osuanełam 8 pęcherzyków lecz tylko 5 byłó pełnych ale z tych 5, 2 uszkodzone czyli do zapłodnienia poszły 3 komórki, zapłodniły sie 2 z czego jedna zdregradowała i została jedna. Miałam transfer w 3 dobie 1 zarodeczka ale jak lekarz określił przepieknej jakości , ślicznie rozwijajacego sie - 10A.jestem 4 dni po transferze i wierzymy że dzięki temu że taki silny to zostanie z nami.progesteron mam wysoki wiec tez spokojna jestem i wystarcza tylko luteinka.
Ale martwi mnie to że jestem juz tu w holandii i dzis dowiadywalismy sie na zapas jak to bedzie z badaniami prg i bhcg bo mam zrobic 29 stycznia i okazuje sie ze tu nie moge sobie tak pojsc i zrobic po prostu tylko pierw do lekarza na wizyte on da skierowanie i wtedy do laboratoriu i po 2-3 dniach wynik i to u lekarza jestem w szoku i niewiem co zrobic bo nie moge tak zrobic musze znac bete i prgw ten dzien co zrobie, bo niewiem czy prg jest odp wysoki no i czy sie udalo i jaka mam wartosc tej bety a oni tu robia na takiej zasadzie ze dadza informacje JEST lub NIE ciaża!!!! jestem pzrerazaona bo niewiem co mam zrobic a lekarz w pl oczekuje na wynik tego 29 stycznia

Mania ogromniaste kciuki, za wgryzanko i ogromną betę, nawet po tym terminie co musisz podac lekarzowi w Polsce. Najważniejsze,żeby beta była pozytywna :)

Ronda
23-01-13, 20:51
Witajcie kochane

zaciskam mocno :Kciuki: mam nadzieje, ze sie udało!!!! a co poza luteiną? estrofem albo encorton Ci dali? ja łykałam oba, luteine swoja drogą, do tego fraxiparine podskórnie.

Bożka_
23-01-13, 21:27
Witajcie kochane

Mania :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::K ciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
Jak bylam w ciazy z K, to mialam na watku dziewczyne z Holandii i odnioslam wrazenie, ze jest podobnie, jak w Szwecji. Rozmawialas juz konkretnie z jakims lekarzem/polozna? Wydaje mi sie, ze to kwestia dobrej woli i ze gdyby chcieli mogliby to zrobic od reki. Naprawde sa tacy niereformowalni? Wiem, ze gdybym w Szwecji zadzwonila i przedstawila historie podobna do Twojej, pomogliby mi bez problemu. Mam nadzieje, ze znajdzie sie jakies rozwiazanie!

Mania 85
23-01-13, 23:45
zaciskam mocno :Kciuki: mam nadzieje, ze sie udało!!!! a co poza luteiną? estrofem albo encorton Ci dali? ja łykałam oba, luteine swoja drogą, do tego fraxiparine podskórnie.

nic nie dostałam tylko luteinę :/ jezlei prg bylby za niski to mam duphaston dolaczyc ale prg byl wysoki wiec nie biore.
jezeli chodzi o encorton to nie chcial dac bo stwierdzil ze juz nie praktykuje tego od 3 lat, poniewaz nie zauwazyli aby przynosilo pozytywne efekty stosowanie zapobiegawczo encortonu. kazal zaufac- ze niby wie co robi i ze musze byc bardziej ufna :/ a ten estrofem to na co dostaje sie?

kochane forumki co bierzecie/bralyscie po transferze luteine sama czy cos oprocz tez?
a test sikany wyszedlby juz w 10 dniu po transferze?

marita77
23-01-13, 23:47
Bożka pozdrawiam ,jak ja ciebie tu dawno nie widziałam:Fiu fiu:.

Mania 85
23-01-13, 23:48
Mania :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::K ciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
Jak bylam w ciazy z K, to mialam na watku dziewczyne z Holandii i odnioslam wrazenie, ze jest podobnie, jak w Szwecji. Rozmawialas juz konkretnie z jakims lekarzem/polozna? Wydaje mi sie, ze to kwestia dobrej woli i ze gdyby chcieli mogliby to zrobic od reki. Naprawde sa tacy niereformowalni? Wiem, ze gdybym w Szwecji zadzwonila i przedstawila historie podobna do Twojej, pomogliby mi bez problemu. Mam nadzieje, ze znajdzie sie jakies rozwiazanie!
tu zawsze pierw kaza isc do pierwszego kontaktu lekarza a potem dalej wysylaja, ale maja zasade ze pierw test sikany i jak pozytyw bedzie to moga zrobic bete i dlatego taki problem tu widze i to mnie przeraza! jutro jade do innego szpitala gdzie tez wykonuja ivf i zoabczymy co powiedza.

M&M's
24-01-13, 09:58
Mania - mocno trzymam kciuki za tego małego herosa żeby jeszcze wytrwał 9 miesięcy :):Kciuki:
No i żeby lekarze poszli ci na rękę:)

monika3r
24-01-13, 10:03
kochane forumki co bierzecie/bralyscie po transferze luteine sama czy cos oprocz tez?
Ja brałam jeszcze Duphaston. A iludniowe zarodki miałaś podane?

Ronda
24-01-13, 12:54
nic nie dostałam tylko luteinę :/ jezlei prg bylby za niski to mam duphaston dolaczyc ale prg byl wysoki wiec nie biore.
jezeli chodzi o encorton to nie chcial dac bo stwierdzil ze juz nie praktykuje tego od 3 lat, poniewaz nie zauwazyli aby przynosilo pozytywne efekty stosowanie zapobiegawczo encortonu. kazal zaufac- ze niby wie co robi i ze musze byc bardziej ufna :/ a ten estrofem to na co dostaje sie?

no zaufac komus trzeba, a czy słusznie to sie przekonasz :) mam nadzieje, ze pozytywnie. Mnie encorton dali. Po 1ym transferze w novum dostałam 5mg i poroniłam, po drugim zwekszył mi dawke na 10mg i jestem w ciazy :) nie wiem czy pomaga bo jak mówiłam, u mnie mogło wiecej czynników miec wpływ. W invimedzie encortonu mi nie dawali i była dupa. Kazdy gin ma inne podejscie, kazda pacjentka tez jest inna. Luteiny brałam sporo na poczatku bo az 10 tabl dziennie, dopochwowo. No i ja nie sikałam bo sie bałam. Poszłam na bete choc tez umierałam ze strachu. Siknełam po 2-iej becie dopiero :Fiu fiu: a estrofem reguluje niedobór estrogenu

esmena
24-01-13, 16:38
Mania, za maleństwo :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Mania 85
24-01-13, 17:33
no zaufac komus trzeba, a czy słusznie to sie przekonasz :) mam nadzieje, ze pozytywnie. Mnie encorton dali. Po 1ym transferze w novum dostałam 5mg i poroniłam, po drugim zwekszył mi dawke na 10mg i jestem w ciazy :) nie wiem czy pomaga bo jak mówiłam, u mnie mogło wiecej czynników miec wpływ. W invimedzie encortonu mi nie dawali i była dupa. Kazdy gin ma inne podejscie, kazda pacjentka tez jest inna. Luteiny brałam sporo na poczatku bo az 10 tabl dziennie, dopochwowo. No i ja nie sikałam bo sie bałam. Poszłam na bete choc tez umierałam ze strachu. Siknełam po 2-iej becie dopiero :Fiu fiu: a estrofem reguluje niedobór estrogenu
u ciebie tak jak piszesz pewnie więcej czynników pzremawiało za dodaniem większej ilości leków, jednak ta imunologia potwierdzona jest u ciebie :(
ja zrobilam prg w 3 dobie po transferze i mialam 240 nmol ( 79 ng) i powiedzial ze jest wystaraczajco wysoki i nie musze suplementowac duphastonem jeszcze.a nast poziom prg mam juz zrobic razem z betą.
zastanawiam sie po co mialby mi dac ten estrofem, nie bylo mowy ani razu o takim leku, a to leki dość standardowe dawane razem wspolnie ze soba?
a u ciebie rondzia moze zadzialaly takze te wlewy ze je mialas bo wczesniej chyba ci ich nie robili prawda przy poprzednich podejsciach?

Mania 85
24-01-13, 17:35
Ja brałam jeszcze Duphaston. A iludniowe zarodki miałaś podane?

no tez myslalam ze ten duphaston bede musiala brac. mialam 1 trzydniowego.

Ronda
25-01-13, 12:31
u ciebie tak jak piszesz pewnie więcej czynników pzremawiało za dodaniem większej ilości leków, jednak ta imunologia potwierdzona jest u ciebie :(
ja zrobilam prg w 3 dobie po transferze i mialam 240 nmol ( 79 ng) i powiedzial ze jest wystaraczajco wysoki i nie musze suplementowac duphastonem jeszcze.a nast poziom prg mam juz zrobic razem z betą.
zastanawiam sie po co mialby mi dac ten estrofem, nie bylo mowy ani razu o takim leku, a to leki dość standardowe dawane razem wspolnie ze soba?
a u ciebie rondzia moze zadzialaly takze te wlewy ze je mialas bo wczesniej chyba ci ich nie robili prawda przy poprzednich podejsciach?

razem to chyba nie podawane, mysle, ze to niezaleznie od siebie ale nie wiem. Tak jak mówiłam, ten transfer róznił sie od poprzednich wiec sama nie wiem co mi pomogło :) wlewy jak najbardziej mogły sie do tego przyczynic :) nie martw sie Mania, ze nie bierzesz czegos co inne dziewczyny :) mam nadzieje, ze Twój gin wie co robi! poza tym kazda pacjentka jest inna i kazda ma inna przypadłosc. Mam nadzieje, ze Twój Maluszek sie wgryza :Kciuki:

Mania 85
25-01-13, 18:49
razem to chyba nie podawane, mysle, ze to niezaleznie od siebie ale nie wiem. Tak jak mówiłam, ten transfer róznił sie od poprzednich wiec sama nie wiem co mi pomogło :) wlewy jak najbardziej mogły sie do tego przyczynic :) nie martw sie Mania, ze nie bierzesz czegos co inne dziewczyny :) mam nadzieje, ze Twój gin wie co robi! poza tym kazda pacjentka jest inna i kazda ma inna przypadłosc. Mam nadzieje, ze Twój Maluszek sie wgryza :Kciuki:

Też w to wierzę że wie co robi wygląda na człowieka poważnego :D i slynie z dobrej ręki w grudniu mial 4 transfery i podawal po 1 zarodku 3 dniowym i 3 transfery zakonczyly sie sukcesem a 1 nie.
Ja duzo z nim rozmwialam o tych transferach 3 i 5 dniowych my chcielismy 5 dniowy transfer zeby poczekac z tym zarodkiem do tej doby ale on stwierdzil ze jesli jest tylko ten 1 zarodek to transfer jest zawsze w 3 dobie bo nie ma z czego wybierac, wiem ze pewnie ma arcje, tylko ze ja zewszad slysze ze udaja sie ciaze z 5 dniowych a jednak o tych 3 dniowych transferach z powodzeniem sie mniej slyszy :( a czy 10 A zarodek wedlug ciebie to dobrej jakości jak na 3 dobę? przy wczesniejszym mialam podanego 5 B.
jest juz 6 doba po transferze wiec chyba juz sie wgryzl...:/ boję sie tego wtorku:Niepewny:

Ronda
25-01-13, 20:18
Też w to wierzę że wie co robi wygląda na człowieka poważnego :D i slynie z dobrej ręki w grudniu mial 4 transfery i podawal po 1 zarodku 3 dniowym i 3 transfery zakonczyly sie sukcesem a 1 nie.
Ja duzo z nim rozmwialam o tych transferach 3 i 5 dniowych my chcielismy 5 dniowy transfer zeby poczekac z tym zarodkiem do tej doby ale on stwierdzil ze jesli jest tylko ten 1 zarodek to transfer jest zawsze w 3 dobie bo nie ma z czego wybierac, wiem ze pewnie ma arcje, tylko ze ja zewszad slysze ze udaja sie ciaze z 5 dniowych a jednak o tych 3 dniowych transferach z powodzeniem sie mniej slyszy :( a czy 10 A zarodek wedlug ciebie to dobrej jakości jak na 3 dobę? przy wczesniejszym mialam podanego 5 B.
jest juz 6 doba po transferze wiec chyba juz sie wgryzl...:/ boję sie tego wtorku:Niepewny:

no mysle, ze bardzo dobry ten Twój zarodek. Odpedzaj od siebie czarne mysli! i staraj sie wierzyc pozytywnie :)

Mania 85
26-01-13, 19:21
no mysle, ze bardzo dobry ten Twój zarodek. Odpedzaj od siebie czarne mysli! i staraj sie wierzyc pozytywnie :)

Staram się ale od wczoraj boli mnie brzuch jak na @, przy udanym transferze miałas jakies odczucia pzred dniem bety?czułas brzuch czy wlasnie zero oznak?!

Ronda
27-01-13, 22:51
Staram się ale od wczoraj boli mnie brzuch jak na @, przy udanym transferze miałas jakies odczucia pzred dniem bety?czułas brzuch czy wlasnie zero oznak?!

ciagle miałam wrazenie, ze cos mi jest, taka podswiadomosc chyba i strach :Niepewny:
Mania zasilam Kobiety, którym z całego serca kibicuje tu na niepłodnosci :) Kulce pomogło wiec i specjalnie dla Ciebie ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

Mania 85
28-01-13, 09:45
ciagle miałam wrazenie, ze cos mi jest, taka podswiadomosc chyba i strach :Niepewny:
Mania zasilam Kobiety, którym z całego serca kibicuje tu na niepłodnosci :) Kulce pomogło wiec i specjalnie dla Ciebie ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~

dziękuję rondziaskoro tak kuleczce pomogło to i mnie musi, w końcu to fluidki podwójne SUPER MOCNE :Wow!:
a test plytkowy powinien wyjść przed dniem robienia bety?czy jakikolwiek widoczny cień na teście może coś oznaczać?

Ronda
28-01-13, 12:01
dziękuję rondziaskoro tak kuleczce pomogło to i mnie musi, w końcu to fluidki podwójne SUPER MOCNE :Wow!:
a test plytkowy powinien wyjść przed dniem robienia bety?czy jakikolwiek widoczny cień na teście może coś oznaczać?

mysle, ze tak w 12dpt mozesz robic test :) cien cienia na tym forum niejednokrotnie oznaczał ciążę :)

Mania 85
28-01-13, 13:04
mysle, ze tak w 12dpt mozesz robic test :) cien cienia na tym forum niejednokrotnie oznaczał ciążę :)

dziś jest 9dpt , bo miałam transfer 19 stycznia 3 dniowego zarodka. przez 2 dni bolał mnie brzuch i kłucie miałam straszne aż mnie wybudzało w nocy a od wczoraj spokój z bólem, lecz uczucie mam takie dziwne takiej pełnosci i z jednego boku tak ciągnie, sama nie wiem jak to określić.co chwile biegam do ubikacji bo myślę że okres dostałam a to biały śluz leci, luteina pewnie.

margaretka7
28-01-13, 13:06
dziś jest 9dpt , bo miałam transfer 19 stycznia 3 dniowego zarodka. przez 2 dni bolał mnie brzuch i kłucie miałam straszne aż mnie wybudzało w nocy a od wczoraj spokój z bólem, lecz uczucie mam takie dziwne takiej pełnosci i z jednego boku tak ciągnie, sama nie wiem jak to określić.co chwile biegam do ubikacji bo myślę że okres dostałam a to biały śluz leci, luteina pewnie.

Mania mam nadzieję, że to dzidziuś już się tam rozpycha:). Tego Ci życzę:)

Mania 85
28-01-13, 18:40
Mania mam nadzieję, że to dzidziuś już się tam rozpycha:). Tego Ci życzę:)

Dziękuję Margaretko :*

Madziorex
29-01-13, 00:50
Oj widzę, w niedopowiednie kolejności czytam wątki, bo najpierw przyczytałam o komórce dawczyni i zgłupiałam co z Waszą próbą. Ale widzę wszystko na dobrej drodze :) Nie wiem czy załatwiłaś już badanie bety, bo pisałaśo 29 stycznia, ale według mnie można już siknąć i szukać cienia - jak się ma nerwy na to.

Madziorex
29-01-13, 00:56
Aha - i co do 3 dnia transferu to się zgadzam z lekarzem - nie ma na co czekać jak jest jeden zarodek - u mamy zawsze mu będzie lepiej niż na szkiełku. Ale co do podejścia do encortonu, estrofemu i progesteronu to już nie wiem. Tak samo jak Lida miałam cykle w Invimedzie bez tych leków - no z estrofemem zawsze, i w Novum ze wszystkimi. i w Novum wyszło, ale może to przypadek.

Mania 85
29-01-13, 08:55
Madziorex ale sie uśmiałam, biedna się zakreciłaś :D
kochana wierzę że jest i będzie tak jak piszesz!cień jest na teście ale sądziłam że wyjdzie dziś mocniejszy od wczorajszego :Foch:

M&M's
29-01-13, 09:05
kochana wierzę że jest i będzie tak jak piszesz!cień jest na teście ale sądziłam że wyjdzie dziś mocniejszy od wczorajszego :Foch:

:Wow!:
Mania mocno trzymam kciuki żeby to było TO :Kciuki:
U mnie też testy wcale mozno nie ciemniały :Foch: prawie w ogóle:Foch:
Załatwiłaś sobie betę?

Mania 85
29-01-13, 09:19
:Wow!:
Mania mocno trzymam kciuki żeby to było TO :Kciuki:
U mnie też testy wcale mozno nie ciemniały :Foch: prawie w ogóle:Foch:
Załatwiłaś sobie betę?

Tak , jestem juz po i czekam na wynik, nie wiem czy bedę miec odwage spojrzeć na wynik :Wstyd:

Mania 85
29-01-13, 09:21
rondzia kochana a jak ty się czujesz?niedługo masz usg i pewnie dowiecie się kto zamieszkał w brzuszku :) widoki porcelany juz dawno odeszły w niepamięć ? :Hyhy:

Ronda
29-01-13, 09:26
Tak , jestem juz po i czekam na wynik, nie wiem czy bedę miec odwage spojrzeć na wynik :Wstyd:

o kurcze! to jak ja na pazury pojde jak tu kciuki trza zaciskac? :Hmmm...: Mania mocno :Kciuki: za prawidłowy wynik bety!

Ronda
29-01-13, 09:27
rondzia kochana a jak ty się czujesz?niedługo masz usg i pewnie dowiecie się kto zamieszkał w brzuszku :) widoki porcelany juz dawno odeszły w niepamięć ? :Hyhy:

wizyte mam w czwartek i gin zawsze robi mi takie pobierzne usg coby zobaczyc serducha itd, a za tydz w srode mam 4D :) juz sie czwartku doczekac nie moge bo steskniłam sie za Maluszkami :Kocham: mam nadzieje, ze poznamy płcie :) a z klozetem miewam jeszcze spotkania ale w sumie raz na jakis czas :)

Mania 85
29-01-13, 09:28
o kurcze! to jak ja na pazury pojde jak tu kciuki trza zaciskac? :Hmmm...: Mania mocno :Kciuki: za prawidłowy wynik bety!

Rondzia pazury moga poczekać :Wow!: ja mogę ci piekne zrobic jakie zapragniesz w zamian za zaciskanie kciuków :Fiu fiu:

Mania 85
29-01-13, 09:29
wizyte mam w czwartek i gin zawsze robi mi takie pobierzne usg coby zobaczyc serducha itd, a za tydz w srode mam 4D :) juz sie czwartku doczekac nie moge bo steskniłam sie za Maluszkami :Kocham: mam nadzieje, ze poznamy płcie :) a z klozetem miewam jeszcze spotkania ale w sumie raz na jakis czas :)

Jeja to sie doczekać nie mogę, jak ten czas zasuwa a pamiętam jeszcze jak czekaliśmy u ciebie na efekty i betę a to zaraz półmetek!

M&M's
29-01-13, 09:40

:Wow!::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
Daj my spojrzymy :D

margaretka7
29-01-13, 09:42

Mania to i ja zaciskam :Kciuki: za betę....

ale skoro na teście cień jest to i beta dodatnia być powinna .....

Jestem dobrej myśli...:)

Ronda
29-01-13, 09:53
Mania, a o której masz miec wyniki?

Mania 85
29-01-13, 09:56
Mania to i ja zaciskam :Kciuki: za betę....

ale skoro na teście cień jest to i beta dodatnia być powinna .....

Jestem dobrej myśli...:)

też jestem tego zdania że skoro cień wychodzi to cos tam dziać sie musi, i beta tym bardziej powinna wyjsć bo wiadomo, że testy lubią sobie jaja z nas robić.

Mania 85
29-01-13, 09:57
Mania, a o której masz miec wyniki?

o 12 powinny juz byc w przychodni, bo to ze szpitala faxem prześlą do mojej przychodni :/

Pasiasta
29-01-13, 10:22
o 12 powinny juz byc w przychodni, bo to ze szpitala faxem prześlą do mojej przychodni :/

1,5godziny, zaciskam:Kciuki:

Mania 85
29-01-13, 11:58
Rondzia biegnij na te pazury, bo na wyniki musze jeszcze kilka godz poczekać :Foch: tylko rób je nie puszczając kciuków :Hyhy:

lov
29-01-13, 12:08
mania jak rondzia bedzie robić pazurki to kciuki jej maluszki trzymają ,ja zresztą też

Ronda
29-01-13, 13:08
mania jak rondzia bedzie robić pazurki to kciuki jej maluszki trzymają ,ja zresztą też

o, dobrze powiedziane :D

pazury juz zrobione :) hybryda połozona wiec teraz tylko zaciskam :Kciuki:

M&M's
29-01-13, 13:15
Rondzia biegnij na te pazury, bo na wyniki musze jeszcze kilka godz poczekać :Foch: tylko rób je nie puszczając kciuków :Hyhy:
kilka godzin ?? :Boje się:
jak ty to wytrzymasz - ja się nie moge doczekać a co dopiero Ty;)

kciuki zaciśnięte dalej :Kciuki:

Ronda
29-01-13, 13:17
kilka godzin ?? :Boje się:
jak ty to wytrzymasz - ja się nie moge doczekać a co dopiero Ty;)

kciuki zaciśnięte dalej :Kciuki:

no to czekanie jest najgorsze :Stres:

Mania 85
29-01-13, 14:45
kochane moje :Wow!:udało się boże jak mnie radość rozpiera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
wynik to 23+E/l (takie mają tu normy dziwne ale wynik musi byc powyżej <2 i wtedy mowi sie ze jest ciąża.Lekarka potwierdziła to że ciąża pełną gębą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ooooooooo myyyyyyy gooooood uszczypnijcie mnie proszę!!!
znacie takie normy bety? czy któraś miała z takimi może wyniki?

Nati*
29-01-13, 14:49
kochane moje :Wow!:udało się boże jak mnie radość rozpiera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!
wynik to 23+E/l (takie mają tu normy dziwne ale wynik musi byc powyżej <2 i wtedy mowi sie ze jest ciąża.Lekarka potwierdziła to że ciąża pełną gębą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ooooooooo myyyyyyy gooooood uszczypnijcie mnie proszę!!!

Gratulacje Mania! Nie znamy się, ale podczytuję wątek i znam mniej więcej Twoją historię! Cieszę się i jeszcze raz wielkie GRATULACJE

margaretka7
29-01-13, 14:49

Mania :Wow!::Wow!::Wow!:

margaretka7
29-01-13, 14:51
i :Kciuki::Kciuki::Kciuki: za dalszy rozwój wydarzeń

ALE CUDOWNIE

GRATULUJĘ:Hura!::Hura!::Hura!:

Carlain
29-01-13, 16:22
To gratuluję i ja :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:

lov
29-01-13, 16:43

gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

esmena
29-01-13, 16:45
Mania, strasznie się cieszę :Hura!: Gratulacje i spokojnej zdrowej ciąży życzę :) :Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Mania 85
29-01-13, 17:03
Cały czas mnie brzuchol ćmi, tak delikatnie pobolewa w środku to normalne?czy nic nie powinnam już czuć skoro sie maleństwo wgryzło? pewnie bezzasadnie sie martwię :Hmmm...:zaraz małżonek z pracy wróci a ja tu taką nowine mam do przekazania :D
powiedzcie bo nie wiem, czy można kochać się jak dotychczas czy na początku nie jest to wskazane po takim in vitro przyjmując luteinę?
Gin po transferze nie pozwolił bo twierdzil ze orgazm może wywolac skurcze szkodzące zarodkowi a czy na tym etapie by nie zaszkodziło?:Wstyd: wiem że glupie pyt zadałam ale ja w takich emocjach ...

aneczka1411
29-01-13, 17:05
MAnia GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!

Ronda
29-01-13, 19:13
MANIA BAAARDZO SIE CIESZĘ!!!! :Wow!::Hura!::Radocha: WIELKIE GRATULACJE!!!

uwazaj na sie bie bardzo, od dzisiaj zachowuj sie jak emerytka, nie dzwigaj, nie biegaj, mysle, ze sex na razie odpusc, ewentualnie poczekaj co powie gin. Skoro sie udało to pamietaj, ze walczyłas o to tyle lat i tyle przeszłas, ze warto jednak zarezygnowac z niektórych spraw oby tylko cud trwał! :Kciuki:

Super!!! :Taniec: moje fluidy mają jednak moc :Fiu fiu:

kulkaMM
29-01-13, 20:09
GRATULUJE I JA !!!!! Cudowna wiadomość :) dbaj o Was :)
Rondzia Ty to masz jednak moc :Wow!: :Hyhy:

Bożka_
29-01-13, 20:22

Mania ciesze sie ogromnie :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:
i zaciskam kciuki za dalszy przebieg :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Mania 85
29-01-13, 20:57
MANIA BAAARDZO SIE CIESZĘ!!!! :Wow!::Hura!::Radocha: WIELKIE GRATULACJE!!!

uwazaj na sie bie bardzo, od dzisiaj zachowuj sie jak emerytka, nie dzwigaj, nie biegaj, mysle, ze sex na razie odpusc, ewentualnie poczekaj co powie gin. Skoro sie udało to pamietaj, ze walczyłas o to tyle lat i tyle przeszłas, ze warto jednak zarezygnowac z niektórych spraw oby tylko cud trwał! :Kciuki:

Super!!! :Taniec: moje fluidy mają jednak moc :Fiu fiu:

dziękuje za te fluidki :*
pzrerażaja mnie tu wyniki w tych laboratoriach ta bhcg w jakis jednostkach E/l , wynik prg to 30 ale nie dowiedzialam sie w jakich jednostkach, i moj gin niezadowolony bo nie wie czy jest ok czy za malo go jest. ale oni tu nie maja takich jednostek jak w pl:( no i mam sie zjawić w pl na wizycie za ok tydz.
czy ciągniecie brzucha i takie ćmienie to normalne?

dziękuje wam wszystkim za kciuki i gratulację!!!!

ally28
29-01-13, 21:05
:Hura!:Mania ogromne gratulacje!!!! :Hura!:

a sex to na razie odpuść:)

Mania 85
29-01-13, 21:48
mam pytanie na wage życia :Hyhy: czy lepiej zapobiegawczo brac oprocz luteiny duphaston a jak tak to w jakich ilosciach?bo gin na ta chwile nie wie czy czasem nie mam za niskiego prg bo nie mam norm do swojego prg :( i zastanwaiam sie czy nie lepiej jest suplementować dodatkowo...?:Hmmm...:
czy nadmiar prg moze zaszkodzic?
wczesniej 3 dpt mialam 79ng prg wiec tytlko kazl luteine brac, ale to byly normy z pl a teraz tu maja inne oznaczenia i on nie bedzie wiedzial jaka to wartosc w pzreliczeniu.bolaly mnie wtedy i byly ogromne cycuchy(pewnie prg robil swoje) a teraz cycki zero objawów,moze wlasnie dlatego ze jest za malo prg? blagam doradzcie...czy moge zaszkodzic biorąc np 2 tabl dupka na dzien

lov
29-01-13, 22:07
mam pytanie na wage życia :Hyhy: czy lepiej zapobiegawczo brac oprocz luteiny duphaston a jak tak to w jakich ilosciach?bo gin na ta chwile nie wie czy czasem nie mam za niskiego prg bo nie mam norm do swojego prg :( i zastanwaiam sie czy nie lepiej jest suplementować dodatkowo...?:Hmmm...:
czy nadmiar prg moze zaszkodzic?
wczesniej 3 dpt mialam 79ng prg wiec tytlko kazl luteine brac, ale to byly normy z pl a teraz tu maja inne oznaczenia i on nie bedzie wiedzial jaka to wartosc w pzreliczeniu.bolaly mnie wtedy i byly ogromne cycuchy(pewnie prg robil swoje) a teraz cycki zero mania objawów,moze wlasnie dlatego ze jest za malo prg? blagam doradzcie...czy moge zaszkodzic biorąc np 2 tabl dupka na dzien
mania ja w ciązy brałam dwie tabletki dupka do 16 tg ciąży i nie robili mi co chwila badań na progest dupek pomaga w utrzymaniu ciąży myśle że nie zaszkodzi ja brałam 2 dziennie a teraz po iui lekarz kazał 3dziennie dupki 3dziennie luteiny itd więc .moim zdaniem zazwyczaj bierze się dwa dufastony zapytaj innych dziewczyn .JEŚLI CHODZI O TE PIERSI CZY CIĄGNIĘCIE I TAKIE TAM TO ZAZWYCZAJ TAK JEST TYLKO ,ŻE JAK KTOŚ DUŻO PRZEŻYŁ TO WSZYSTKIEGO SIĘ BOI PAMIĘTAM JAK FIKSOWAŁAM, ŻE STRACE MAŁEGO WYDAJE MI SIĘ ZE TO TYLKO TRACH .BĘDZIE DOBRZE

lov
29-01-13, 22:21
mania a tak na prawde to jak masz rozmawiać z lekarzem zapisuj sobie wszystkie pytania jakie cie trapią na kartce bo potem się zapomina i martwi się człowiek .może smska wyślij lekarzowi jutro z pytankiem .nic mu sie nie stanie jak odpisze.pewnie się krępujesz lekarzowi przeszkadzać ja tez tak miałam ale cóz myśl o sobie i dzidziusiu .

Bożka_
29-01-13, 23:40
dziękuje za te fluidki :*
pzrerażaja mnie tu wyniki w tych laboratoriach ta bhcg w jakis jednostkach E/l , wynik prg to 30 ale nie dowiedzialam sie w jakich jednostkach, i moj gin niezadowolony bo nie wie czy jest ok czy za malo go jest. ale oni tu nie maja takich jednostek jak w pl:( no i mam sie zjawić w pl na wizycie za ok tydz.
dziękuje wam wszystkim za kciuki i gratulację!!!!

No bez jednostek bedzie ciezko...
Mania, progesteron mialas w Polsce 240 nmol/L, tak?
A jakie moga byc jeszcze jednostki niz ng/mL lub greckie mi g/L (trudno to napisac na forum, bo greckie mi sie nie wyswietla. Edytuje, bo znalazlam normy w tych jednostkach http://labogids.uzbrussel.be//P/PROGE001.htm)?
Jezeli zalozyc, ze holenderskie jednostki to greckie mi g/L, to przelicznik jest w przyblizeniu 3.18. Jezeli to te jednostki, to Twoj progesteron wypada 95,4 nmol/L... Tyle tez wypda w ng/mL

Pasiasta
30-01-13, 08:01
Mania cudne wieści :Hura!: gratuluję i 3mam kciuki za ten piękny czas i szczęśliwe rozwiązanie:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

M&M's
30-01-13, 08:25

Mania GRATULATCJE!!!!!!!!!!!!!!
Cudownie !!! Dupek nie zaszkodzi, ale czy masz zapas żeby brać bez przerwy?
Za tydzień wpadasz na wizytę do PL??
Cudownie że Wam się udało - dbaj o siebie a m niech sie przyzwyczaja do wstrzemięźliwości - w końcu po porodzie też będzie musiał troche poczekać;)

Mania 85
30-01-13, 10:07
A jakie moga byc jeszcze jednostki niz ng/mL lub greckie mi g/L (trudno to napisac na forum, bo greckie mi sie nie wyswietla. Edytuje, bo znalazlam normy w tych jednostkach http://labogids.uzbrussel.be//P/PROGE001.htm)?
Jezeli zalozyc, ze holenderskie jednostki to greckie mi g/L, to przelicznik jest w przyblizeniu 3.18. Jezeli to te jednostki, to Twoj progesteron wypada 95,4 nmol/L... Tyle tez wypda w ng/mL

odebralam dzis ten prg i jest wynik 30nmol/l napisalam juz do gina bo uwazam ze jest za niski, caly czas mu to dudniłam że zawsze miałam problemy z prg a on gluchy byl a teraz takie nerwy ze sie trzese

Mania 85
30-01-13, 10:38
rozmawialm z lekarzem i kazal na noc dołączyc jeszcze jedna luteine czyli na dobe 7 mam brac i 4 tabl duphastonu.jezu jak ja sie boje ze pzrez ten niski prg narobilo sie problemow :(
caly czas ma cmienie brzucha lekkie skurcze, boże dlaczego to takie trudne

lov
30-01-13, 10:53
rozmawialm z lekarzem i kazal na noc dołączyc jeszcze jedna luteine czyli na dobe 7 mam brac i 4 tabl duphastonu.jezu jak ja sie boje ze pzrez ten niski prg narobilo sie problemow :(
mania musi być dobrze .ja miałam takie skurcze że wstać nie mogłem pierwszy trymestr .Bierzesz nospe ja brałam lekarz kazał żeby rozkurczać macice czy coś .

Mania 85
30-01-13, 11:03
mania musi być dobrze .ja miałam takie skurcze że wstać nie mogłem pierwszy trymestr .Bierzesz nospe ja brałam lekarz kazał żeby rozkurczać macice czy coś .

nie biorę bo tu nie ma takiego leku, musiałby mi ktos to przesłać,pogadam z ginem co on na to i najwyżej kogoś poproszę.

Ronda
30-01-13, 11:29

to by oznaczało, ze jest bardzo wysoki i nie ma co brac dodatkowo dupka. Zreszta ja brałam np tylko luteine - 10 tab dopochwowo dziennie

Ronda
30-01-13, 11:30

w takim razie stosuj sie do porad gina i staraj sie uspokoic, wyciszyc i nie doszukiwac na kazdym kroku złych objawów. Bedzie dobrze!!!

lov
30-01-13, 11:31
nie biorę bo tu nie ma takiego leku, musiałby mi ktos to przesłać,pogadam z ginem co on na to i najwyżej kogoś poproszę.

mania są dwa rodzaje normalna i forte czyli mocniejsza .ja nie chciałam się szpikować lekami a lekarz wytłumaczył mi ,że trzeba żeby macica nie przyzwyczajała się do sk por .ale nie martw się mi się udało to i tobie się uda .połuż się dzieciaku na kanapie a najlepiej kimnij sobie i nie denerwuj się .Pamiętaj tak jak już mówiłam czasem normalne objawy ciązy bo zazwyczaj ciągnie i kuje dla nas długo starających są czyms więcej .wiesz ja na synka też czekałam dobrych kilka lat .MA BYĆ DOBRZE I JUŻ PAMIĘTAJ

Mania 85
30-01-13, 15:37
Dzięki za dodawanie otuchy :Stres: przespałam się troche i caly czas siedzę lub leżę mało chodzę.
Najgorsze jest to że każda opisuje że pierwszymi objawami w pobliżu testowania są obrzmiałe bolące i tkliwe piersi, a ja tego nie mam wogóle, miałm tak kilka dni temu jak pewnie mój poziom prg był wyższy a teraz wszystko mineło.Dziewczyny a ile dni po podaniu 3 dniowego zarodka on sie implantuje?Czy to że moj wynik prg z wczoraj byl taki niski moze nic nie zaszkodzić?dziś rano juz zaaplkiowalam więcej luteiny i wzielam dupka więc pewnei już idzie do gory we krwi. jeja tak się boję że maluch pzrestal sie rozwijac :( większosc dnia ćmi mnie brzuch , a kuzynka juz wyslala mi nospę więc jak za2-3 dni dostane to zaczne brać.

Mania 85
30-01-13, 15:45

tak miałam 240nmol/l (78ng/ml) prg tylko ze to bylo w 3dpt a wczoraj miałam 10dpt i wynik 30nmol/l.
a nie spotkalam sie nigdy z jedostkami E/l a tak tu oznaczaja całkowita betę, bo mój wynik to totall bhcg 23 E/l. i nawet moij gin niewie co to za jednostki ale na wynikach bylo ze to ciąża bo powyzej 2 mowi sie o ciąży.

kulkaMM
30-01-13, 15:54
Mania mnie piersi też jakoś specjalnie nie bola.... przed spodziewana data @ owszem a później to w krzyzu mnie łupało i łupie do teraz, a UU nie bola wcale, sutki może rzeczywiście są troche inne, ale jak sie mocniej za nie złapie a tak to leze bez stanika i nie czuje jakiegoś dyskomfortu jak dziewczyny opisywały, że nie mogły sie dotknąć bo wszytsko sprawiało ból a mimo to betka ładnie mi rośnie. Każda z nas jest inna, ja np miałam 3 dniową wieczoną biegunke, myślałam, że to zatrucie. wiem jak jest Ci trudno, jesteś po inv, mi trafił sie naturalsik, ale stres jest tak samo dużo, brzuch mnie nie ćmi, ale czuje to jakieś kłucie, raz z prawej raz z lewej i dziś taki mały ucisk bardzo nisko, koło wzgórka, az do BAAD pisałam czy to normalne. Stresuje sie równie mocno, leze, odpoczywam i zachowuje sie jak emerytka, Tobie polecam to samo i uwierz kochana w ten cud pod sercem....bo ja wychodze z założenia że co ma być to będzie i nie mam na to wpływu, dlatego stres na pewno nam nie pomoże, tylko wiara i musimy dbać o siebie najlepiej jak potrafimy. Głowa do góry !!!

Mimi.
30-01-13, 17:26
Ale się tu dzieje :Wow!:

Mania gratulacje wielgachne :Radocha::Radocha::Radocha:

mama80
30-01-13, 17:49

Mania GRATULACJE!!!!:Hura!::Wow!:

Dbaj o siebie, nie zamartwiaj się!!! Będzie dobrze!

Madziorex
30-01-13, 19:55
I ode mnie gratulacje :) Jak się stresujesz to mozesz kontrolnie bete sprawdzić i zobaczyc jak przyrasta. Przyrost wyjdzie bez wględu na jednostki, a to przyrost, a nie wartość bezwzględna, jest ważny.

Ronda
30-01-13, 19:58
Dzięki za dodawanie otuchy :Stres: przespałam się troche i caly czas siedzę lub leżę mało chodzę.
Najgorsze jest to że każda opisuje że pierwszymi objawami w pobliżu testowania są obrzmiałe bolące i tkliwe piersi, a ja tego nie mam wogóle, miałm tak kilka dni temu jak pewnie mój poziom prg był wyższy a teraz wszystko mineło.Dziewczyny a ile dni po podaniu 3 dniowego zarodka on sie implantuje?Czy to że moj wynik prg z wczoraj byl taki niski moze nic nie zaszkodzić?dziś rano juz zaaplkiowalam więcej luteiny i wzielam dupka więc pewnei już idzie do gory we krwi. jeja tak się boję że maluch pzrestal sie rozwijac :( większosc dnia ćmi mnie brzuch , a kuzynka juz wyslala mi nospę więc jak za2-3 dni dostane to zaczne brać.

jesli chodzi o cycochy to mnie w ogóle nie bolały ani nic i tez sie zastanawiałam dlaczego. Bolec to mnie zaczeły jakos mc temu ;) co do no-spy to nie zaszkodzi, sama biore teraz 3x dziennie. Nie martw sie i nie wmawiaj sobie nic złego!Bedzie dobrze :Kciuki:

Ronda
30-01-13, 19:59
I ode mnie gratulacje :) Jak się stresujesz to mozesz kontrolnie bete sprawdzić i zobaczyc jak przyrasta. Przyrost wyjdzie bez wględu na jednostki, a to przyrost, a nie wartość bezwzględna, jest ważny.

bardzo dobra rada :) ja sprawdzałam do 5 razy :D

Bożka_
30-01-13, 21:23
a nie spotkalam sie nigdy z jedostkami E/l a tak tu oznaczaja całkowita betę, bo mój wynik to totall bhcg 23 E/l. i nawet moij gin niewie co to za jednostki ale na wynikach bylo ze to ciąża bo powyzej 2 mowi sie o ciąży.

No i zagadka rozwiazana :) Jak ja lubie takie łamigłowki :) Tez nie spotkalam sie z jednostkami E/L, ale troche poglowkowalam i wpadlam na to, co to za jednostka! Bete podaje sie rowniez w jednostkach U/L, przy czym U jest skrotem od unit. Unit po niemiecku to Einheit, po szwedzku Enhet, wiec wpadlam, ze moze po holendersku unit zaczyna sie tez na E. No i sie zaczyna: Eenheid. Mysle, ze Twoja beta jest w U/L!

laurka
30-01-13, 22:36
Mania, ale cudowna nowina!!!
GRATULUJĘ i cieszę się razem z Tobą!
no i oczywiście trzymam kciuki, żeby beta rosła, progesteron był w normie ciążowej, a malutek rozwijał się zdrowo!!! :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

laurka
30-01-13, 22:38
Lidzia, a Tobie suwaczek pędzi...
matko z bliźniakami...
i doczytałam, że maluchy już Ci uciskają to i owo ;)
są szanse na aktualną fotkę mieszkanka?
jak sprawa z imionami? macie typy?
trzymam kciuki za jutrzejsze usg! :Kciuki::Kciuki: :Kciuki::Kciuki:

Ronda
30-01-13, 22:46
Lidzia, a Tobie suwaczek pędzi...
matko z bliźniakami...
i doczytałam, że maluchy już Ci uciskają to i owo ;)
są szanse na aktualną fotkę mieszkanka?
jak sprawa z imionami? macie typy?
trzymam kciuki za jutrzejsze usg! :Kciuki::Kciuki: :Kciuki::Kciuki:

no pedzi pędzi :) Tobie zreszta jeszcze bardziej ;)
na fotke szanse sa, moze jutro sobie zrobię:) jesli chodzi o imiona to nie wiem, zacznie sie jak poznamy płcie :) moze na jutzrejszym usg :Cwaniak:

laurka
30-01-13, 22:46
Lidzia, jeszcze post nie w temacie wątku, ale w temacie, który sama poruszyłaś, więc sobie pozwolę...

hybrydy...
piszesz, że trzymają Ci się 3 tygodnie. naprawdę? i nie przeszkadzają Ci odrosty czy je zamalowujesz?
kupiłam sobie w grudniu na grouponie hybrydki. kciuki wytrzymały 8 dni...
teraz do sesji zrobiłam na naszej wsi i widzę, że są dużo lepsze, choć regularna cena była taka jak bielska cena w grouponie (75% ceny normalnej... :Fiu fiu:).

Ronda
30-01-13, 22:56
Lidzia, jeszcze post nie w temacie wątku, ale w temacie, który sama poruszyłaś, więc sobie pozwolę...

hybrydy...
piszesz, że trzymają Ci się 3 tygodnie. naprawdę? i nie przeszkadzają Ci odrosty czy je zamalowujesz?
kupiłam sobie w grudniu na grouponie hybrydki. kciuki wytrzymały 8 dni...
teraz do sesji zrobiłam na naszej wsi i widzę, że są dużo lepsze, choć regularna cena była taka jak bielska cena w grouponie (75% ceny normalnej... :Fiu fiu:).

od czerwca zeszłego roku robie co 3 tygodnie i generalnie wytrzymuja choc zdarza sie, ze przemaluje jesli odprysnie tu i ówdzie :) odrosty tez choc w sumie jak nie chodze teraz do pracy to az tak te odrosty mi nie przeszkadzają :) generalnie jestem zadowolona i juz niedługo zaczne robic nogi coby na szpital byc przygotowaną :Hyhy: jesli chodzi o cene to płace 60 zl

laurka
30-01-13, 23:05
od czerwca zeszłego roku robie co 3 tygodnie i generalnie wytrzymuja choc zdarza sie, ze przemaluje jesli odprysnie tu i ówdzie :) odrosty tez choc w sumie jak nie chodze teraz do pracy to az tak te odrosty mi nie przeszkadzają :) generalnie jestem zadowolona i juz niedługo zaczne robic nogi coby na szpital byc przygotowaną :Hyhy: jesli chodzi o cene to płace 60 zl

w bielsku jakoś 55 albo i 70 zł.
a u nas 32 zł :Hyhy:
w bielsku za 30 zł to robią zwykły manicure.
są jednak zalety wsiowego życia ;)

ps: a hybrydy można mieć przy porodzie?
bo tipsów nie i chyba nawet pomalowane paznokcie nie są możliwe...
chodzi o to, że po paznokciach widać, jak się dzieje coś złego (one sinieją).

Ronda
31-01-13, 00:24

w sumie to nie wiem :Hmmm...: pamietam jak dwie moje kolezanki opowiadały, ze przed wyjadem na porodówke malowały paznokcie u stóp wiec myslałam, ze mozna :Niepewny: musze sie zorientowac

Paulinka Z
31-01-13, 06:50
w sumie to nie wiem :Hmmm...: pamietam jak dwie moje kolezanki opowiadały, ze przed wyjadem na porodówke malowały paznokcie u stóp wiec myslałam, ze mozna :Niepewny: musze sie zorientowac

Raczej bym sobie darowała...u mnie na pewno nie można mieć nawet pomalowanych paznokci. Zresztą przez najbliższy czas po porodzie zapewne nie będziesz miała czasu na oglądanie paznokci ;)

monika3r
31-01-13, 08:01
Ronda Ależ ten czas pędzi:Wow!: Połowa za Tobą, pewnie już się dzieciaki nieźle po brzuszku rozciągają:Hyhy: Czekam na wieści, co mają miedzy nóżkami:Buziaki: i na zdjęcie "domku".
Mania Gratulacje! Fiś na poczatku ciąży rzecz normalna, ale trzeba tez wierzyć w to maleństwo, że jest uparte i zostanie z mamusią, po to by po drugiej stronie brzucha za kilka miesięcy dać prawdziwego czadu i mnóstwo powodów do radości! Będzie dobrze, zaufaj lekarzowi.

lov
31-01-13, 08:36

dziewczyny proponuję zakup lampy uv wypasiona w granicach 90zł baza pod hybryde 20zł lakier hybrydowy w granicach 15 20 zł żl nawierzchniowy ok 15 i macie na dobre kilka miesięcy bardzo prosto się to robi .Oczywiście jak się komuś chce bo jasne że wygodniej sobie pójść i zrobić ,ale lakier do paznokci to już można zastąpić hybrydą to czemu się w nią nią nie wyposażyć to tylko malowanie a nie budowanie paznokcia żelem ,polecam zajmuje się tym od 10 lat(oczywiście wymieniam wam w miare tańsze marki produktów kwestia gustu)pozdrawiam

Ronda
31-01-13, 09:37
dziewczyny proponuję zakup lampy uv wypasiona w granicach 90zł baza pod hybryde 20zł lakier hybrydowy w granicach 15 20 zł żl nawierzchniowy ok 15 i macie na dobre kilka miesięcy bardzo prosto się to robi .Oczywiście jak się komuś chce bo jasne że wygodniej sobie pójść i zrobić ,ale lakier do paznokci to już można zastąpić hybrydą to czemu się w nią nią nie wyposażyć to tylko malowanie a nie budowanie paznokcia żelem ,polecam zajmuje się tym od 10 lat(oczywiście wymieniam wam w miare tańsze marki produktów kwestia gustu)pozdrawiam

ja jestem ułomna w tych sprawach i zwykłym lakierem sama nie potrafie sobie ładnie pomalowac. Do tego te skórki itd :Boje się: to nie dla mnie ;) poza tym mam okazje wyjsc z domu i dac sie komus mną zająć :)

margaretka7
31-01-13, 09:52
Mania mnie piersi też jakoś specjalnie nie bola.... przed spodziewana data @ owszem a później to w krzyzu mnie łupało i łupie do teraz, a UU nie bola wcale, sutki może rzeczywiście są troche inne, ale jak sie mocniej za nie złapie a tak to leze bez stanika i nie czuje jakiegoś dyskomfortu jak dziewczyny opisywały, że nie mogły sie dotknąć bo wszytsko sprawiało ból a mimo to betka ładnie mi rośnie. Każda z nas jest inna, ja np miałam 3 dniową wieczoną biegunke, myślałam, że to zatrucie. wiem jak jest Ci trudno, jesteś po inv, mi trafił sie naturalsik, ale stres jest tak samo dużo, brzuch mnie nie ćmi, ale czuje to jakieś kłucie, raz z prawej raz z lewej i dziś taki mały ucisk bardzo nisko, koło wzgórka, az do BAAD pisałam czy to normalne. Stresuje sie równie mocno, leze, odpoczywam i zachowuje sie jak emerytka, Tobie polecam to samo i uwierz kochana w ten cud pod sercem....bo ja wychodze z założenia że co ma być to będzie i nie mam na to wpływu, dlatego stres na pewno nam nie pomoże, tylko wiara i musimy dbać o siebie najlepiej jak potrafimy. Głowa do góry !!!

Kulka to był naturalsik jednak :Wow!::Wow!::Wow!: przepraszam ale ja nie w temacie..... Gratuluję w takim razie tego cudu :Hura!:

ja jestem ułomna w tych sprawach i zwykłym lakierem sama nie potrafie sobie ładnie pomalowac. Do tego te skórki itd :Boje się: to nie dla mnie ;) poza tym mam okazje wyjsc z domu i dac sie komus mną zająć :)

O rany ja też: skórki, malowanie, brrr nie umiem i nie lubię się tym zajmować.....

Mania 85
31-01-13, 11:03
kochane byłam dziś na becie ponownej i prg, trzymajcie kciuki pliiissss bo ja zaraz chyba zapadnę sie pod ziemię z nerwów. wstałam o 4 w nocy bo mi sie siurkać chcialo i przy okazji test zrobiłam ponowny i nadal jest tylko cień, a liczyłam na mocniejsza krechę. jezeli ost @ mialam 4 stycznia a transfer 3 dniowego maleństwa 19 stycznia to ktory to tydz ciąży i czy test nie powinien juz wyjść wyrazny?
mam nadziję ze prg poszedl do gory , od wczoraj mam straszne mdłości draznia mnie zapachy i mam taka kluche jakby w gardle tak jakby mnie ściskało tam cos. ale może to pzrez te zwiększona daqwke luteiny do 8 na dobe i po tym dupku 2x2 dziennie?prg wywoluje takie efekty mdlosci itp?

chcialam sobie temp zmierzyc i wiece co :Strach:errror sie wyswietla hi hi chyba go zalałam...domyslacie się czym :Hyhy:

Mania 85
31-01-13, 11:12
No i zagadka rozwiazana :) Jak ja lubie takie łamigłowki :) Tez nie spotkalam sie z jednostkami E/L, ale troche poglowkowalam i wpadlam na to, co to za jednostka! Bete podaje sie rowniez w jednostkach U/L, przy czym U jest skrotem od unit. Unit po niemiecku to Einheit, po szwedzku Enhet, wiec wpadlam, ze moze po holendersku unit zaczyna sie tez na E. No i sie zaczyna: Eenheid. Mysle, ze Twoja beta jest w U/L!

Bozka to czy przyjąć że e/l to to samo co u/l to czy w 10dpt wynik 23 to ok?
Martwię się czy ten prg nie narobił problemow skoro byl taki niski, dzieciątko moze sobie poradzic przy tak niskim prg 30nmol/l?

Mania 85
31-01-13, 11:21
Ale mnie ciekawość zżera co tam u Rondzi w domku mieszka...ja obstawiam że dwie dziewuszki, bo ta beta taka wysoka była od początku :Hmmm...:ale i też na parkę stawiam,bo by było rozkosznie :Fiu fiu:

margaretka7
31-01-13, 11:57
Martwię się czy ten prg nie narobił problemow skoro byl taki niski, dzieciątko moze sobie poradzic przy tak niskim prg 30nmol/l?

Kurcze Mania nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że u dziewczyn po in vitro z tego co kojarzę na początku takie bety właśnie wychodziły.... A progesteron, ja jak badałam jak dowiedziałam się o ciąży też miałam 30 za niski nie był, brałam 2 dupki dziennie no ale ja miałam ciążę naturalną więc nie wiem jak to się ma IV.

margaretka7
31-01-13, 11:58
A ten bladzioch choć ciut mocniejszy od tego poprzedniego?

Ronda
31-01-13, 12:16
Kurcze Mania nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że u dziewczyn po in vitro z tego co kojarzę na początku takie bety właśnie wychodziły.... A progesteron, ja jak badałam jak dowiedziałam się o ciąży też miałam 30 za niski nie był, brałam 2 dupki dziennie no ale ja miałam ciążę naturalną więc nie wiem jak to się ma IV.

po ostatnim transferze moja beta była wysoka i progesteron tez (no ale ja mam bliznieta) ale faktycznie dziewczyny miały bardzo niskie bety, np. Żożo :) tak wiec Mania skoro poszłas na powtórke bety to nam nie pozostaje nic innego jak ściskac kciuki :Kciuki:

a ja dzisiaj mam wizyte o 18.30 i moze faktycznie cos sie uda wylukac bo samą mnie ciekawosc zżera kto mieszka w moim brzuchalu :)

kulkaMM
31-01-13, 12:38
Bede czekać z Tobą Rondzia bo jestem równie ciekawa jak Ty :D

Bożka_
31-01-13, 12:57
Manius, nie da sie tak do konca na to pytanie odpowiedziec. Liczy sie przyrost za co mocno trzymam kciuki! :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:
Problem w tym, ze jednostka U/L czasami oznacza dokladnie to samo, co IU/L ("I" oznacza international i czesto laby sobie po prostu litere "I" odpuszczaja), a czasami cos innego (ze ma sie wlasny Unit i nie stosuje sie International Unit).
Powiem tylko tyle, ze w obu przypadkach Twoja beta jest w zupelnie w porzadku!

Bożka_
31-01-13, 13:03
Rondzia, Ty juz wlasciwie jestes w drupiej polowie ciazy zwazywszy na to, ze blizniaki rozwiazuje sie wczesniej! Ale to zlecialo!
Tez jestem ciekawa, kto u Ciebie w brzuchu siedzi :)

Ronda
31-01-13, 13:07
Rondzia, Ty juz wlasciwie jestes w drupiej polowie ciazy zwazywszy na to, ze blizniaki rozwiazuje sie wczesniej! Ale to zlecialo!
Tez jestem ciekawa, kto u Ciebie w brzuchu siedzi :)

to fakt- zleciało :) jesli dzisiaj sie nie dowiemy to jest szansa, ze za tydzien w srode juz tak bo idziemy na 4D :)

margaretka7
31-01-13, 13:15
po ostatnim transferze moja beta była wysoka i progesteron tez (no ale ja mam bliznieta) ale faktycznie dziewczyny miały bardzo niskie bety, np. Żożo :) tak wiec Mania skoro poszłas na powtórke bety to nam nie pozostaje nic innego jak ściskac kciuki :Kciuki:

a ja dzisiaj mam wizyte o 18.30 i moze faktycznie cos sie uda wylukac bo samą mnie ciekawosc zżera kto mieszka w moim brzuchalu :)
no właśnie wiem, że Ty wysoką miałaś ale że dwójeczke nosisz to Ciebie nie brałam pod uwagę, bardziej właśnie u ŻoŻo taką pamiętam i chyba jeszcze u kogoś.....

Rondzia za wizytę i spotkanie z maleństwami:)

Bożka_
31-01-13, 13:26

A tak jeszcze rozmyslam w sprawie progesteronu... Wiadomo, ze progesteron jest wytwarzany przez cialko zolte, a nastepnie przez tworzace sie lozysko. No ale przy IVF nie ma sie owulacji, a co za tym nastepuje cialka zoltego? To zrodlem progesteronu przy IVF jest tylko sztuczna suplementacja? W 10 dpt lozysko dopiero sie tworzy, wiec wydaje sie naturalne, ze progesteron w tym momencie nie jest wysoki. Wydaje mi sie, ze w 10 dpt nie mozna patrzec na normy z I trymestru ciazy, tylko na normy z fazy lutelanej (ktora w koncu jest faza optymalna na zagniezdzenie zarodka). Moja logika mi podopowiada, ze Twoj progesteron jest w porzadku i wystarczajacy na utrzymanie zarodka!

Mania 85
31-01-13, 14:38
A tak jeszcze rozmyslam w sprawie progesteronu... Wiadomo, ze progesteron jest wytwarzany przez cialko zolte, a nastepnie przez tworzace sie lozysko. No ale przy IVF nie ma sie owulacji, a co za tym nastepuje cialka zoltego? To zrodlem progesteronu przy IVF jest tylko sztuczna suplementacja? W 10 dpt lozysko dopiero sie tworzy, wiec wydaje sie naturalne, ze progesteron w tym momencie nie jest wysoki. Wydaje mi sie, ze w 10 dpt nie mozna patrzec na normy z I trymestru ciazy, tylko na normy z fazy lutelanej (ktora w koncu jest faza optymalna na zagniezdzenie zarodka). Moja logika mi podopowiada, ze Twoj progesteron jest w porzadku i wystarczajacy na utrzymanie zarodka!

nie wiem czy jest tak jak piszesz, ale mam andziję że tak jest!na poczatku po punkcji zaczelam luteine 3x2 zeby prg zaczal rosnac we krwi i mialam na poczatku 78ng gin uznal z ewynik imponujacy teraz jak powtorzylam w 10dpt to mialam tylko 30nmol czyli w ng niecałe 10! i gin stwierdzil ze stanowczo za niski bo po zagniezdzeniu zarodek wytwarza juz swoj prg ale nie na tyle aby to wystarczylo i trzeba suplementowac. tu w wynikach dostalam ze faza lutealna jest w granicach 3,8-51.

Mania 85
31-01-13, 14:46

pewnie mialas 30ng wiec wtedy jest ok, inaczej to sie ma w nmol/l.

Mimi.
31-01-13, 15:01
Mania ( :Wstyd: ) za betę :Kciuki:

Rondzia aż nie mogę doczekać się kto w brzusiu mieszka :Wow!:

Mania 85
31-01-13, 16:54
Kulka za betę :Kciuki:

Rondzia aż nie mogę doczekać się kto w brzusiu mieszka :Wow!:

oj chyba kuleczka bety nie robi? a jak tak to jak to uciekło mojej uwadze :Niepewny:

Ronda
31-01-13, 16:59
oj chyba kuleczka bety nie robi? a jak tak to jak to uciekło mojej uwadze :Niepewny:

no raczej uciekło bo Kulka ma swój watek, na którym pisze o swojej becie :) http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/216311-Moja-smutna-historia/page47

78676465478
31-01-13, 17:07

Ale czadzik....MANIA- dopiero teraz wyczytałam,że ty mamuśką zostaniesz.....:Wow!:
Co do progesteronu- mój lekarz mówił,że progesteron wytwarza się dopiero koło 16 tc, i do tego czasu powinno sie go sztucznie podnosić, jak jest niski...

LIDZIA- Ty masz dziś wizytę, tak??Trzymam kciuki za parkę i proszę o nową porcję wirusków.:Cwaniak:

Mimi.
31-01-13, 17:33

no raczej uciekło bo Kulka ma swój watek, na którym pisze o swojej becie :) http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/216311-Moja-smutna-historia/page47

Oooo losie ale jestem zakręcona :Wstyd:... coś pomieszałam :Wstyd:

Dobra kibicuję Rondzi... za parkę :Kciuki:

Mani.... Kulce... BADD... Maritce ... :Kciuki:

morzenadziei
31-01-13, 18:47
tak nie w temacie watku mam pytanko jaki podklad i hybrydy polecasz najbardziej oczywiscie z tych tanszych

rondzia mocno kciuki za parke :)

mania 85 :Kciuki:

Ronda
31-01-13, 20:21
jestesmy po usg i raczej u nas beda 2 dziewczyny :Wow!: jedna na pewno, druga na 80% :Wow!: to przełamałam chlopaków na czerwcówkach :Hyhy: jedna wazy ok 280 gr, a druga ok 300 :D serducha bija, dziewczyny sie wierca tak, ze ok :) no i dowiedziałam sie, ze na 90% bedzie cesarka i chyba sie nawet ciesze bo bede spokojniejsza :) tyle sie nasłuchałam ostatnio złych historii nt. naturalnych porodów blizniąt. No i no-spe doraznie, na hemoroidy czopki i mam zrobic sobie ekg bo mnie cos mrowi z lewej strony. Prawdopodobnie to ucisk na narzady ale dla spokoju mam to ekg zrobic. Na nastepna wizyte mocz, morfologie, tsh i toxo :) nastepna wizyta 21 luty a juz w srode 4D :Wow!: alez jestem podekscytowana :Fiu fiu: a, no i na szkołe rodzenia mam zakaz, na cwiczenia jakiekolwiek tez, zwolnienie w pracy nadal, na sex przyzwolenie ale bardzo delikatnie i nie za czesto :Fiu fiu: cos i tak czuje, ze mój przewrazliwiony m nie bedzie chciał ryzykowac :Foch: ale co tam i tak sie ciesze :D:D:D:D

Carlain
31-01-13, 20:39
Gratuluję Rondzia!!!! Ale fajnie! Dwie dziewczyny :Wow!::Wow!::Wow!:

weronika.
31-01-13, 21:03
aaaaaaaaa:Wow!::Wow!: dziewczyny super!!!!
gratulacje wielkie :)dziewczyny są superanckie :D

banita
31-01-13, 21:08
Rondzia, gratuluję dziewuszek :Wow!:

Ronda
31-01-13, 21:24
dzieki dziewczyny :D na 200% bede wiedziała w srode :)

laurka
31-01-13, 21:30
dzieki dziewczyny :D na 200% bede wiedziała w srode :)

:Fiu fiu: na 200% to chyba jednak w czerwcu :Hyhy:

ale wierzę, że się cieszysz, tym bardziej, że jest dobrze u Twoich dzieciątek :)

czemu masz zakaz na szkołę rodzenia? przecież ćwiczeń nie trzeba wykonywać, a wykłady bywają naprawdę ciekawe.

Ronda
31-01-13, 21:35
:Fiu fiu: na 200% to chyba jednak w czerwcu :Hyhy:

ale wierzę, że się cieszysz, tym bardziej, że jest dobrze u Twoich dzieciątek :)

czemu masz zakaz na szkołę rodzenia? przecież ćwiczeń nie trzeba wykonywać, a wykłady bywają naprawdę ciekawe.

dlatego, ze ja od poczatku ciazy mam prikaz siedzenia w chałupie, jesli chodze to jak emerytka i generalnie jak najmniej ruchów ywkonywac, jak najwiecej lezec. Jak to dzis ujał pan prof - to ciaza blizniacza, z zapłodnienia ivf czyli nie do konca pewna i bezpieczna wiec moja decyzja czy mi na szkole bardziej zalezy czy na dzieciach. Odpowiedz jest jasna i tyle. Oponowałam troche, ze bede siedziała itd,a on tylko wzdychnał z rezygnacja i powiedział, ze jestem dorosła ale ze jednak powinnam zrozumiec zagrozenie. No wiec dam sobie siana.
Wiadomo, ze na 200% w czerwcu ale ty jeszcze tez nie urodzilas a pewna jestes, ze Iwo ;) wiec mysle, ze i ja bardziej pewna bede po tym 4D :)

ally28
31-01-13, 21:42
Ronda gratuluję dziewczynek!!!:Wow!: :Hura!:
to nie mozesz na spacery również chodzić? co ten doktorek taki zachowawczy? chyba, ze teraz w sezonie zimowym? wiosną też nie będziesz mogła wychodzić? ale skoro tak mówi, to się trzeba słuchać :) CC dobre rozwiązanie.

Ronda
31-01-13, 21:47
Ronda gratuluję dziewczynek!!!:Wow!: :Hura!:
to nie mozesz na spacery również chodzić? co ten doktorek taki zachowawczy? chyba, ze teraz w sezonie zimowym? wiosną też nie będziesz mogła wychodzić? ale skoro tak mówi, to się trzeba słuchać :) CC dobre rozwiązanie.

im blizej porodu tym zakazy mniejsze ;) na spacery moge ale krótkie.

Mania 85
31-01-13, 21:48

:Wstyd: ale ze mnie duuuu....pa .no tak teraz zauwazylam ze ma piekną betę.Kuleczko gratuluję :Wow!:

laurka
31-01-13, 21:49
dlatego, ze ja od poczatku ciazy mam prikaz siedzenia w chałupie, jesli chodze to jak emerytka i generalnie jak najmniej ruchów ywkonywac, jak najwiecej lezec. Jak to dzis ujał pan prof - to ciaza blizniacza, z zapłodnienia ivf czyli nie do konca pewna i bezpieczna wiec moja decyzja czy mi na szkole bardziej zalezy czy na dzieciach. Odpowiedz jest jasna i tyle. Oponowałam troche, ze bede siedziała itd,a on tylko wzdychnał z rezygnacja i powiedział, ze jestem dorosła ale ze jednak powinnam zrozumiec zagrozenie. No wiec dam sobie siana.
Wiadomo, ze na 200% w czerwcu ale ty jeszcze tez nie urodzilas a pewna jestes, ze Iwo ;) wiec mysle, ze i ja bardziej pewna bede po tym 4D :)

aaa, no to rozumiem. w sumie sama jestem w ciąży wysokiego ryzyka :Boje się:

co do pewności Iwa, to widziałam jajuszka na własne oczy 3 razy.
i tak mi się wydaje, że jednak jajka są jakieś bardziej wyraziste i można nabrać pewności. gorzej z pipusią. to tylko dziurka, w której światło może się załamać, której może nie być widać... no wiesz...
po drugie wiem, że lekarze częściej mylą się w drugą stronę, czyli z prawie pewnej dziewczynki rodzi się chłopczyk z jajuszkami jak malowane :)

no ale jak Twój profesor daje tak wysoką pewność na jedną córę i dość dużą na drugą, to dobrze jest :)

Mania 85
31-01-13, 21:57
jeja ale miałam nosa Rondzia kurcze przecudnie!!!!dwie księżniczki, małżonek pewnie już dumny że będzie miał takie 3 piekności, nie odgoni adoratorów w przyszłości :Hyhy: i też uważam że cc jest idealnym rozwiązaniem przy ciążach mnogich.

Ronda
31-01-13, 21:59
aaa, no to rozumiem. w sumie sama jestem w ciąży wysokiego ryzyka :Boje się:

co do pewności Iwa, to widziałam jajuszka na własne oczy 3 razy.
i tak mi się wydaje, że jednak jajka są jakieś bardziej wyraziste i można nabrać pewności. gorzej z pipusią. to tylko dziurka, w której światło może się załamać, której może nie być widać... no wiesz...
po drugie wiem, że lekarze częściej mylą się w drugą stronę, czyli z prawie pewnej dziewczynki rodzi się chłopczyk z jajuszkami jak malowane :)

no ale jak Twój profesor daje tak wysoką pewność na jedną córę i dość dużą na drugą, to dobrze jest :)

no jedna miała ewidentnie nózki rozłozone w nasza strone i nic tam nie majtało, co wiecej było widac szparke :)
zobaczymy. Od poczatku mówilam, ze dla mnie płec nie gra zadnej roli bo za długo sie starałam by wybrzydzac. Po drugie, z tego samego powodu nie robie tragedii, ze nie moge do szkoły chodzic i tyle :) przyjmuje to z usmiechem na pysku bo jestem szczesliwa, ze jestem w ciazy, ciesze sie kazdym dniem, staram sie byc zrelaksowana i wypoczeta i mam nadzieje, ze moje dzieci dzieki temu tez beda spokojne i nie znerwicowane jak juz sie urodzą :) oby tylko były zdrowe :)

Ronda
31-01-13, 22:01
jeja ale miałam nosa Rondzia kurcze przecudnie!!!!dwie księżniczki, małżonek pewnie już dumny że będzie miał takie 3 piekności, nie odgoni adoratorów w przyszłości :Hyhy: i też uważam że cc jest idealnym rozwiązaniem przy ciążach mnogich.

:) no cieszy sie :) tak jak mówie - my nie gadalismy o tym co bysmy chcieli :) czekalismy co powie lekarz z przeswiadczeniem, ze cokolwiek to bedzie to my bedziemy kochac całym sercem :) najbardziej ciesza sie obie babcie, bo jak dotad obie maja tylko wnuczkow wiec sa całe happy :D

Madziorex
31-01-13, 23:46
Rondzia - gratuluję 2 dziewczynek :) A tatuś to pewnie kompeltnie oszaleje jak się pojawią. Dobrze, że dwie, to jest szansa, że obu nie rozpieścice za bardzo :) A szkoły rodzenia nie żałuj, masz dużo czasu, to samo sobie przeczytasz i w necie znajdziesz.

Mania - miałam nadzieję, że wieczorem wyniki już będą. Trzymam dalej, ale do kiedy?

Paulinka Z
01-02-13, 06:58
Kurcze Natula mnie woła i nie wiem...dwie dziewczynki? :D
Później poczytam

Edit. SUPEROWO, że wszystko ok.

ztforka
01-02-13, 09:31
Gratulacje!!! Jak będą chociaż trochę do mamusi podobne, to Twój M oszaleje w okresie dojrzewania, jak będą się ciągle adoratorzy kręcić :Fiu fiu: Oby tylko Ksawa miotłą nie przeganiał ;)

P.S. Może mi się uda jakąś cieplejszą wiosną zobaczyć Ciebie z brzuchem na kawie/czekoladzie? :)

paszulka
01-02-13, 10:01
O rany ale się dzieje!
Gratulacje świeżo upieczonym mamusiom!
Rondzia córcie są super!! Wiem coś o tym! ;) Gratuluję bardzo!
Laurko kurcze to już finish.... ale ten czas zasuwa!
Ztforka urodziła?! Gratulacje!! I gdzie ten niż demograficzny jak tutaj tak się wyrabia!! ;)

Co do pazurów to mam lampę, nakładam sobie sama hybrydę. Nawet przedłużałam sobie pazury na szablonach kilka razy. Teraz mam krótkie z kolorkiem na górze. Trzymają się długo ale trzymam je maks 2 tygodnie ze względu na odrosty. Na kosmetyczkę nie miałabym ani czasu ani pieniędzy a tak w pół godzinki raz na jakiś czas mam fajne pazury, których nie muszę "wietrzyć" przez godzinę, aby się nie odcisnęły. Polecam!

bzzy
01-02-13, 10:48
Rondzia gratuluję dziewczynek :Hura!: wspaniałę wiadomości. Cieszę się że ciąża przebiega dobrze i twoje szkraby szybko rosną i są zdrowe. I dobrze piszesz odpoczywaj ile wlezie bo później nie będziesz miała na to czasu ...:Hyhy:
Pozdrawiam

margaretka7
01-02-13, 10:53
jestesmy po usg i raczej u nas beda 2 dziewczyny :Wow!: jedna na pewno, druga na 80% :Wow!: to przełamałam chlopaków na czerwcówkach :Hyhy: jedna wazy ok 280 gr, a druga ok 300 :D serducha bija, dziewczyny sie wierca tak, ze ok :) no i dowiedziałam sie, ze na 90% bedzie cesarka i chyba sie nawet ciesze bo bede spokojniejsza :) tyle sie nasłuchałam ostatnio złych historii nt. naturalnych porodów blizniąt. No i no-spe doraznie, na hemoroidy czopki i mam zrobic sobie ekg bo mnie cos mrowi z lewej strony. Prawdopodobnie to ucisk na narzady ale dla spokoju mam to ekg zrobic. Na nastepna wizyte mocz, morfologie, tsh i toxo :) nastepna wizyta 21 luty a juz w srode 4D :Wow!: alez jestem podekscytowana :Fiu fiu: a, no i na szkołe rodzenia mam zakaz, na cwiczenia jakiekolwiek tez, zwolnienie w pracy nadal, na sex przyzwolenie ale bardzo delikatnie i nie za czesto :Fiu fiu: cos i tak czuje, ze mój przewrazliwiony m nie bedzie chciał ryzykowac :Foch: ale co tam i tak sie ciesze :D:D:D:D

Napiszę i tu:

CUDOWNIE :Wow!:

GRATULACJE!!!

M&M's
01-02-13, 11:14
Ronduś gratuluję:Wow!:
Fajnie że znacie płeć jaka by ona nie była teraz możesz szaleć z zakuami:Wow!: normalnie ciesze się za ciebie z tych wszystkich zakupów :Wow!:
ja wszsytko mam, wiec mi wystarcza wzdychanie do tych wszystkich ślicznych ubranek:))
w świecie dziecka na targowku widziałam przepiękne płaszczyki w sam raz na prszyszłą wiosnę:D - była wyprzedaż:D

Ronda
01-02-13, 11:27
Rondzia - gratuluję 2 dziewczynek :) A tatuś to pewnie kompeltnie oszaleje jak się pojawią. Dobrze, że dwie, to jest szansa, że obu nie rozpieścice za bardzo :) A szkoły rodzenia nie żałuj, masz dużo czasu, to samo sobie przeczytasz i w necie znajdziesz.
Mania - miałam nadzieję, że wieczorem wyniki już będą. Trzymam dalej, ale do kiedy?

tez tak sobie myslę. Mam pełno gazet typu mamo to ja itd, które zbierała moja bratowa, do tego na biezaco kupuje wiec az tak bardzo nie żałuję :)

Mania tez o Twoich wynikach w nocy myslałam :Kciuki:

Ronda
01-02-13, 11:30
Gratulacje!!! Jak będą chociaż trochę do mamusi podobne, to Twój M oszaleje w okresie dojrzewania, jak będą się ciągle adoratorzy kręcić :Fiu fiu: Oby tylko Ksawa miotłą nie przeganiał ;)

P.S. Może mi się uda jakąś cieplejszą wiosną zobaczyć Ciebie z brzuchem na kawie/czekoladzie? :)

oczywiscie, Ksawcia nie bedziemy przepędząc :D Pawbla zretsza tez nie :Hyhy:

jesli chodzi o spotkanie to bardzo chetnie :Wow!: jak bedzie troche cieplej :)

Ronda
01-02-13, 11:31
dziewczyny dzieki :Wow!: mam tylko nadzieje, ze wszystko bedzie z nami dobrze do samego konca :)

margaretka7
01-02-13, 11:42
dziewczyny dzieki :Wow!: mam tylko nadzieje, ze wszystko bedzie z nami dobrze do samego konca :)

oczywiście, że będzie dobrze:)

i ja też do szkoły rodzenia nie chodziłam nigdy, w pierwszej ciąży właśnie sporo czytałam.... jedyne w czym odczułam braki to, że nie bardzo umiałam oddychać przy porodzie więc na to zwróć uwagę w czasie lektury...

bejka
01-02-13, 11:44
Rondzia, bardzo się cieszę z wieści o dziewczynach :Taniec::Taniec:

Ronda
01-02-13, 11:46
oczywiście, że będzie dobrze:)

i ja też do szkoły rodzenia nie chodziłam nigdy, w pierwszej ciąży właśnie sporo czytałam.... jedyne w czym odczułam braki to, że nie bardzo umiałam oddychać przy porodzie więc na to zwróć uwagę w czasie lektury...

mam miec cesarke :D :Śmiech:

Ronda
01-02-13, 11:47
Rondzia, bardzo się cieszę z wieści o dziewczynach :Taniec::Taniec:

dzieki Mamo synków trzech :D

margaretka7
01-02-13, 11:48
mam miec cesarke :D :Śmiech:

no tak :Młotek: i słusznie

więc problem z głowy:)

Mania 85
01-02-13, 12:47
mnie już możecie wykreślić z przyszłych mam...odebrałąm dzis betę 29 E/l czyli nie urosla prawie nic od 23 E/l po 2 dniach, czekam jeszcze na wyniki prg. ale wiem ze bedą rownie niskie.przeczuwalam ze jest cos nie tak bo wszystkie objawy ktore mialam od wczoraj znikly.jak mogla sie utrzymac ciaza z prg 30nmol/l nie mogla bo to praktycznie mniej niz 10ng.nie mam siły pisac-przepraszam!

Ronda
01-02-13, 13:20
mnie już możecie wykreślić z przyszłych mam...odebrałąm dzis betę 29 E/l czyli nie urosla prawie nic od 23 E/l po 2 dniach, czekam jeszcze na wyniki prg. ale wiem ze bedą rownie niskie.przeczuwalam ze jest cos nie tak bo wszystkie objawy ktore mialam od wczoraj znikly.jak mogla sie utrzymac ciaza z prg 30nmol/l nie mogla bo to praktycznie mniej niz 10ng.nie mam siły pisac-przepraszam!

:(:(:( nie przepraszaj, wiem doskonale co czujesz :(
pocieszajace jest to, ze cos sie zadziało.
Mocno przytulam i trzymaj sie jakos....

margaretka7
01-02-13, 13:22
Mania :Przytulam:

Mania 85
01-02-13, 13:35
:(:(:( nie przepraszaj, wiem doskonale co czujesz :(
pocieszajace jest to, ze cos sie zadziało.
Mocno przytulam i trzymaj sie jakos....

wina pewnie leży w genetyce, mam ta translokację i pewnie komórka była uszkodzona :( podejrzewam, że gin stwierdzi ciąże biochemiczną

Ronda
01-02-13, 13:38
wina pewnie leży w genetyce, mam ta translokację i pewnie komórka była uszkodzona :( podejrzewam, że gin stwierdzi ciąże biochemiczną

pewnie tak stwierdzi. Czy planujesz jeszcze podejscie do ivf? bo jesli tak to moze zrób sobie immunologie. Poza tym czy jestes bardzo przywiazana do swojej kliniki w Gdansku?

Mania 85
01-02-13, 13:47
pewnie tak stwierdzi. Czy planujesz jeszcze podejscie do ivf? bo jesli tak to moze zrób sobie immunologie. Poza tym czy jestes bardzo przywiazana do swojej kliniki w Gdansku?

czy planuje to niewiem bede z mezem rozmawiac ustalone wczesniej bylo ze to ost nasze podejscie na moich komorkach i ze nast tylko juz z dawczynią w in vikcie ale to ja za tym byłam zawsze a mąż ma problem z tym, pragnął by aby to były moje komórki, nawet mi gin nie dal tego encortonu na wszelki wypadek choc usilnie prosiłam :(
a jesli podejde z komorkami dawczyni to czy imunologia jesli bym ja miala nadal by cos oddzialywala czy jednak to by nie mialoz naczenia bo komorki byly od innej kobiety? bo wiem ze translokacje dzieki dawczyni ominiemy

Ronda
01-02-13, 14:04
czy planuje to niewiem bede z mezem rozmawiac ustalone wczesniej bylo ze to ost nasze podejscie na moich komorkach i ze nast tylko juz z dawczynią w in vikcie ale to ja za tym byłam zawsze a mąż ma problem z tym, pragnął by aby to były moje komórki, nawet mi gin nie dal tego encortonu na wszelki wypadek choc usilnie prosiłam :(
a jesli podejde z komorkami dawczyni to czy imunologia jesli bym ja miala nadal by cos oddzialywala czy jednak to by nie mialoz naczenia bo komorki byly od innej kobiety? bo wiem ze translokacje dzieki dawczyni ominiemy

nie wiem jak to jest z komórkami dawczyni bo sie tym nie interesowałam. Mysle sobie jednak, ze jesli np. masz agresywnosc komórek NK (to co ja) to ten zarodek niezaleznie z czyich komórek moze byc rozpoznawany jako ciało obce. Mnie sie wydaje, ze immunologia moze u Ciebie cos wykazac, ale specem nie jestem wiec na 100% nie wiem. Poza tym jesli chodzi o gina to mi sie srednio ten Twój podoba. Uwazam, ze przepisanie tylko luteiny po transferze to za mało. Steryd tj. encorton, moim zdaniem podstawa. No ale jak mówie, nie jestem specem. Jesli jednak bys chciała spróbowac jeszcze raz to ja polecam z całego serca novum i mojego dr W.

Ronda
01-02-13, 14:19
dziewczyny to mój blizniaczy dziewczeński brzuch :) zdjecia sama robiłam sobie wczoraj wiec są jakies przycmione ale widac, ze juz pokaźny :Fiu fiu:
4052340524

margaretka7
01-02-13, 14:21
Rondzia piękny :Kocham:

kulkaMM
01-02-13, 15:15
Cudne jestescie dziewczynki :-)

Mania 85
01-02-13, 16:10
nie wiem jak to jest z komórkami dawczyni bo sie tym nie interesowałam. Mysle sobie jednak, ze jesli np. masz agresywnosc komórek NK (to co ja) to ten zarodek niezaleznie z czyich komórek moze byc rozpoznawany jako ciało obce. Mnie sie wydaje, ze immunologia moze u Ciebie cos wykazac, ale specem nie jestem wiec na 100% nie wiem. Poza tym jesli chodzi o gina to mi sie srednio ten Twój podoba. Uwazam, ze przepisanie tylko luteiny po transferze to za mało. Steryd tj. encorton, moim zdaniem podstawa. No ale jak mówie, nie jestem specem. Jesli jednak bys chciała spróbowac jeszcze raz to ja polecam z całego serca novum i mojego dr W.

kochana tez mam pzreczucia co do imunologii tymbardziej ze moja mama miala z tym problem i chorowala na choroby imunologiczne, ale on niechcial o tym sluchac mowil tylko ze to strata duzej kasy itp a ze encorton on nie stosuje i koniec. a powiedz Rondzia jakie to musza byc badania dokładnie ile kosztują mniej więcej czy trzeba na czczo zrobic czy nie koneicznie i ile sie czeka na wyniki? to bym moze w marcu zrobila jak polece do pl.
tak sie zastanawiam czy teraz wszsytko samo wroci do normy dostane @ i koniec czy musze do gina iść aby mie obejrzal, bo tu nie mama zadnego i musialabym pewnei czeakc dlugo na wizyte znajac ich przepisy i szybkość :(
prg jak cos mam 55 nmol/l prawie urósł dwukrotnie ale to dlatego pewnei ze dolaczylam duphaston i dolozylam jeszcze luteine.
mam taka gorycz prawie sie nam udalo planowalismy juz jak powiemy najblizszym jakie imiona, clzowiek czeka na to tyle lat a potem kiedy juz to w sobie ma planuje i planuje i w 1 sec jest to odbierane :( ale prawie kazda z nas to pzreszla i wie co ja teraz czuję...

Mania 85
01-02-13, 16:12
rondziaa brzusio to cos najpiekniejszego co można zobaczyć, jest śliczny kochana!

Ronda
01-02-13, 16:21
kochana tez mam pzreczucia co do imunologii tymbardziej ze moja mama miala z tym problem i chorowala na choroby imunologiczne, ale on niechcial o tym sluchac mowil tylko ze to strata duzej kasy itp a ze encorton on nie stosuje i koniec. a powiedz Rondzia jakie to musza byc badania dokładnie ile kosztują mniej więcej czy trzeba na czczo zrobic czy nie koneicznie i ile sie czeka na wyniki? to bym moze w marcu zrobila jak polece do pl.
tak sie zastanawiam czy teraz wszsytko samo wroci do normy dostane @ i koniec czy musze do gina iść aby mie obejrzal, bo tu nie mama zadnego i musialabym pewnei czeakc dlugo na wizyte znajac ich przepisy i szybkość :(
prg jak cos mam 55 nmol/l prawie urósł dwukrotnie ale to dlatego pewnei ze dolaczylam duphaston i dolozylam jeszcze luteine.
mam taka gorycz prawie sie nam udalo planowalismy juz jak powiemy najblizszym jakie imiona, clzowiek czeka na to tyle lat a potem kiedy juz to w sobie ma planuje i planuje i w 1 sec jest to odbierane :( ale prawie kazda z nas to pzreszla i wie co ja teraz czuję...

badan immunologicznych jest sporo, nawet nie pamietam tych nazw wszystkich, które mi robili. Jakies chyba były na czczo ale tez nie pamietam, które. Koszt to jakies 3 tys. Mania najpierw musisz isc do immunologa, powiedziec co i jak i zabrac cała dokumentacje. Lekarz sam ci powie jakie badania zrobic i które powinnas robic na czczo. Co do @ to mysle, ze jak dostaniesz to sie sama oczyscisz. Ja nigdy po takim czyms nie szłam do gina bo to jest bardzo wczesna ciaza. Bardzo Ci współczuje :( przechodziłam przez to 4 razy :( nie poddawaj sie! popatrz na mnie

Ronda
01-02-13, 16:22
rondziaa brzusio to cos najpiekniejszego co można zobaczyć, jest śliczny kochana!

dzieki Mania :)

Mania 85
01-02-13, 16:31
niewiem co myslec o tym wszsytkim gin teraz zadzwonil do mnie w odp na mojego maila i powiedzial ze mam nadal wszystko przyjmowac i w przyszlym tyg powtorzyc bete i prg. /Bo skoro beta idzie do gory to jeszcze nie jest pzresądzone, ze mial ciaze z takich bet ze po paru dniach zaczela mocno isc w gore. cos mowil ze mogly jedne blastomery sie zle podzielic itp ale ze to nie ma wplywu na dalszy rozwoj ciazy ze mimo wszystko nadal w niej jestem skoro beta rosnie. wydaje mi sie bez sensu jego podejscie i ciagniecie tego dalej, tylko bede sie łudzic.

Mania 85
01-02-13, 16:35
badan immunologicznych jest sporo, nawet nie pamietam tych nazw wszystkich, które mi robili. Jakies chyba były na czczo ale tez nie pamietam, które. Koszt to jakies 3 tys. Mania najpierw musisz isc do immunologa, powiedziec co i jak i zabrac cała dokumentacje. Lekarz sam ci powie jakie badania zrobic i które powinnas robic na czczo. Co do @ to mysle, ze jak dostaniesz to sie sama oczyscisz. Ja nigdy po takim czyms nie szłam do gina bo to jest bardzo wczesna ciaza. Bardzo Ci współczuje :( przechodziłam przez to 4 razy :( nie poddawaj sie! popatrz na mnie

Rondzia ja dobzre wiem co ty pzreszlas i wiele razy wspominalam w roznych rozmowach o tobie i Ramzetce, ze to jest dopieor ból. i niestety też dołączam do tej grupy. gdybym mogła to podalabym rękę mojej mamie i babci, bo dołączylam też do nich, tez mialy poronienia w swoich zyciach(pewnie tez przez translokację) kochana to ja umówie sie do imunologa w in vikcie i zobaczymy co powie. chcialabym wiedziec czy cos mi jeszcze jest bo podchodzic do kolejnego ivf meczyc sie miec nadzieje a pozniej ja odebrana bo za kilka mc moze bym sie dowiedziala ze cos mam w imunologi i wystarczylo zrobic badania i prawdopodobnie bylabym juz mama :(

Ronda
01-02-13, 16:43
niewiem co myslec o tym wszsytkim gin teraz zadzwonil do mnie w odp na mojego maila i powiedzial ze mam nadal wszystko przyjmowac i w przyszlym tyg powtorzyc bete i prg. /Bo skoro beta idzie do gory to jeszcze nie jest pzresądzone, ze mial ciaze z takich bet ze po paru dniach zaczela mocno isc w gore. cos mowil ze mogly jedne blastomery sie zle podzielic itp ale ze to nie ma wplywu na dalszy rozwoj ciazy ze mimo wszystko nadal w niej jestem skoro beta rosnie. wydaje mi sie bez sensu jego podejscie i ciagniecie tego dalej, tylko bede sie łudzic.

no to skoro gin tak mówi to bierz dalej co masz brac. Jestes w sumie przygotowana na to, ze nie koniecznie sie udało ale gdyby jednak no to warto powalczyc. Z całego serca zycze Ci by sie rozwineło pomyslnie. Tak sobie mysle, ze mam encorton w domu, który mi został wiec nie wiem czy teraz jest sens go brac, ale jakby sie okazało, ze bedziesz podchodziła do kolejnej ivf to moge Ci go przesłac.

Mania 85
01-02-13, 17:01
no to skoro gin tak mówi to bierz dalej co masz brac. Jestes w sumie przygotowana na to, ze nie koniecznie sie udało ale gdyby jednak no to warto powalczyc. Z całego serca zycze Ci by sie rozwineło pomyslnie. Tak sobie mysle, ze mam encorton w domu, który mi został wiec nie wiem czy teraz jest sens go brac, ale jakby sie okazało, ze bedziesz podchodziła do kolejnej ivf to moge Ci go przesłac.

słonko a czy ty miałas tez takie małe przyrosty bety i problemy z prg w tych nieudanych ciążach?
jak mama zmarła to zostały po niej w domu 4 fiolki encortonu, ktore wyrzucilam i nigdy nie myslałam ze będe musiala takie świństwo przyjmować :( a ile tego masz w domku i w jakiej dawce jakby co miłabym brać? bo rozumiem że miałoby to sie odbyc bez zgody gina, jeśli on by tego nie praktykował?! mówiłam małżowi że gdybym miała w domu no-spe czy encorton to sama bym zaczęla brać na własna rękę.bo te skurcze tez silne miałam a nie miałam jak na nie zaradzić :(

Ronda
01-02-13, 17:08
słonko a czy ty miałas tez takie małe przyrosty bety i problemy z prg w tych nieudanych ciążach?
jak mama zmarła to zostały po niej w domu 4 fiolki encortonu, ktore wyrzucilam i nigdy nie myslałam ze będe musiala takie świństwo przyjmować :( a ile tego masz w domku i w jakiej dawce jakby co miłabym brać? bo rozumiem że miałoby to sie odbyc bez zgody gina, jeśli on by tego nie praktykował?! mówiłam małżowi że gdybym miała w domu no-spe czy encorton to sama bym zaczęla brać na własna rękę.bo te skurcze tez silne miałam a nie miałam jak na nie zaradzić :(

mały przyrost miałam 2 razy, prawidłowy tez 2 razy tyle, ze przy 3 becie okazywało sie, ze spada. Jesli chodzi o encorton to mam go niestety niewiele - 5mg 6tabletek, 10mg tylko 4 :( mało, bo jak sie zacznie brac to trzeba przynajmniej ze 2 tygodnie po transferze, ja brałam dłuzej. Ten 5mg dostałam po transferze w novum i poleciało, przy crio od razu zwiekszył mi dawke na 10 mg i kazał brac jeszcze dosc długo po tym jak sie okazało, ze sie powiodlo. Brałam chyba z miesiąc. Tk sobie mysle, ze bedziesz musiała cos pokombinowac i pojsc prywatnie do jakiegos gina i poprosic o recepte na encorton i nie mówic, ze jestes po ivf tylko, ze zaszłas w ciaze, a miałas wczesniej poronienia. No nie wiem :Niepewny: twój gin nie zaleca ale jak mówisz ma taka zasade, mnie sie wydaje, ze on nie zaszkodzi. Z tego co pamietam Madziorex tez brała encorton. No i no-spy jak bedziesz w Pl nakupuj sobie na zapas. Jest bez recepty a warto miec, bo niestety skurcze brzucha moga spowodowac to, ze macica wyprze zarodek.

Mimi.
01-02-13, 17:10
jestesmy po usg i raczej u nas beda 2 dziewczyny :Wow!: jedna na pewno, druga na 80% :Wow!: to przełamałam chlopaków na czerwcówkach :Hyhy: jedna wazy ok 280 gr, a druga ok 300 :D serducha bija, dziewczyny sie wierca tak, ze ok :) no i dowiedziałam sie, ze na 90% bedzie cesarka i chyba sie nawet ciesze bo bede spokojniejsza :) tyle sie nasłuchałam ostatnio złych historii nt. naturalnych porodów blizniąt. No i no-spe doraznie, na hemoroidy czopki i mam zrobic sobie ekg bo mnie cos mrowi z lewej strony. Prawdopodobnie to ucisk na narzady ale dla spokoju mam to ekg zrobic. Na nastepna wizyte mocz, morfologie, tsh i toxo :) nastepna wizyta 21 luty a juz w srode 4D :Wow!: alez jestem podekscytowana :Fiu fiu: a, no i na szkołe rodzenia mam zakaz, na cwiczenia jakiekolwiek tez, zwolnienie w pracy nadal, na sex przyzwolenie ale bardzo delikatnie i nie za czesto :Fiu fiu: cos i tak czuje, ze mój przewrazliwiony m nie bedzie chciał ryzykowac :Foch: ale co tam i tak sie ciesze :D:D:D

Ale czad :Wow!::Wow!::Wow!:

2 panienki ........ gratuluję normalnie boooosko :Wow!::Wow!::Wow!:

Mimi.
01-02-13, 17:10

no innej opcji nie widzę :D

dziewczyny to mój blizniaczy dziewczeński brzuch :) zdjecia sama robiłam sobie wczoraj wiec są jakies przycmione ale widac, ze juz pokaźny :Fiu fiu:
4052340524

Piękny :Kocham:

Mania 85 jak gin tak powiedział to walcz do końca :Kciuki:

Mania 85
01-02-13, 17:19
mały przyrost miałam 2 razy, prawidłowy tez 2 razy tyle, ze przy 3 becie okazywało sie, ze spada. Jesli chodzi o encorton to mam go niestety niewiele - 5mg 6tabletek, 10mg tylko 4 :( mało, bo jak sie zacznie brac to trzeba przynajmniej ze 2 tygodnie po transferze, ja brałam dłuzej. Ten 5mg dostałam po transferze w novum i poleciało, przy crio od razu zwiekszył mi dawke na 10 mg i kazał brac jeszcze dosc długo po tym jak sie okazało, ze sie powiodlo. Brałam chyba z miesiąc. Tk sobie mysle, ze bedziesz musiała cos pokombinowac i pojsc prywatnie do jakiegos gina i poprosic o recepte na encorton i nie mówic, ze jestes po ivf tylko, ze zaszłas w ciaze, a miałas wczesniej poronienia. No nie wiem :Niepewny: twój gin nie zaleca ale jak mówisz ma taka zasade, mnie sie wydaje, ze on nie zaszkodzi. Z tego co pamietam Madziorex tez brała encorton. No i no-spy jak bedziesz w Pl nakupuj sobie na zapas. Jest bez recepty a warto miec, bo niestety skurcze brzucha moga spowodowac to, ze macica wyprze zarodek.

no to faktycznie malo masz encortonu :( ale z tym lekarzem zeby wydostac od niego ten lek to nie przejdzie bo pewnie chcialby zrobic usg,tez uwazam ze nie zaszkodzi ten lek ma zle wlasciwosci po dluzszym czasie brania a pzrez 2-4 tyg nic nie zaszkodzi.nospe dostane jutro pzresylka bo kuzynka mi wyslala ale pewnei juz nie potrzebnie :( moze gdybym miala ja od poczatku to by cos zaradzila bo skurcze byly intensywne wrecz bolesne. a ty tak na amrginesie masz jeszcze chyba jakieś zarodki zamrożone prawda?czy to były ostatnie dzieciaczki?

Ronda
01-02-13, 17:22
no to faktycznie malo masz encortonu :( ale z tym lekarzem zeby wydostac od niego ten lek to nie przejdzie bo pewnie chcialby zrobic usg,tez uwazam ze nie zaszkodzi ten lek ma zle wlasciwosci po dluzszym czasie brania a pzrez 2-4 tyg nic nie zaszkodzi.nospe dostane jutro pzresylka bo kuzynka mi wyslala ale pewnei juz nie potrzebnie :( moze gdybym miala ja od poczatku to by cos zaradzila bo skurcze byly intensywne wrecz bolesne. a ty tak na amrginesie masz jeszcze chyba jakieś zarodki zamrożone prawda?czy to były ostatnie dzieciaczki?

mam zamrozonych 5, jedne słabiutki w invimedzie i 4 w novum, z tym, ze te dwa w novum są 5-dniowe :) i uwazam, ze to był strzał w 10 tkę - te 5-blastowe zarodki. Po te dwa 5cio chce wrócic, a reszte chyba oddam do adopcji :Niepewny: choc mam opory ...

Mania 85
01-02-13, 17:24
Rondzia spójrz na ten materiał czy o takich badaniach mówimy imunologicznych i czy to te wlewy co ty miałas?
niektóre z tych badań ja mam wykonane np mutacje leiden kariotypy.

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=48&t=81658

Mania 85
01-02-13, 17:29
mam zamrozonych 5, jedne słabiutki w invimedzie i 4 w novum, z tym, ze te dwa w novum są 5-dniowe :) i uwazam, ze to był strzał w 10 tkę - te 5-blastowe zarodki. Po te dwa 5cio chce wrócic, a reszte chyba oddam do adopcji :Niepewny: choc mam opory ...

czyli bierzecie pod uwage jeszcze powiekszenie rodzinki?i to nawet o następne dwa bobaski?a w ppopzredniej klinice nie miałas takich dobrych zarodków?jak myslisz czym to byo spowodowane złą stymulacją? te blastusie zawsze daja największa nadzieję.
moze nie sluszne masz opory, wiem ciężko podjąć taką decyzję ale pzrecież raczej wszystkich nie wykorzystasz tymbardziej że niedlugo na swiecie pojawią sie dwa piekne bable :) ale do takich decyzji zawsze trzeba dojrzeć tak jak ja do komórki dawczyni, dobzre że małz ma dobre nasienie i nie musimy myslec o zarodkach z dawstwa.

Mania 85
01-02-13, 17:35
kolejny podobny artykół, wielu lekarzy nie wierzy w pomoc tych wlewów...

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=48&t=82388

ally28
01-02-13, 17:36
Mania bierzesz jeszcze te leki, tzn luteinę i dupka? mam nadzieję, że beta jeszcze odbije się i będzie ok:) nie miałaś żadnego krwawienia?

Mania 85
01-02-13, 17:39
Mania bierzesz jeszcze te leki, tzn luteinę i dupka? mam nadzieję, że beta jeszcze odbije się i będzie ok:) nie miałaś żadnego krwawienia?

tak mam nadal wszystko brac ,zero krwawień ale bóle brzucha jak na @

ally28
01-02-13, 17:44
to tak może być w ciąży, te bóle brzucha, a to równiez emocje. zresztą dziewczyny Ci potwierdzą. trzymam dalej :Kciuki: :Kciuki: badź dobrej myśli!!!
a w Holandii w aptekach nie można dostać bez recepty no-spy ? zapytaj moze o cos rozluźniającego mięśnie gładkie? może maja inny środek, wtedy przestudiowałybyśmy ulotkę, czy to można brać??

Mimi.
01-02-13, 18:10

ooo kurcze trudna decyzja z tymi zarodkami ... ale co masz za wyjście?
Chcecie mieć tyle dzieci?

Ronda
01-02-13, 18:32
Rondzia spójrz na ten materiał czy o takich badaniach mówimy imunologicznych i czy to te wlewy co ty miałas?
niektóre z tych badań ja mam wykonane np mutacje leiden kariotypy.

http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=48&t=81658

ja miałam wlewy z immunoglobulin tzw. IVIG. Co do wlewów to wiem, ze sa lekarze, którzy pochodza sceptycznie, z drugiej jednak strony jestem w ciazy wiec nie załuje, ze je miałam :)

Ronda
01-02-13, 18:35
czyli bierzecie pod uwage jeszcze powiekszenie rodzinki?i to nawet o następne dwa bobaski?a w ppopzredniej klinice nie miałas takich dobrych zarodków?jak myslisz czym to byo spowodowane złą stymulacją? te blastusie zawsze daja największa nadzieję.
moze nie sluszne masz opory, wiem ciężko podjąć taką decyzję ale pzrecież raczej wszystkich nie wykorzystasz tymbardziej że niedlugo na swiecie pojawią sie dwa piekne bable :) ale do takich decyzji zawsze trzeba dojrzeć tak jak ja do komórki dawczyni, dobzre że małz ma dobre nasienie i nie musimy myslec o zarodkach z dawstwa.

wydaje mi sie, ze w invimedzie takie kiepskie zarodki nie były. Mysle, ze to kwestia prowadzenia mnie. Nie dostawałam sterydów, zastrzyków z clexane ani fraxiparine, estrofemu tez nie. Jedynie luteine 8 tab dziennie. Poza tym zwsze miałam 3-dniowe transferowane. Dlatego wydaje mi sie, ze to wszystko co zastosowano u mnie w Novum w koncu pomogło.

Ronda
01-02-13, 18:37
ooo kurcze trudna decyzja z tymi zarodkami ... ale co masz za wyjście?
Chcecie mieć tyle dzieci?

no wiesz, na razie jeszcze nie urodziłam tej dwójeczki. Jesli natomiast bedzie wszystko dobrze to mysle, ze bede wracała po ta dwojeczke 5-dniowych. Zoabczymy czy sie przyjma, czy urodze itd. wówczas podejmiemy decyzje co do pozostałych zarodków. Na dzien dzisiejszy nie chce spekulowac, bo wiem, ze nie kazdy mój transfer to powodzenie, poza tym jak mówie - jeszcze nie urodziłam.

78676465478
01-02-13, 18:54
LIDZIU- gratuluję dziewczynki, jednej, a jak sie okaże,że dwie...:Wow!: podwójne szczęście....A brzuszek cudniasty ...

morzenadziei
01-02-13, 19:01
gratuluje dziewczynek :) jak to moj m mowi dziurawców :P
a brzuszek cudny wreszcie sie doczekalas :)

Ronda
01-02-13, 19:02
gratuluje dziewczynek :) jak to moj m mowi dziurawców :P
a brzuszek cudny wreszcie sie doczekalas :)

ostatnio myslałam sobie o Tobie - powiedz mi jak klaruja sie sprawy? mam nadzieje, ze jak bedzieci juz mieli dzieciaczka to dasz mi znać :)

Ronda
01-02-13, 19:03
LIDZIU- gratuluję dziewczynki, jednej, a jak sie okaże,że dwie...:Wow!: podwójne szczęście....A brzuszek cudniasty ...

dla mnie to niezaleznie od płci szczescie jest podwójne :) nie tylko dlatego, ze to dziewczynki :) dziekuje za komplement :)

78676465478
01-02-13, 19:07
Oj wiem, ale zobaczysz,że dziewczynki są wyjatkowe....ukochane tatusiów, więc rozpieszczane na maksa :)
Proszę o nową porcję, bo weekend bedzie pracowity :)

Ronda
01-02-13, 19:11
Oj wiem, ale zobaczysz,że dziewczynki są wyjatkowe....ukochane tatusiów, więc rozpieszczane na maksa :)
Proszę o nową porcję, bo weekend bedzie pracowity :)

no to juz!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

daje troche rózowych :) mam nadzieje, ze faktycznie takie moge rosiewac :Hyhy: pozostałe nadal w kolorze nadziei :) i mocno :Kciuki:

mama80
01-02-13, 19:19
Rondziu gratuluję! Najbardziej tego, że dzieci są zdrowe i że wszystko pięknie przebiega. To jest najważniejsze.
A płeć - wg mnie jest zupełnie bez znaczenia, szczególnie gdy się tak dużo przeszło, ale może to tylko moje zdanie:)
Ja uważam, że tak samo słodkie są dziewczynki jak i chłopcy:D

Maniu zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka! Niech się wszystko dobrze poukłada! Trzymam kciuki mocno!

Mimi.
01-02-13, 20:16
no wiesz, na razie jeszcze nie urodziłam tej dwójeczki. Jesli natomiast bedzie wszystko dobrze to mysle, ze bede wracała po ta dwojeczke 5-dniowych. Zoabczymy czy sie przyjma, czy urodze itd. wówczas podejmiemy decyzje co do pozostałych zarodków. Na dzien dzisiejszy nie chce spekulowac, bo wiem, ze nie kazdy mój transfer to powodzenie, poza tym jak mówie - jeszcze nie urodziłam.

:) :Buziaki:

AguQ
01-02-13, 22:10
Rondziu późno ale szczerze - gratuluję dziewczynek :) :Hura!: Niech rosną silne i zdrowe !!!

ps. Brzuszek super ! :)

marita77
01-02-13, 22:32
Rondzia gratuluję szparek :) ale super:Hura!:
Mania mocno zaciskam piąstki, za przyrost bety :Kciuki:

Madziorex
01-02-13, 23:42
Mania - kurcze, a może warto zmienić klinikę, albo chociaż lekarza jak temu nie ufasz? Pewnie, jak piszesz, podejdziesz do komórek dawczyni - to wyeliminuje problem z translokacją i słabymi komórkami jajowymi, ale zostanie problem immunulogii. Ja bym jakoś próbowała wymusić ten encorton - po co ryzykować? Moze jak pójdziesz do immunuloga to Ci przepisze?

monika3r
02-02-13, 12:43
MANIA przykro mi :Przytulam:

Rondziu Gratuluję dziewuch/y, zresztą cokolwiek sie Wam urodzi będzie kochane do szaleństwa i w miarę możliwości czasowych oczywiście rozpieszczane:D No to możecie pracować nad imionami :) Pora kompletować wyprawkę, bo potem uwierz mi nie będziesz miała na to sił, a i nie wiadomo jak z zakazami lekarskimi będzie.
Jaki Ty masz śliczny maluśki brzuszek:Kocham: Ja na tym etapie to już miałam bandzioch jak piłka lekarska;)

marita77
02-02-13, 17:15
MANIA przykro mi :Przytulam:

Rondziu Gratuluję dziewuch/y, zresztą cokolwiek sie Wam urodzi będzie kochane do szaleństwa i w miarę możliwości czasowych oczywiście rozpieszczane:D No to możecie pracować nad imionami :) Pora kompletować wyprawkę, bo potem uwierz mi nie będziesz miała na to sił, a i nie wiadomo jak z zakazami lekarskimi będzie.
Jaki Ty masz śliczny maluśki brzuszek:Kocham: Ja na tym etapie to już miałam bandzioch jak piłka lekarska;)
Mania co tam u ciebie, jak sie czujesz????

Zuzia81
03-02-13, 11:08
Rondziu, brzusio śliczny :)
no i gratuluję córeczek :) najważniejsze że maluszki zdrowe a jak okaże się że płeć się nie potwierdzi to i tak oszalejecie ze szczęście :)
wiem coś o tym bo mój Olinek do dnia porodu był Lenką ;) ;)

Mania 85
03-02-13, 20:04
Mania co tam u ciebie, jak sie czujesz????

ciężko skomentowac to jak sie czuję :( lepiej nie będę tego komentować, cały czas łzy mi płyną...byłam tak blisko, tak blisko dziecka z moich komórek-naszego wspólnego dziecka :Płacz:

mam takie pytanie skoro cały czas biorę luteine i duphaston tak jak gin kazał to czy pomimo że ciąża pzrestała sie prawdopodobnie rozwijać nie dostane @? musialabym odstawic pierw leki? przy poprzednim podejsciu pomimo brania luteiny w dzien testowania dostalam okres rano i juz wiedzialam ze cos nie tak jest a teraz nie mam zadnych krwawien.duphaston to powoduje?

Rondzia mozesz na priva napisac mi dokladne namiary na twojego gina oraz czy orientujesz sie czy w twoim novum sa ivf z komorkami dawczyni?i ile kosztuje tam ivf ICSI tak orientacyjnie, bo w gamecie ok 10tys mnie wynioslo juz z dodatkowymi nadliczbowymi lekami. moze faktycznie lepiej zmienic miejsce, a gdzie to bedzie to nie ma znaczenia bo i tak latam i wynajmuje mieszkanie na ten czas.

78676465478
03-02-13, 20:15
MANIA- raczej dostaniesz @ i przy duphastonie....Przykro mi bardzo...:Przytulam:

Mania 85
04-02-13, 12:30
dzis powtórzylam bhcg i prg aby ostatecznie potwierdzic stratę :(
zdecydowaliśmy sie z M ze w marcu jak bede w pl to idę do imunologa i robie badania wolę miec pewność że i tam czegos nie znajdą :Hmmm...: a jak znajda to bedę przynajmniej wiedzieć jak to obejść tak jak u rondzi-badania byly strzałem w 10 wieć spokoj trzeba sobie kupic.

Mania 85
04-02-13, 12:37
Rondzia a u was problem okazal sie tylko w imunologii?z nasieniem, amh itp ok wszystko?
a ten gin w novum, to czlowiek z dobrym podejściem i poswieca tyle uwagi ile trzeba? pytam sie tak bo chcialabym juz trafic na dobrego gina ktory podejdzie powaznie do mojego przypadku :(

Bożka_
04-02-13, 13:25
dzis powtórzylam bhcg i prg aby ostatecznie potwierdzic stratę :(
zdecydowaliśmy sie z M ze w marcu jak bede w pl to idę do imunologa i robie badania wolę miec pewność że i tam czegos nie znajdą :Hmmm...: a jak znajda to bedę przynajmniej wiedzieć jak to obejść tak jak u rondzi-badania byly strzałem w 10 wieć spokoj trzeba sobie kupic.

Maniu, mimo, ze beta rzeczywiscie nie wyglada za dobrze, to jakos nie wierze, ze ta ciaza jest juz stracona! Trzymam za Was mocno kciuki :Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki::Kciuki:

Clara
04-02-13, 13:25
Cześć Dziewczyny. Piszę pierwszy raz na tym forum ale czytam Was już od dłuższego czasu. Przede wszystkim serdecznie gratuluję Rondzi długo wyczekanych maleństw ! Ja podobnie jak Ronda leczę się w novum w Wa-wie i dzięki temu 7 m-cy temu urodziłam zdrowego synka :) (wcześniej leczyłam się w innej klinice nieskutecznie). Dzisiaj miałam pierwszy criotransfer po porodzie, też u dr W., 2 zarodki. Biorę estrofem, encorton, folik i luteinę. Pierwszym razem brałam też Clexane (bo była hiperstymulacja). Piszę przede wszystkim do Mani, bo może coś w tym jest, że w tej klinice, i z podobnymi lekami jak u Rondzi, się udaje... a przynajmniej u mnie zaskutkowało za pierwszym razem :) choć nie obeszło się bez drobnych komplikacji około- i poporodowych, ale to już inna historia. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie starające :) ja testuję już za tydzień, choć wiem, że to może być jeszcze troszkę za wcześnie....

Mania 85
04-02-13, 13:45
Cześć Dziewczyny. Piszę pierwszy raz na tym forum ale czytam Was już od dłuższego czasu. Przede wszystkim serdecznie gratuluję Rondzi długo wyczekanych maleństw ! Ja podobnie jak Ronda leczę się w novum w Wa-wie i dzięki temu 7 m-cy temu urodziłam zdrowego synka :) (wcześniej leczyłam się w innej klinice nieskutecznie). Dzisiaj miałam pierwszy criotransfer po porodzie, też u dr W., 2 zarodki. Biorę estrofem, encorton, folik i luteinę. Pierwszym razem brałam też Clexane (bo była hiperstymulacja). Piszę przede wszystkim do Mani, bo może coś w tym jest, że w tej klinice, i z podobnymi lekami jak u Rondzi, się udaje... a przynajmniej u mnie zaskutkowało za pierwszym razem :) choć nie obeszło się bez drobnych komplikacji około- i poporodowych, ale to już inna historia. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie starające :) ja testuję już za tydzień, choć wiem, że to może być jeszcze troszkę za wcześnie....

dziękuje za te słowa :)
nie sądzę że warto juz podchodzić na moich komókach bo pomimo ze lekarz pewnie jest super i daje duzo lekow ktore pewnie maja wplyw na powodzenie, to problemem jest moja amh i translokacja...choc nie ukrywam ze w nocy myslalam nad jeszcze jedna proba ze mna w Wawie u dr.W skoro tak polecacie i moze zastosowalby tak dobra stymulacje i dal leki po transferze, ze by sie udalo...tak pragne miec swoje dziecko pod serduchem ale to zabawa z cyklu...zgadnij ile komorek tym razem będziesz mieć i ile uszkodzonych! zabawa na granicy wytrzymania :Płacz:

Ronda
04-02-13, 17:42
Rondzia a u was problem okazal sie tylko w imunologii?z nasieniem, amh itp ok wszystko?
a ten gin w novum, to czlowiek z dobrym podejściem i poswieca tyle uwagi ile trzeba? pytam sie tak bo chcialabym juz trafic na dobrego gina ktory podejdzie powaznie do mojego przypadku :(

Mania jeszcze raz :Przytulam:
mój m nie ma super nasienia, wrecz przeciwnie. Poza tym moje amh to 1,2 czyli tez ponizej normy, choc wyzsze niz Twoje. Co do gina to dla mnie jest guru i bede mu wdzieczna do konca zycia :)

Ronda
04-02-13, 17:43

w takim razie kciukam :Kciuki:

Ronda
04-02-13, 17:44
dziękuje za te słowa :)
nie sądzę że warto juz podchodzić na moich komókach bo pomimo ze lekarz pewnie jest super i daje duzo lekow ktore pewnie maja wplyw na powodzenie, to problemem jest moja amh i translokacja...choc nie ukrywam ze w nocy myslalam nad jeszcze jedna proba ze mna w Wawie u dr.W skoro tak polecacie i moze zastosowalby tak dobra stymulacje i dal leki po transferze, ze by sie udalo...tak pragne miec swoje dziecko pod serduchem ale to zabawa z cyklu...zgadnij ile komorek tym razem będziesz mieć i ile uszkodzonych! zabawa na granicy wytrzymania :Płacz:

Mania wiem, ze ci ciezko ale ginem nie jestes, specem od ivf tez nie to przestan sama na siebie wydawac wyrok i twierdzic, ze na Tobie juz tylko kreske mozna połozyc! ostro ale mam nadzieje, ze na Ciebie motywująco podziałają moje słowa :Buziaki:

Mania 85
04-02-13, 20:56
wynik bhcg z dzis to 4 E/l więc to koniec, nadzieja już umarła.
odstawiam juz dzis wszsytkie leki i czekam na @...